ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Příspěvek od Itall »

Zkusil jsem 30% E85 také do Fábie 1,0. Na chodu čtyřválce (je kultivovaný) se nepozná sluchem nic. S menší zátěží je asi trochu živější, pod větší zátěží naopak asi trochu vadne. Těžko se to srovnává. Ještě vyzkouším 25% E85. Rozdíl mezi nejlevnějším N95 a E85 je tady 10,50 Kč/L.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Příspěvek od Itall »

Ahá, v E85 prý může být až 30% benzinu, více v zimě. Proto se asi mě a ještě někomu tady zdála kvalita E85 "nevyrovnaná" :wink: .
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Itall píše:Ahá, v E85 prý může být až 30% benzinu, více v zimě. Proto se asi mě a ještě někomu tady zdála kvalita E85 "nevyrovnaná" :wink: .
Proto je to E85 a ne E100..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Příspěvek od Itall »

No však, ale že to může být až E70, jsem nevěděl.
kapitán

Re: ethanol E85

Příspěvek od kapitán »

Já ve svém autě (Citroen Xantia,1,8i16V,81kW /lfy/ najeto dle tacha 180tkm,rv.17.10.1996;berline) jezdím už víc jak rok (cca 15000km) na směs etanolu a naturalu.neberu 1:1 ale asi tak 2 l E a 1l N,prostě za pětibábu éčka a za pětibábu taky naturálek.výsledk je dle množství paliva průměrná cena litru od 26kč k 28kč.Jezdím BEZ ÚPRAV i v zimě.Nejprve jsem měl obavy,ale pak jsem nad tím mávnul rukou.Spotřeba je STEJNÁ starty ne na první ale na druhé otočení.Žádné další špatnosti se nekonají! Včera jsem měnil pal.ftr a byl i docela čistý!!

Jinak mne nezajímá že výrobní cena je stejná jako béňa,mne zajímá konečná cena pro spotřebitele,spíše mi vadí že v případu benzínu i nafty mne jako zákazníka okrádá stát a přitom jeho odpovědní úředníci ještě lžou ,že za cenou je marže prodejců,když tito mají (výrobce,přepravce a prodejce ) +- 10kč z litru a stát na (DPH a spotřební) daních mají skoro 25kč/litr.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

kapitán píše:....směs etanolu a naturalu.neberu 1:1 ale asi tak 2 l E a 1l N....Jezdím BEZ ÚPRAV i v zimě.Nejprve jsem měl obavy,ale pak jsem nad tím mávnul rukou.Spotřeba je STEJNÁ starty ne na první ale na druhé otočení.Žádné další špatnosti se nekonají! Včera jsem měnil pal.ftr a byl i docela čistý!!
Palivový filtr až tak ohrožen není, ale třeba palivové čerpadlo a ventilové sedla už ano.....ale každý strůjcem štěstí svého....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pedro »

2L E + 1L N ?
A stejná spotřeba ?
Dynamika ?
Něco jsem v tom udělal experimentů,ale toto?
kapitán

Re: ethanol E85

Příspěvek od kapitán »

To Pitris-ventilová sedla jsou u všech motorů spalujících bezolovnatý benzín tvrzená a čerpadlo je stejné jako by bylo na flexifuel.
To Pepe-např.poslední tankování bylo 3:2,úprostě jak se kdy max je to 1:1.ale to výjímečně.Jak píšu výše,nic jako slabší výkon,teda dynamiku jsem nepozorova. a spotřebu sleduji dlohodobě ten průměr činí 9,26l/100km (je v tom cca 95% město).
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: ethanol E85

Příspěvek od skodovkar »

U motorů Flexi-Fuel spalujících bioetanol Ford použil tvrdší materiál pro ventily a ventilová sedla než u běžných motorů. Motory mají také specificky naladěné víceparametrické zapalování, které se dokáže přizpůsobit aktuálnímu poměru směsi bioetanolu a benzinu v palivové nádrži. Další technickou odlišností motoru na bioetanol je úprava bloku válců – protože motory na bioetanol se v chladném počasí hůře spouštějí, používá u nich Ford systém předehřívání.
http://www.dnoviny.cz/silnicni-doprava/ford2414

Palivové čerpadlo i senzor hladiny jsou napájeny střídavým proudem, aby ve vodivém lihu nepodlehly destrukci elektrolýzou.
http://biopalivafrci.cz/uz-jsem-natanko ... to-co-dal/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

kapitán píše:To Pitris-ventilová sedla jsou u všech motorů spalujících bezolovnatý benzín tvrzená a čerpadlo je stejné jako by bylo na flexifuel....
OMYL :!: :!: :!:

to skodovkar: ale asi je to zbytečné - já to tu už psal mnohokrát :(
Toho, kdo nechce vědět nebo věřit, stejně nepřesvědčíš.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mira

Re: ethanol E85

Příspěvek od Mira »

Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Mira píše:Tady je hezký článek o E85 ...
Hezký? Spíše úsměvný - nad naivitou některých lidí a jejich neschopností dát si dohromady (správně pochopit) souvislosti nelze než se shovívavě pousmát. Němý úžas nad technickou nekompetentností pisatele vyvolává zejména jeho tvrzení o poklesu teploty ve spalovacím prostoru... :P
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: ethanol E85

Příspěvek od skodovkar »

Jelikož se zabývám motory, tak jsem zjišťoval stoichiometrický poměr E85. Ten byl k mému údivu 9,765:1, tzn. že jsem pro dodržení správného poměru začal koukat po řešení, jak dorovnat hladinu paliva pro správný poměr. Zde máte první odpověď na otázku ohledně chudé směsi, kde někteří diskutující na internetu tvrdí, že to podpálí ventily a zničí těsnění pod hlavou. Kde má tu odpověď, mě by totiž velice zajímala!
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pedro »

Pokud jezdí jen E,popřeju mu hodně štěstí.
Jestli to míchá v rozumném poměru, přizpůsobí styl jízdy do režimu "eko",popřeju mu nějakou úsporu a hodně km.
Odpovědět