ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: ethanol E85

Příspěvek od Hombre »

Fahrer píše:No, mě tam vadilo, jak jsou trávníky extrémně zadělány psími exkrementy. Zřejmě v té čtvrti zrovna bonzáci nebydleli. :)
PS: Jak to tedy řeší turista, který tam přijede s LPG na dovču?
Myslím si, že turista který jede na dovču do CH je většinou za vodou, tak ani nepotřebuje mít svého 3L na LPG.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
beran

Re: ethanol E85

Příspěvek od beran »

V Chorvatsku jezdí celkem dost aut na LPG co jsem si letos všiml. A čerpaček je tam na LPG stejně jak na benzín. I na dálnicích. Většina aut na LPG jsou cizinci - ČR, SR, PL ... němci mají BMW a Mercedesy na naftu :)
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: ethanol E85

Příspěvek od javier »

Technicka poznamka:
V tejto diskusii CH = Svajciarsko
:)
1000watu

Re: ethanol E85

Příspěvek od 1000watu »

Existuje olej aditivovaný pro E 85? Odolný kyselinám
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Každý olej je odolný vůči kyselinám, jeho odolnost je ovšem dána množstvím těch kyselin a zejména hodnotou TBN oleje, která se při velkém množství tvorby kyselých sloučenin rychle vyčerpá. Hodnota TBN je navíc u moderních olejů (myšleno nových) hodně nízká a nejspíše půjde stále dolů, poněvadž si to vyžadují ekologická kritéria.
1000watu

Re: ethanol E85

Příspěvek od 1000watu »

V tom případě nás biopaliva přijdou pěkně draho :wink:
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

A proč jen "v tom případě"? Vždyť ta nás přicházejí hodně draho úplně ve všech případech!
e-panolin.cz

Re: ethanol E85

Příspěvek od e-panolin.cz »

1000watu píše:Existuje olej aditivovaný pro E 85? Odolný kyselinám
Oleje API SN jsou speciálně vyvíjeny pro E 85
http://www.oilspecifications.org/articles/api-sn.php
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

Třeba http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... D-5W-40-5L A má i dost vysoké TBN :wink:
Nebo http://www.oleje.cz/p/mobil-1-new-life-0w-40-5-l--1075 S TBN ještě vyšším - 11,8. Ale pro provoz na E85 nestačí jen jiný olej, jsou nutné - pokud nejsou už z výroby - úpravy (a nejen) na motoru....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1000watu

Re: ethanol E85

Příspěvek od 1000watu »

Není to tak horké. Motor to zkousne.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Myslíš? Mne jediné podvodné (podvod na straně čerpací stanice) vyšlo v přepočtu na cca 80 tis. Kč, zkaženou cestu a značné potíže s tím, jak dostat nepojízdný auťák ze vzdálenosti 740 km tam, kde budou schopni ho opravit. A to mi náklady na repatriaci vozu ve výši 30 tis. km uhradila pojišťovna.

Ale tady je napříč vlákny přímo symptomatickou neochota přijmout dobře míněnou radu. :(
1000watu

Re: ethanol E85

Příspěvek od 1000watu »

Asi máš na hovno auto :mrgreen: Protože prakticky každé auto se zahřátým motorem odjede od pumpy i na čistý E 85. A teplý motor i nastartuje. Já ujel na E 85 150000km bez úprav a nepropálil jsem ani ventily ani nic jiného. Momentálně mám už konverzní sadu a hodlám ujet dalších min. 200000km. PS. O jaké podvodné jednání šlo? Nebyla to spíše jiná sračka než E 85??
Jan Nowak

Re: ethanol E85

Příspěvek od Jan Nowak »

Jo, to jsi borec a máš megaauto.
Ve vší úctě - očividně nic nevíš o teplotách hoření, výhřevnosti paliva atd. A tak si užívej své megaauto (když někdo jiný tu dle tebe má "ho.no auto") a přestavbový kit z Ebay, který byl jistě vyvinut ve spolupráci Ferarri a NASA.... Tedy užívej do té doby, co bude motor fungovat.
1000watu

Re: ethanol E85

Příspěvek od 1000watu »

Pokud máš osobní zkušenost,tak ji sem dej. Pokud ne ,tak klídek. O motorech ,hoření,teplotách,výhřevném teplu,výparném teplu,oč. atd. vím dostatečně. Přestavbový kit z Ebay nemám ani tam nenakupuji. Mám schválenou přestavbu a jelikož jsem žádný motor neoddělal i bez přestavby,pochybuji,že ho oddělám s přestavbou. Pokud je dodržen směšovací poměr pro dané palivo ,tedy cca. 9,5 až 10:1 a směs tedy není chudá,hoří etanol za stejné,nebo i nižší teploty než benzín. Samozřejmě,že všechno má své pro a proti. Mimochodem informace,že někdo někde něco natankoval do něčeho a motor se z toho posral postrádá jakoukoli vypovídací hodnotu. PS: Ptal jsem se na olej,ne na dobře míněné rady,někoho kdo nemá s tématem nic společného.
Jan Nowak

Re: ethanol E85

Příspěvek od Jan Nowak »

Osobní zkušenost mám a tady na fóru je. Takže klídek :lol: A jestli tě zajímá, tak hledej :idea:
A ohledně rady s olejem jsi to ty, kdo je tu (paliva - E85) dost OT...
Odpovědět