ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... Palivo E85 je legálně prodáváno sítí čerpacích stanic je na každém zda se rozhodne postoupit přestavbu nebo případně míchat E85 s benzínem nebo se tímto směrem prostě nevydá ...
Legálně se prodává i to, co někomu či něčemu prokazatelně škodí, třebaže jinému to může pomoci (dokonce i přežít, resp. žít déle). Osobně jsem toho názoru, že by se legálně měly prodávat i artikly, které jsou dnes ilegální (tj. jejichž volný prodej je ze zákona zakázán, přestože kdysi nebyl), poněvadž se cítím omezován ve svém svobodném výběru. Prodej E85 na 170 pumpách (jak někdo výše uváděl) však nesvědčí o ničem jiném, než o vysokém stupni neinformovanosti (slušně řečeno) českých spotřebitelů, když v zemi jezdí dle mého střízlivého (a podotýkám, že čistě subjektivního) odhadu maximálně několik stovek bi-fuel vozů.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Citace z článku:
"Proti klasickému benzínu má E85 dvě hlavní výhody - nárůst výkonu motoru a snížení emisí výfukových plynů."
Proboha, odkdy lze z paliva s výrazně nižším energetickým obsahem dostat více výkonu? A které "emise" se mají na mysli?
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... vždiť se mu nesnaží nic za každou cenu prodat. Pokud jeste přesvědčení že to není to, co hledáte, tak přeci myslím že žádný nátlak zde není, alejspoň já tety po přečtení odpovědi z té firmy jsem nic závadného nezaznamenal.
Ale snaží! A pokud to někdo nevidí, asi má příliš zatmavené brýle. Já bych si u nich po přečtení té "odpovědi" :cry: nekoupil ani šroubek :!:
Itall

Re: ethanol E85

Příspěvek od Itall »

Colommbo, Ty jsi tak rozumný, že jsi snad brácha Jezevčíka :D . Stejně jako Návštěvník je snad brácha modeláře (nebo klon? :roll: ). Sobota byla opravdu krásná, škoda že taková v tomto roce poslední. Dokonce jsem ten den jedl takřka výhradně těstoviny s houbami, s vynikajícím výsledkem ve snižování nad(váhy) :) .
Jinak, podle mě, ať si každý dá přestavět (nebo ne) auto na co chce a jezdí na co chce, pokud by to nebyl vysloveně jed, což benzin stejně je... A nemusel by taky moc lítat do povětří, je to nepříjemné pro okolí. Třeba tak udělá nějakou zkušenost a třeba se o ni i podělí. Je to na zvážení každého, nikdo si ty hrnce :lol: přece nemusí kupovat.
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den,
Itall již napsal vše podstatné, není důvod ani čas k jiné reakci.

K tomu modelářovo příspěvku
Já bych si u nich po přečtení té "odpovědi" nekoupil ani šroubek - to je jistě Vaším právem, myslím že to přežijí. :lol:
Nejlépe je nekupovat nikdy nic, nejlépe to udělala naše armáda s bitevníky L 159, rozebrala je, obalila celofánem a uskladnila ve vákuu a tekutém dusíku. Dle vyjádření armády takto vydrží i 300 let bez újmy.

A tak je to správné, tak to má být. :wink:
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Nejlépe je nekupovat brak a nepodporovat šlendrián! A dokud se tím nebudeme v převážné míře řídit, dotud tu nebude lépe ... nejen motoristicky. :idea:
Itall

Re: ethanol E85

Příspěvek od Itall »

Návštěvníku, on i několikanásobně předražený výrobek (i kdyby kvalitní), povětšině ze státních peněz, také obecnému blahu neprospěje. A koupí benzinu se zas podporuje sprostá spotřební daň, která když se vybere, mafie to rozkrade dle věty předcházející.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Ani v nejmenším jsem se nevyjadřoval k ceně (ostatně ta krabička na E85 je předražená v řádu desítek násobků její hodnoty!), šlo mi výhradně o princip. A hlediska vyššího principu je nemravné buď vysoké zdanění benzínu, nebo nízké E85 - každý ať si vybere, co libo jest.
motodedk

Re: ethanol E85

Příspěvek od motodedk »

No chlapi já nevím čeho se bojíte.Mám fiat grande punto 1,2 a jezdím na to co to existuje bez sebemenších problémů ale míchám to půl na půl s 95kou.Je pravda,že favorit s karburátorem na to jel špatně.U fiatu spotřeba zůstala stejná průměr 5,5Lna100Km.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pedro »

Půl na půl není už dobrá volba,pro auto, ale asi tě tuná stejně ukamenují. :D
Jen hrdinové jdou zde v některých tematech proti davu. Pár z nás o tom něco ví ...
Autoxxxrady

Re: ethanol E85

Příspěvek od Autoxxxrady »

motodedk píše:No chlapi já nevím čeho se bojíte.Mám fiat grande punto 1,2 a jezdím na to co to existuje bez sebemenších problémů ale míchám to půl na půl s 95kou.Je pravda,že favorit s karburátorem na to jel špatně.U fiatu spotřeba zůstala stejná průměr 5,5Lna100Km.
Automobily s karburátorem nastavené na benzin nemůžou správně spalovat E85. Potřebujete vstřikování, které umí přizpůsobit dávku vstřikovaného paliva.
Auto s karburátorem by muselo být nastavené přímo na E85.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: ethanol E85

Příspěvek od NOVON »

Tankuju taky 1:1 a jede mi to na to normálně,i starty jsou v poho..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

I sami výrobci této "biosračky" upozorňují, že E85 je palivo určené pro vozy FFV (Flexi Fuel Vehicle) nebo pro jakýkoliv vůz upravený k jeho spalování :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Omlouvám se, braši, je-li už to tady někde z dřívějška... :oops:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=496
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

Netřeba se omlouvati. Je to jen další důkaz toho, že E85 není tak růžové, jak ho tu někteří malují.
Že je nutné míti na provoz s E85 upravený motor a palivový systém a že je potřeba zkrátit intervaly servisních úkonů, že má motor s E85 nižší výkon, horší studené starty a vyšší spotřebu paliva.... :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět