Čím vyčistit motor

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Čím vyčistit motor

Příspěvek od skodovkar »

Čím čistíte motor zvenku? Mám ho už rozdělaný a samotný blok bych rád vyčistil. Arva už mi nedostačuje a zrovna kyselina sírová mi přijde jako moc silné kafe. Slyšel jsem dobré recenze na jakýsi servošampon, ale nevím jaký. Rád bych motor vyčistil i v mazacích kanálech :idea:
Pavko

čištení motoru

Příspěvek od Pavko »

nejepší je na čištení motoru drátenka vypada to po ni jak nové a hlinik nepoškrábe
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Nečistím... Seru na to :D
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Já to při GO dělával obyčejnou naftou.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Příspěvek od FF »

...celkom sa mi zatiaľ osvedčil sprej na čistenie motorov z Lidlu (s takým modrým vrchnákom) - vyzerá to, že rozpustí všetko, čo je z ropy a nie je moc drahý... :wink:
Michal7

Příspěvek od Michal7 »

Mne se osvedcil cistic karburatoru tectane
http://www.autokosmetika-tectane.cz/cis ... oru-400-ml
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Výborná věc je Servošampon.Fakt funguje.
http://shop.vitocom.cz/inshop/zbozi/ser ... apid-750g-[id-5580].html
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

já používám mafru. Ředí se to 1:10 s vodou. Dáš to do rozprašovače a nastříkáš na motor. nechá se to působit asi 2 min. a pak opláchnout vodou. A bacha. Je to fakt síla a když se to nechá na hliníku delší dobu,tak to tam udělá mapy ... Ale jako odmašťovadlo je to bezkonkurenční
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Kamarád mi říkal, že na tyhle a podobný věci je velice dobrej čistič disků kol od Coyote, čistil tím sundanou hlavu válců - hlavně s citem, je to prý fakt síla a čistí dočista... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tak jsem, pánové, narazil na prodejce Servošamponu Rapid v dojezdové vzdálenosti svého měsičníku. Lze koupit 750g (71kč bez DPH) nebo 5000g (301 kč bez DPH) a koncentrace je 40-200g/10l vody. Tak půjdu do pětikilovky protože budu muset pořádně vypucovat i podlahu v garáži :D Jsem moc zvědav a podám raport.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Servošampón?To slyším prvně..Co je to zač?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Příspěvek od Itall »

skodovkar: Volil bych nějaký kompromis, zas TAK čisté to být nemusí. Moc se mi nezdají přípravky ředitelné vodou, když už je to rozebrané. Nafta je asi zastaralý způsob (umyl jsem v ní leccos) ale tak blbá mi nepřijde. V čističi disků budou kyseliny, nevím. Mám zkušenost, hlavně z motorek, že přílišná snaha po čistotě je dost kontraproduktivní. Je to sice hezké, ale materiálu se spíše škodí.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Jenomže Italle, já budu ustavovat i válce a ty plochy prostě musí být bordelu prosté. Jakákoliv nečistota může znamenat potenciální průser. Navíc motor má v sobě tvrdé karbonové částečky (na pístech jich bylo dost) a to musí vše bezpodmínečně ven.
Jde o toto http://velvana.cz/cleaner-profi/vyrobky/?detail=44
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Se Servošamponem jsem před lety dělal motor a výsledek byl perfektní.Nešlo o žádné zběsilé drhnutí,ale vcelku pohodovou práci se štětcem a wapkou.Když jsem s tím přijel na technickou,tak se mě ptali,jestli jsem měnil motor :).
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od VencaB »

Prý je na to nejlepší kreditní karta...
Odpovědět