chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Itall

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Itall »

Informace o té "nehodě" nejsou asi úplné, možná to stačí. Mě se ta "parní" teorie nezdá, hádat se nebudu.
miki

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od miki »

" Jestliže je něco Amíkům (abych použil tvé terminologie) vlastní, tak je to respekt vůči úspěchu svého bližního i "nebližního", naopak a priori despekt vůči "jiným", tj. "nebližním", který je možno změnit pouze tím úspěchem. Vrozený respekt vůči ostatním (svým i ne-svým) je pak třeba hledat geograficky úplně jinde! "
- ja si dovolím niečo písať lebo moja znalosť angličtiny mi plne dovoľuje porovnať inteligenčnú úroveň diskusných for v USA, Austrálii, Anglicku... a kedže mám v rodine amíkov dovolím si aj komentovať ich mentalitu.... ale to je môj názor.... tak ako si amík-biely nedovolí černocha pomenovať černoch nielen preto že sa to nenosí tak si nedovolí verejne niekde napísať " tupý ovládač ".
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od skodovkar »

Ano, důsledek lze vidět třeba zde http://www.theguardian.com/media/video/ ... word-video
nebo
http://www.theguardian.com/media/2014/m ... rd-apology Stejně jako většina lidí jsem tam to n-slovo neslyšel :roll:
Návštěvník

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:...tak ako si amík-biely nedovolí černocha pomenovať černoch nielen preto že sa to nenosí tak si nedovolí verejne niekde napísať " tupý ovládač ".
Nehodnotím lidi kolem sebe podle barvy pleti, vyznání, vzdělání, společenského postavení..., ale podle toho jak se v praktickém životě projevují. A jelikož jsme víceméně na motoristickém fóru, hodnotím jejich řidičské projevy. Proto není vůbec podstatné, že je někdo např. špičkový, světově uznávaný infekcionista, když jako řidič patří do skupiny tupých ovladačů (když už jsem zvolil tento příklad, mohl bych uvést i konkrétní jméno, ovšem dost pochybuji, že tohoto předního českého lékaře, který přispěl k tomu, že jedna významná mezinárodní vládní organizace svého času obdržela Nobelovu cenu za vymýcení černých neštovic, širší veřejnost v ČR vůbec zná). A jestliže to někoho popouzí, pak nejspíše proto, že si sám uvědomuje vlastní příslušnost k oné velké množině tupých ovladačů.
Návštěvník

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Mě se ta "parní" teorie nezdá, hádat se nebudu.
Nažhav motor dynamickou jízdou, pak rychle odšpuntuj expanzku (aha, ty nemáš auto s vysokotlakým systémem, tak si budeš muset nějaké půjčit :lol: ) a sleduj co se stane, včetně reakce kontrolky nedostatku chlad. kapaliny. :twisted:

P.S.: Bacha na opaření! Nikoli párou, jako produktem záměrné destilace. :idea:
Návštěvník

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Víčko chladiče Honda Civic ..... tlak 1,1 bar
Tzv. normální atmosférický tlak činí průměrně 1013,25 hPa, přičemž hodnota 1,1 baru odpovídá 1100 hPa, což představuje dostatečně malý přetlak. I proto si mohou japonské vozy dovolit expanzku volně spojenou s atmosférou, která funguje jen jako rezervoár přepadu, z něhož si chlad. systém, v němž při chladnutí vzniká dokonce podtlak (v přetlakovém k tomu vůbec nedochází), dokáže kapalinu zpětně nasát. :idea:
Návštěvník

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Návštěvník »

Takže když budu mít v pneumatice 0,8 baru, tak v ní mám podlak a když 1 bar, tak v ní mám atmosferický tlak? Není to náhodou tak, že atmosferický tlak se měří proti vakuu a tlak v "něčem" proti atmosferickému tlaku?

To je slabý, to je slabý ..... Ty tady radíš jiným? :lol:

Teda, chlape, co ty hulíš za martroš. :lol:
Návštěvník

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Není to náhodou tak, že atmosferický tlak se měří proti vakuu a tlak v "něčem" proti atmosferickému tlaku?
Zcela náhodou je to někdy tak, jindy onak - viz např. údaje o tlaku přeplňování turbomotorů. :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4896
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: chladící schopnosti oleje při přehřátém motoru?

Příspěvek od bjukemen »

tak ci tak s tou kontrolkou je to tak, stalo sa to aj ocovi na bmw tds vyvrela voda,ale kontrolka stale nesvietila, rj odstavila motor a sevas, po kontrole nadrzka prazdna..cidlo mnozstva chlad. kvapaliny je funkcne do dnes..je to tam skorej na okrasu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět