DOLITÍ ŠPATNÉHO OLEJE :(

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: DOLITÍ ŠPATNÉHO OLEJE :(

Příspěvek od NOVON »

Pitris: Tam neni problem sundat vanu a mrknout na to,pristup je tam dobry.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: DOLITÍ ŠPATNÉHO OLEJE :(

Příspěvek od Pitris »

Tak javor :) Mě jde spíš o to co od toho čekat :roll: Jestli tam býval 30tkm "LL" olej.... :? :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
TheMystiQueCz

Re: DOLITÍ ŠPATNÉHO OLEJE :(

Příspěvek od TheMystiQueCz »

Pro Pitris: Auto mám jako třetí majitel, 1. majitel se o auto staral (řekl bych) velmi dobře. Auto na svou kilometráž z venčí nevypadá. Sem tam se najde nějaká menší kosmetická vada, ale jinak bych auto řekl klidně i o 80tkm méně. Podle servisní knížky byl olej měněný vždy po 15tkm. Občas lehce nad, nebo lehce pod. Longlife olej jsem tam nikde napsaný neviděl, většinou šlo o olej 5w40 nebo 10w40. O druhém majiteli vím dobře, že s autem jezdil cca půl roku (a to jen krátké trasy). Jezdil s autem převážně po městě (Praze). Ale občas si vyjel i na houby někam za Prahu, nikoli žádné dálkové trasy. Před zimou těžce onemocněl a auto poté stálo celou zimu v garáži až do dubna, kdy jsem ho koupil. Můj typ je, že auto nejezdilo žádné extra dlouhé trasy a dálnice, spíše město či okresky.

Pro NOVON: Okej, díky za typ, budu na to myslet :) Na kolik může tahle oprava (úprava) vyjít?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: DOLITÍ ŠPATNÉHO OLEJE :(

Příspěvek od Pitris »

Pokud oil "neLL" tak jen dobře. A pokud 5w40 a 10w40 tak taky dobře. A když u toho zůstaneš - v případě častých studených startů a popojížděk 5w40, v případě mála startů 10w40, a s výměnou po těch 10-ti tkm, tak bude taky dobře :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět