Čtyřkolka

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

Čaute

Mám motor BRIGGS & STRATTON 3,5HP Údaje na kryte - Type 2087 E1, Model 9D902. Žerie mi olej, zistil som že to su vadné krúžky no niesom si teraz istý ktoré mám kúpiť, Našiel som napríklad toto, čo hovoríte ? http://www.bumbacobchod.sk/www-vebareal ... 982-399014

Rozmer piestu sedí no bojím sa aby vošli do drážky v pieste, je tam drážka 1,1mm :|
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Pitris »

A jakou šířku mají ty co jsou v motoru? Máš to rozdělaný?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Durex »

jak si diagnostikoval kroužky? Nerejpu,jen se ptám
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

Motor je rozobratý, mám tu krúžok a ten má 1,1x2,2mm.
No ako som ich diagnostikoval- vyplýva mi to jednak z toho že inakadial ťahať olej nemôže a dočítal som sa že keď dám krúžky na piest a stlačím ich aby boli cele v dražke tak sa maju konce dotýkať no ja tam mám vtedy asi 3mm medzeru a keď ich dam same bez piestu do bloku tak je medzera asi 5mm.
nomacorc
Příspěvky: 87
Registrován: úte led 30, 2018 14:50

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od nomacorc »

Před pěti lety jsem překroužkoval 9D902, byl v háji stírací kroužek, dával jsem tyhle. Mimochodem si myslím, že odešel kvůli nevhodnému oleji, protože se do toho lilo všechno možný co zbylo po výměně olejů u aut... od tý doby tam leju M6AD, kterej mám na mazání řetězu u pily a zatím je klid, sekačka seče a olej neubývá.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Durex »

Marek píše:No ako som ich diagnostikoval- vyplýva mi to jednak z toho že inakadial ťahať olej nemôže
On se může vyběhat i válec a to pak nové kroužky nepomůžou. Proto sem se ptal. Nebo ve válci může být i rýha a to pak nový kroužek taky nepomůže.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

No olej neviem aky sa tam daval no to je teraz jedno, dám tam potom nový.
No ale ako hovorím, dočítal som sa že krúžok keď je na pieste a stlačím ho aby neprečnieval tak sa musia konce dotknuť no ja tam mám 3 mm meedzeru čo je dosť vela myslím si :cry:
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

Ako diagnostikujem zlý blok ??? na týchto motoroch nejde meniť takže si ma trošku postrašil :oops:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Brembo »

velkost povolenej tolerancie v drážke je závislá od priemeru valca,no 3 mm na tak malý valec je už uplne nad akýkolvek limit,to je už u toho motora kilometrová vola.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

Ja viem, je to hrozne vela, aj sa čudujem ale ten motor žral olej no používal sa kým oleju nežral tolko že už sám nešiel :roll:
no ako zistím zlý blok ?
Aa tie krúžky čo so msem dal su teda tie čo potrebujem či ? :oops:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Brembo »

no kružky zrejme,ked sedia rozmery. Blok ? Meria sa priemer valca na niekolkých miestach,pričom meridlo musí byt zakaždým pootočené,aby sa zistila ovalita. Toto doma nezmeriaš,velmy náhmatkovo sa dá len tak,že zmeriaš priemer valca hore,kam sa kružky nedostanu a spodnu čast valca. Piest sa može odskušat tak,že sa vyberu kružky,natrie sa valec olejom,vloží piest a upchá sa valec,aby z druhej strany nemohol uniknut vzduch. Piest v optimálnom prípade u nového motora ostane na mieste,u mierne vybehaného pomaly klesá,u vybehaného prepadne. Najlepšie sa opotrebenie zmeria kontrolu kompresného tlaku. Pre presné zistenie je ale potrebné v prípade valca i kompresného tlaku poznat predpis výrobcu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

Len to sa bojím že tam nieje uvedený rozmer drážky :oops:

Ja som krúžky zvykol tak skušať že som tam nalial benzín a pozeral zospodu či nepreteká (pri dobrých krúžkoch sa spravil len mokrý flak po čase) no je to zasa len velmi orientačné. tu keď nalejem benzín okamžite preteká prúdom :roll:
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od bio »

Takže výbrus. Překroužkování je krátkodobé řešení.
Marek
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 28, 2018 12:16

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od Marek »

čo tak takýto motor ? je to 200ccm stály výkon 4kW pri 3600ot max 4,8kW
Obrázek
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Čtyřkolka

Příspěvek od bio »

Čínská kopie Hondy , pro hobby akorát.
Odpovědět