DINO 308 GT4 - jaké oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
dci
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 07, 2008 18:01
Bydliště: Pardubicko

DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od dci »

Dobrý den,
prosím o radu zkušených olejářů ohledně olejových náplní motoru a převodovky s rozvodovkou. Sice nějakou představu mám, ale nechám si poradit.
Jedná se o Ferrari Dino 308 GT4, rok výroby 1974, osmiválcový třílitr, 187 kW při 7 700 ot./min., najeto 43 tis. km, stávající náplně letité, vozidlo dle dokumentace servisováno ve značkových servisech v Itálii a v Řecku. Do budoucna bude auto využíváno pro radost a kochání, rozhodně od něho nebude požadovaný ani zdaleka plný výkon (ono také není kde), takže náplně se budou měnit kvůli věku, ne proběhu.
Dobový dílenský manuál svorně s uživatelským manuálem uvádějí:
MOTOR: AGIP, SINT 2000 SAE 10W 50, výměna co 5 tis. km, polkne 9 lt. Můj tip je Q8 Formula F1 10W 50, ACEA A3.
PŘVODOVKA S ROZVODOVKOU: AGIP, F1 ROTRA MP SAE 90. Převodné ústrojí má soukolí jen s čelním ozubením, výměna po 10-ti tis. km..
Výkonostní požadavky na oleje jsem nikde nenašel.
Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od Pitris »

Za mě motor úplně klidně tu Q8 10w50 a do převodovky s difecem Agip Rotra (jen nevím, zda-li seženeš 90, ale dá se i 80w90).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
pavelek

Re: DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od pavelek »

Výběr máte dobrý,já bych to takhle nechal.Každopádně k Ferrari Dino velká úcta,obdiv a RESPEKT :wink:
Návštěvník

Re: DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové děkuji,
Pitris mi schválil Q8, do převodovky půjde ROTRA MP od AGIPu.
Pavelek - DINO 206 a jeho silnější brácha DINO 246 (tuším že 1967 až 1974) bylo krásné, oblé, bylo to jakési italské anti Porsche. Karosoval, jako většinu modelů Ferrari, Pininfarina. DINO 308 a slabší DINO 208 (1973 až 1980) bylo karosované vyjímečně Bertonem a díky ostrým lomům karoserie (zlí jazykové tvrdili, že bylo karosované na klempířské ohýbačce), bylo zkraje přijímáno s velkými rozpaky. Až časem si získalo na prestiži a je stále cenějším kouskem.
dci
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 07, 2008 18:01
Bydliště: Pardubicko

Re: DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od dci »

Pánové děkuji,
Pitris mi schválil Q8, do převodovky půjde ..................

Omlouvám se, nějak jsem se nepřihlásil. Ale ještě jednou děkuji.
bouchy

Re: DINO 308 GT4 - jaké oleje

Příspěvek od bouchy »

Instruktážní video jak na provoz a údržbu Ferrari Dina z Top Gearu (R. Hammond) :D

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xcEQY96/top-gear-7x04-cz-avi
Pozn. Dr. Clarkson :lol: lil do Meracu olej (značku nepoznám) 10W40 a nejblíž cíli se přiblížil opět kpt. Šnek :)
Fakt vtipné, plno již klasických hlášek :D
Odpovědět