ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Bože můj ( :oops: ), chlapi, stojí vám to za ten čas, námahu a možná někdy i nervy...? :? Ať si každý leje do svýho auta, co je mu libo a v jakýmkoli poměru, je to jeho věc, jeho auto a jeho případný problém... Život je krásný (a zpoza volantu auta obzvlášť :wink: ) a krátký, tož proč si ho kazit snahou o přesvědčování druhých o něčem, o čem přesvědčeni být nechtějí a je úplně jedno, jestli jsou to třeba pneumatiky anebo E85. Každý má nějaké zkušenosti a jsou-li dobré, tož ať je využívá a jimi se řídí, jen blbec se dvakrát spálí o jedny kamna. A jestli mu někdy auto kvůli zanedbané údržbě klekne anebo díky sjetým gumám vlítne někde do kukuřice - c'est la vie... Nemáte chuť vyrazit spíš někam ven na houby nebo na ryby anebo jen tak s někým, s kým je vám dobře...? Přeju vám, abyste v pořádku dojeli tam i nazpět nejen v tuhle krásnou podzimní sobotu! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: ethanol E85

Příspěvek od skodovkar »

Ahoj xxx, vypadá to, že se v dané problematice orientuješ. Rád bych se tě zeptal na následující otázky, protože jsem na ně nenašel uspokojivou odpověď:
Pokud bych tedy přistoupil jako zákazník a koupil si ŘJ pro E85 a namontoval bych si ji, tak by mě velice zajímalo následující:
1. Kdo a jak danou ŘJ programoval? (na základě jakých vstupních informací)
2. Kdo a jak danou ŘJ zkoušel v praxi? (jízdní testy nebo alespoň stolice)
3. Existují ŘJ pro motory pálící chudou či vrstvenou směs? (u těch je totiž problém už se samotným benzínem)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

xxx píše:Jinak je úsměvné jak kopírujete názorově modeláře a vaše potřeba neustále souhlasit ( až ochraňovat )jej se vším co zde napíše ( v podstatě je úplně jedno co , k čemu nebo kdy ), myslím že nejsem sám kdo si toho všiml.
Páni, vy máte ale postřeh.....a víte proč? Protože ví, o čem mluví, a vzhledem ke své práci a praxi toho ví o autech víc, než mi všichni dohromady.

Jiný návštěvník píše:A taky že někteří jsou přesvědčeni o své subjektivní pravdě, i když objektivní pravda je zcela jiná....
Toto ale platí i obráceně.....já si to taky myslím - o vás.
Colommbo píše:Bože můj ( :oops: ), chlapi, stojí vám to za ten čas, námahu a možná někdy i nervy...? :? Ať si každý leje do svýho auta, co je mu libo a v jakýmkoli poměru, je to jeho věc, jeho auto a jeho případný problém...
Přesně tak - ať si každý leje do svýho auta, co je mu libo - je to jeho věc, jeho auto a bude to jeho problém.
A odmítám se v tomto vlákně dále angažovat, protože přesvědčit nepřesvědčitelné jest nemožné.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den škodovkáři,

nemám osobní zkušenost z provozem vozu na E85, mě se nevyplatí na to jezdit vzhledem k tomu že jezdím pouze do práce( 1km ) kde máme služební auta, myslím že veškeré odpovědi nejem Vám ale i případně všem co třeba jen uvažují nebo mají zájem o informace poskytnou certifikované servisy které přestavby dělají, zároveň navrhnou optinální řešení a předají kantakty na provozovatele kteří na přestavbu jezdí.

zde je kontakt na
E85 Systems

Divize SecurityNet.cz s.r.o.

Pod Kotlaskou 558/3

180 00 Praha

Tel: +420 732 445 203, nebo +420 733 127 325

E-mail: info@e85systems.com

Web: www.e85systems.com

Nabízí k instalacím toto
Profesionální jednotka pro E85 s certifikátem kvality TÜV. Poskytujeme záruku startu do -40°C. Na jednotku, která prošla certifikací TÜV Rheinland MEEI a TÜV Nord KTI-KFT, poskytujeme jako jediní celoživotní záruku.

V roce 2011 byla naše jednotka instalována do více než 1000 vozů v ČR. Instalaci jednotky E85 provádí pouze certifikovaný technik, což zaručuje optimální spotřebu, výkon a spalování E85 bez poškození motoru palivem E85.

Pokud máte zájem nechte si poslat informace k technologii provozu, pokud se jedné o seriózního poskytovatele nebude mít problém předložit veškeré informace včetne referencí a kontaktů na uživatele, pokud ne není se o čem bavit.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: ethanol E85

Příspěvek od skodovkar »

Ahoj xxx, tam jsem psal a poslali mi toto:
Dobrý den přeji,

aby mohlo vozidlo s benzínovým motorem bezpečně jezdit na palivo E85,
musí dojít k přidání zařízení, které zajistí efektivní spalování paliva
E85. Samotné palivo E85 hoří jinak, než klasické ropné palivo N95 - hoří
studeněji, s jiným poměrem kyslíku, s jiným časem atd. Pokud by motor
bez přestavby spaloval palivo E85 bez úpravy řízení vstřikování, tak
dojde k tomu, že motor není shcopen spálit toto palivo komplet, a jeho
zbytky zůstávají u sedel ventilů, jdou do výfukové soustavy.. V těch
nejhorších případech může dojít ke vznícení zbytků paliva a tedy k
poškození motoru, kdy může dojít třeba k "podpálení ventilů", k poničení
výfukové soustavy atd.

Samotná přestavba spočívá v tom, že mezi originální řídící jednotku vozu
dáme naši přídavnou jednotku E85, která zajistí modifikaci signálů z
originální jendotky pro samotné vstřiky - díky tomu je možné spalovat
palivo E85 efiktivně. Naši jednotku dáváme přímo do okruhu vstikování,
zapojenou sériově - žádné paralerní připojení nad originální jednotkou.
Pak proces vstřikování funguje tak jak má: lambda - originální VJ - naše
jednotka E85 - vstřikování paliva.

Naše jednotka má 2jtou evropskou certifikaci kvality TÜV, včetně garance
studených startů až do -40°C.

Pokud by Vás cokoli dalšího zajímalo, tak velice rádi odpovíme.

Jinými slovy se přidá kouzelná krabička, která ošálí řídící jednotku motoru v kdoví jakých parametrech. Mě jenom překvapuje, že daná kouzelná krabička, která má jakési testy TUV (kdoví na co) je zcela univerzální pro všechny automobily. Od japonců přes korejce, evropany a ameriky. Plus samozřejmě všechny různé motorizace s různě řešenými čidly a mnohými specifiky. Když si k tomu připočtu dnešní komplexnost řízení takového moderního motoru, tak se mi tomu vůbec nechce věřit.
Prostě pokud se programuje klasická ŘJ, tak se jedná o nejrůznější motorové zkoušky a ladí se a ladí se. I při pitomém chiptuningu by se mělo jet na válce a sledovat mnohé parametry včetně složení výfukových plynů. Jsem z toho celý jelen :| Ačkoliv bych nejraději jezdil na vodu, tak tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Ona ta textace a stylizace odpovědi firmy zaslané kolegovi škodovkářovi (včetně překlepů a chyb), upřímně řečeno, až příliš silně připomíná všelijaké ty "supervýhodné" nabídky nádobí a dek, jimž by v žádném případě neměli odolat naši spoluobčané v důchodovém věku na organizovaných "výletech", protože žádná další taková nabídka se už nebude nikdy opakovat... :roll: A pokud kolega xxx sem zcela vážně a odpovědně dává odkaz na takovouto společnost, tož opravdu pámbu s námi a zlý pryč... :twisted:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
yyy

Re: ethanol E85

Příspěvek od yyy »

skodovkar píše:Jinými slovy se přidá kouzelná krabička, která ošálí řídící jednotku motoru v kdoví jakých parametrech. Mě jenom překvapuje, že daná kouzelná krabička, která má jakési testy TUV
Pro neinformovaného to vypadá hezky. Jenom krabička, a hurá k pumpě pro éčko.....
Ten, co o tom něco ví, tak ví, že by si brzy k té pumpě dojel taky pro problém....
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den,
pokud vás odpovědˇ neuspokojila tak alternativu provozu na ethanol E85 prostě ignorujte. Colombo zde se mýlíte nemám s žádnou firmou dělající přestavby absolutně nic společného. Palivo E85 je legálně prodáváno sítí čerpacích stanic je na každém zda se rozhodne postoupit přestavbu nebo případně míchat E85 s benzínem nebo se tímto směrem prostě nevydá, jsou i jiné alternativy např. přestavby na LPG.
yyy

Re: ethanol E85

Příspěvek od yyy »

http://www.rozhlas.cz/motozurnal/radce/ ... e--1023265
- hlavně 3. a 7. odstavec když nepočítám první tučně napsaný
http://blog.superbenzin.cz/view.php?cis ... 2010040001
- hlavně 3. odstavec
https://www.ceproas.cz/ktere-vozidlo-je-muze-tankovat
- hlavně 3. odstavec
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

V tomhle s vámi naprosto souhlasím, kolego xxx, a skutečně a opravdu si nemyslím (a ani jsem to nevyjádřil), že byste měl mít něco společného s firmami či firmou, zabývající(mi) se přestavbami na E85 (jsem už ve věku, kdy píšu, co si myslím a je mi naopak jedno, co si kdo myslí o mně... :oops: .) Jen mě dost zarazilo, že člověk vystupující v diskusi jako seriózní argumentátor (fuj, to je patvar... :? ) vloží zároveň i odkaz na jistou pražskou společnost, o níž při dobré vůli sám asi zhola nic neví,

cit. "...myslím že veškeré odpovědi nejem Vám ale i případně všem co třeba jen uvažují nebo mají zájem o informace poskytnou certifikované servisy které přestavby dělají, zároveň navrhnou optinální řešení a předají kantakty na provozovatele kteří na přestavbu jezdí.

zde je kontakt na
E85 Systems..." konec citátu

přičemž se záhy ukazuje, že tato společnost má glanc pouťové atrakce a používá metody pochybných dealerů čehokoli... :shock: Za mě osobně pokud provoz na E85, pak jedině "čistý" v případě tovární úpravy celého vozu již z výroby (Skandinávie, Jižní Amerika etc.), ke všem ostatním "krabičkám" důvěru nechovám. Nicméně jak jste pravdivě uvedl - je věcí každého, kterým směrem se vydá. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
xxx

Re: ethanol E85

Příspěvek od xxx »

Dobrý den,
odpovím colombovi k odkazu na firmu dělající přestavby na E85, odkaz na Pražskou firmu E85 System jsem dal jen proto, že jsem jinou firmu která poskytuje i určité garance na instalaci nenašel. Je spoustu firem které ty jednotky prodávají i od 2000,- ( pravděpodobně jsou to repliky bez názvu výrobce z Číny ), jediné čemu nerozumím proč je tak odsuzujete přeci odpověď na otázku škodovkář od nich dostal, včetně ujištění že jsou připravení poskytnout další informace, vždiť se mu nesnaží nic za každou cenu prodat. Pokud jeste přesvědčení že to není to, co hledáte, tak přeci myslím že žádný nátlak zde není, alejspoň já tety po přečtení odpovědi z té firmy jsem nic závadného nezaznamenal.
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... za 99 000,- pokud najedou 30 000 km ročně při spotřebě 8L / 100 km vychází provoz na natural 95 za rok a ceně 36,- /l na 86400,- při provozu na E85 při ceně 25,- /l a kalkulované vyšší spotřebě o 10% tady 9/L na 100 km vychází provoz na E85 na 67500,- to je rozdíl 18900,- na rok. Za 5 let na provoz E85 ( oproti ceně naturalu 95) děláte rozdíl + 94500,- ...
Tohle mi něco připomíná: takhle počítají "úspory" pořizovatelé ojetých turbodieselů! Akorát jim ve výpočtu chybí položka náklady na opravy. :P
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Jiný návštěvník píše:Mně není jasné kolik ušetřím, když funkční neetanolové součástky preventivně vyměním za etanolové proti tomu, když počkám až se neetanolová součástka porouchá a vyměním ji až pak??? (pokud se vůbec porouchá).
Někteří lyžaři nosí preventivně helmu, nejspíše jsou si vědomi toho, že když se jejich hlava porouchá, její výměna je dost komplikovaná. :twisted: Zpět k věci: kolaps motoru stovky km od domova, tím spíše pak v zahraničí, zdaleka převýší jakoukoli "úsporu" dosaženou tankováním E85.
Jiný návštěvník píše:A taky že někteří jsou přesvědčeni o své subjektivní pravdě, i když objektivní pravda je zcela jiná. :lol: :lol:
Nejvíce mne dokáže pobavit, když se "objektivní pravdy" dovolává někdo, kdo nemá možnost a prostředky cokoli kvalifikovaně odměřit a nejspíše ani potuchy, jak by se to vůbec dalo udělat. :wink: :) :lol: :P
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:... Nemáte chuť vyrazit spíš někam ven na houby nebo na ryby anebo jen tak s někým, s kým je vám dobře...? Přeju vám, abyste v pořádku dojeli tam i nazpět nejen v tuhle krásnou podzimní sobotu! :)
Naplnil jsem beze zbytku a za přání děkuji! :D

P.S.: V neděli už sice lilo, ale i tak jsem si to užil...
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

xxx píše:... Profesionální jednotka pro E85 s certifikátem kvality TÜV.

Ale to je mi novinka: že by TÜV už certifikoval i "kvalitu"? :twisted:
xxx píše:... Poskytujeme záruku startu do -40°C. Na jednotku, která prošla certifikací TÜV Rheinland MEEI a TÜV Nord KTI-KFT, poskytujeme jako jediní celoživotní záruku.

Kde ve střední Evropě se dá záruka startu do -40°C ověřit? Co vlastně TÜV Rheinland MEEI a TÜV Nord KTI-KFT certifikovaly a proč dokonce dvě organizace? To jedna kontrolovala druhou, kdyby náhodou někdo nechtěl uvěřit? :twisted: Slovní spojení "poskytujeme jako jediní celoživotní záruku" je už vůbec k popukání: určitě se jedná o "doživotní záruku" na funkčnost té zázračné krabičky ovládající vstřiky. :mrgreen:
xxx píše:... V roce 2011 byla naše jednotka instalována do více než 1000 vozů v ČR. Instalaci jednotky E85 provádí pouze certifikovaný technik, což zaručuje optimální spotřebu, výkon a spalování E85 bez poškození motoru palivem E85.

Že by chlubení se počtem zákazníků, které se podařilo oblbnout? Co je "certifikovaný technik"? Kým a podle jakých norem byl certifikován?
xxx píše:... Pokud máte zájem nechte si poslat informace k technologii provozu, pokud se jedné o seriózního poskytovatele nebude mít problém předložit veškeré informace včetne referencí a kontaktů na uživatele, pokud ne není se o čem bavit.
Ty reference a kontakty na tisíce spokojených uživatelů jsou samozřejmě vždy nejdůležitější, poněvadž určitě zaberou. tedy odstraní i ty poslední zbytky pochybností, resp. zdravého rozumu. :cry:
Odpovědět