ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol E85

Příspěvek od Durex »

takže sme se dostali k tomu,že vlastně to přimazávání plynu zas až takovej fejk není ... Každopádně ale vím o spoustě motorů favoritů,který na plyn najeli mraky km a bez přimazávání,jenže zase to byla ještě stará kovářská práce :lol: Jak to mají vlastně řešeny auta,továrně dělaná na LPG? Mají přimazávání a nebo se to řeší použitím jiných materiálů na ventily např? Je jasné,že bude i větší namáhání pístu,ale v porovnání s tím ventilem to za předpokladu dobře seřízeného motoru nebude tak horký... I když je píst vlastě v prvotní chvíli částečně chlazen i benzínem. A tady opravdu nevím,jaký je rozdíl mezi plynem a benzínem,ale myslím,že zase to bude lepší ve prospěch benzínu
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:...Každopádně ale vím o spoustě motorů favoritů,který na plyn najeli mraky km a bez přimazávání,jenže zase to byla ještě stará kovářská práce :lol:
To není kovařinou, ale jízdním stylem: kdo si pořizuje LPG, ten určitě nejezdí jako já. :mrgreen:
Durex píše:...Jak to mají vlastně řešeny auta,továrně dělaná na LPG? Mají přimazávání a nebo se to řeší použitím jiných materiálů na ventily např?...
Mají to ošetřeno konstrukčně, bez přimazávání. Ono vždy platí, že jezdit se má na to, na co to bylo zkonstruováno :!:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol E85

Příspěvek od Durex »

jasně,s tím souhlasím.Bohužel v dnešní době to kolikrát po krátké době ani nefunguje na to,na co to bylo konstruováno :lol: Zas ale s tím jízdním stylem bych to tak neviděl. Koupí si silný rozchlastaný auto,který se krmí plynem a když je to levnější,tak ať se alespoň svezu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:...silný rozchlastaný auto,který se krmí plynem a když je to levnější,tak ať se alespoň svezu :lol:
Já bych nekladl rovnítko mezi silný a rozchlastaný a už vůbec ne mezi levnější a "svezu se" (rozuměj na plyn). Ono je nejčastěji právě o tom jízdním stylu, kde platí, že každá sranda něco stojí. Fyzikální interpretace téhož: pokud chci výkon, musím ho nějak vyrobit, a ta výroba mne něco stojí.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol E85

Příspěvek od Durex »

Já vím,ale myslel jsem to dobře. Mám starý BMW, Audi A8 v benzínu a pod a nemám na to,krmit to benzínem - přeci jen jet za 20l benzínu je pro mě raketa,ale za 25l plynu už to není tak špatný,protože to je jako 12l benzínu ... Takže tak sem to myslel. Třeba ta A8. Já nebyl schopen s ní jít pod 16l/100. Při 260 to bere 33l,což není tak špatný. A majitel jezdí pořád plnej :lol: pendluje Pardubice-Švajc každý týden ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:... A majitel jezdí pořád plnej :lol: pendluje Pardubice-Švajc každý týden ...
Docela by mne zajímalo, kde že to v CH "legálně" parkuje (s LPG)? :twisted:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol E85

Příspěvek od Durex »

ve svý garáži před bytovkama ;)
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to si ale hodně koleduje... :!:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol E85

Příspěvek od Durex »

teď to má spíš před barákem na parkovišti,protože v garáži je motorka. Včera pacholek posílal fotky pár Pass,co projel. To je jediný,co tý zemi závidím. jinak je to hrozná tragedie co se žití týká ... Ale to už zase kloužem jinam od lpg potažmo ethanolu :twisted:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: ethanol E85

Příspěvek od Fahrer »

Návštěvník píše:Tak to si ale hodně koleduje... :!:
Nemusí. Vždyť v garáži, která je na to připravená, to není žádný problém.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Bavíme se o podmínkách ve Švýcarsku. Znáš tamní legislativu?
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: ethanol E85

Příspěvek od Fahrer »

Reaguji na to, že ta pověra u nás funguje. Máš auto na plyn=nesmíš do garáže. CH legislativu, jako asi většina zdejších přispěvatelů, neznám. A proto nás můžeš poučit. Nikdy neuškodí dozvědět se něco nového.
PS: Ono je stejně zajímavé, že se diskutuje o LPG v rubrice o E85. :)
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Neřeším tu žádnou pověru, řeším to, že vyrazit do CH s autem na LPG je jako koledovat si o basu za trestný čin obecného ohrožení, a to i v případě, že se (ještě) nic nestalo. Kromě volných prostranství tam totiž neexistuje žádné parkování či garáž, včetně hromadných nadzemních, kam by nebyl vjezd s LPG zakázán. V CH jsem také proto neviděl (prožil jsem tam 5 + 4 roky) žádné auto s místní registrací přestavěné na LPG, který se ze stejných důvodů také běžně nedá koupit (zato je dnes hodně možností načerpat CNG), a na podezřelé cizince se místní policie speciálně zaměřuje - hned za aktivním vyhledáváním aut s LPG následují razie na antiradary. Nejmenším postihem je přitom zabavení auta a vysoká (v řádu tisíců CHF) pokuta.

Stačí to jako poučení či spíše varování?
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Fahrer píše:PS: Ono je stejně zajímavé, že se diskutuje o LPG v rubrice o E85. :)
Tak abych se přidržel tématu, jen dodám, že v CH se do paliv žádné biosrágory nepřidávají.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: ethanol E85

Příspěvek od Fahrer »

Návštěvník píše:Neřeším tu žádnou pověru, řeším to, že vyrazit do CH s autem na LPG je jako koledovat si o basu za trestný čin obecného ohrožení, a to i v případě, že se (ještě) nic nestalo. Kromě volných prostranství tam totiž neexistuje žádné parkování či garáž, včetně hromadných nadzemních, kam by nebyl vjezd s LPG zakázán. V CH jsem také proto neviděl (prožil jsem tam 5 + 4 roky) žádné auto s místní registrací přestavěné na LPG, který se ze stejných důvodů také běžně nedá koupit (zato je dnes hodně možností načerpat CNG), a na podezřelé cizince se místní policie speciálně zaměřuje - hned za aktivním vyhledáváním aut s LPG následují razie na antiradary. Nejmenším postihem je přitom zabavení auta a vysoká (v řádu tisíců CHF) pokuta.

Stačí to jako poučení či spíše varování?
Přijímám to jakou zajímavou informaci. A pokud jsi tam skutečně bydlel, tak jí přijímám i jako ověřenou. Jen nevím, proč si na to nikdo nestěžuje na různých LPG forech. :? Dokonce jsem někde i četl, že neměli problém s parkováním v podzemkách.
Odpovědět