Dotaz ohledně výměny oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Petrbmw

Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Mám starý bmw e36 318 TDS, je to chiplý, všechny ekonesmysly venku, podle všeho najeto přes půl mega, já jsem s nim zatim najel za dva roky co ho mám přes 50 tkm. Olej i filtr měnim tak po 9 - 10 tkm, protože většinou když jedu tak chvátám a plyn pořád na podlaze, točim to do červenýho pořád no a prostě dostává fakt zabrat. Jedině za studena to tak dva kiláky šetřim než se to ohřeje, když doleju vodu tak jí většina, takže jezdim skoro bez ní a ohřátý je to hned. Teplota vždycky vystoupá přesně na půlku mezi modrou a červenou a nehne se ani na dálnici když to drtim na omezovač, takže se to asi nepřehřívá, furt fouká větrák. Tak to neřešim. Když jsem poprvý měnil olej, tak jsem vložku filtru musel vyškrabávat, byla uplně rozpadlá, rozmočemá a snad ještě z výroby. Olej jsem tam dával co mi dal kámoš co servisuje bagry, nějakej petro-canada 15w30 a vždycky v pohodě, ale vyteče totálně černej jak asfalt. Auto olej skoro nežere, mezi výměnama doleju tak litr, maximálně dva. A právě teď mě čeká zase výměna a jen tak mě zajímalo, jakej olej tam vlastně patří a zjistil jsem, že se tam má správně dávat 5W40. No a já tam leju 15W30. Tak se chci zeptat, co mám dělat? Jestli mám pokračovat v ježdění na ten 15W30 co mám zadarmo, nebo někde sehnat 5W40? Prej neni moc dobrý ty oleje míchat, tak proto se ptám. Ještě musim dodat, že v tom pálim přefiltrovanej friťák, jetou hydrauliku, převoďák, brzdovku, v zimě k těm břečkám leju benzín nebo všechny možný ředidla, acetony atd... Co mi zbyde tam tam peru, posledně nějakej čistič PVC a taky to jelo :D
Návštěvník

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Pre teba asi iba jedna rada. Nepohybuj sa s tym autom po cestach v premavke, pretoze ohrozujes ostatnych, ako zanedbanym technickym stavom auta, tak bordelom, co v nom spalujes a podla tvojich slov zrejme aj blaznivou jazdou.

JAZDI AUTOBUSOM, UCHRANIS OSTATNYCH
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od VencaB »

Tak tam lej ten olej z bagru, je to to nejlepší, úplně to kompenzuje ten friťák a ty ředidla.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Jezevcik »

Až si to přečte Návštĕvník, tak to bude to poslední, co v životĕ uvidí :mrgreen:
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Petrbmw

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

S tou jízdou to možná vyznělo, že jsem nějakej pirát silnic, ale to tak neni. Jezdim docela rozumně, nepředjíždim jak sebevrah atd... Hlavně mi šlo o to, jestli když ten motor 50 tkm jezdí na tenhle olej 15w30 (myslim na ten v motoru), tak jestli je lepší na něj jezdit dál, nebo ho vyměnit za 5W40, se kterým by se zbytek toho 15w30 co nevyteče zase smíchal. Když teď čtu ten můj první příspěvek, tak jsem možná napsal víc věcí, než bylo třeba. Tak se omlouvám těm, kteří neuznávaj jiná paliva, než benzín s naftou :) Jinak před měsícem jsem prošel emisema na nějakej friťák co smrděl po rybách :mrgreen:
e1H

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od e1H »

Začínalo to sľubne, ale potom ako som to celé dočítal, je jasné, že tu je hocijaká rada už úplne zbytočná. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Věřím v neřízenou explozi! :twisted:
Návštěvník

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Petrbmw píše:... Tak se omlouvám těm, kteří neuznávaj jiná paliva, než benzín s naftou :)
Není třeba se omlouvat, vždyť alternativním palivům patří budoucnost. :D Jako nejperspektivnější zdroj paliva budoucnosti se mi jeví podkožní tuk získávaný liposukcí od obézních spoluobčanů (na tu liposukci by dostávali dotace) říznutý opakem ferrocenu, jehož účinek jako zpomalovače hoření je v této aplikaci zcela nežádoucí. :twisted: Prostě spokojenost na všech stranách! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pitris »

Petře z BMW - když s tím autem děláš to co děláš a jezdíš jak jezdíš, tak neřeš olej ani palivo :(
A věř tomu, že olejem ten motor neopravíš - to se spíš co nevidět koukne ojnice ven přes blok....
A bez nějakého náznaku ironie - ale s tímto přístupem si raději najdi nějaké tuzingfórum :arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pedro »

pokud auto brzdi,drzi na silnici,nerozpada se,nejsi pirat extra...,tak proste stroj a pul mega na hrbu vyuzivas ucelne. Proc ne? Do nadrze cokoliv,spotrebu neresis,...a proc ne? Ja mit takovyto ucelak,taky to moc neresim. Ekologie? Vyjimka tenhle stat uz vic neznici.
K veci: motoru davas sodu,zadny dlouhy ohrivani,casto omezovac,no hodil by se 5w50,10w40,5w40. Vzhedem k tomu ze to stoji urcity prachy,olej z bagru gratis...,no viskozitne je uplne spatne na tvuj styl pouzivani. Nicmene kdyz bys ho menil po 5tkm,motor to da. Ale fakt to neni vhodny.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pitris »

Pedro má pravdu - olej je potřeba měnit včas a 10w40 bude vhodnější než 15w30....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Petrbmw

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

Dobře, díky za rady :wink: Kouknu se po nějakým něcoW40.
Pedro píše:pokud auto brzdi,drzi na silnici,nerozpada se,nejsi pirat extra...,tak proste stroj a pul mega na hrbu vyuzivas ucelne. Proc ne? Do nadrze cokoliv,spotrebu neresis,...a proc ne? Ja mit takovyto ucelak,taky to moc neresim. Ekologie? Vyjimka tenhle stat uz vic neznici ...
Přesně, auto vypadá pěkně, docela to i lítá a když fakt nejezdim ani trochu na spotřebu a točim to co to jde, tak si to vezme tak 7 - 8 litrů, na dálku tak 6, ale to zas už jedu normálnějc než mezi vesnicema. No a při ceně friťáku 5-10 korun, hydrauliky kolem pětikačky, když je nouze tak olej ze supermarketu v akci, toho jsem vyjel přes 900 litrů litrů za 19,90 - 21,90 nebo nafty od kluků za 25 mě litr výsledný břečky, když tam ještě sleju všemožný zbytky vyjde tak na 10 korun. Takže se mi to auto už stejně zaplatilo na rozdílu oproti naftě. Spálim tak 150 litrů měsíčně. A je to zlatej stroj, trhá mi srdce, když vidim jaký jsou ty nový auta drahý složitý sráče, co si člověk doma neopraví. A ještě ošklivý, se koukněte na starší báwa, audiny, starou fábku jaký to byly pěkný auta a teď?
Máchal

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Máchal »

Mě spíš trhá srdce, když do takovýho auta leješ takový sračky.
Petrbmw

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

A čemu to vadí? Co se na tom může posrat? Čerpadlo, vstřiky a ... max podavačka v nádrži. Turbo to má starej obtok, žádná naklápěčka, kde by se mohla zanýst regulace, k čemuž by u mně stejně nedošlo, protože tomu dávám pořádný čoudy, takže by se otvíralo až na konec. Je to komůrkáč a olej v motoru nejeví známky toho, že by přibejvala "nafta". Čerpadlo je totožný jak na 1.9 tdi 66 a 81 kw - klasická stará rotačka, je jich všude mraky. Navíc těžko by se raflo na něco mastnějšího než nafta, je vždycky horký, takže olej v něm bude krásně řiďoučkej. Vstřiky klasika starý stejný s všema TDSama, taky jich je všude mraky. A jede to stejně, motor má mnohem tišší chod a spotřeba stejná jak na naftu. Nebudu se tady o tom nějak dohadovat, radši mrkněte na dieselpower forum do sekce Jak se jezdí na rostlinu, tam je toho o jízdě na všechno možný mraky. :)
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Brembo »

jazdíš na obmedzovač a nie si cestný pirát a rozumne? Tomu mám rozumiet tak,že v meste 50 na 1. plný??????????? Asi jedine tak. Jediná rozumná rada,vypusti všetok olej a jazdi bez neho a nájdi najbližší železničný priechod a odparkuj to tam.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět