chladicí nemrznoucí směs

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
slaitania

chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od slaitania »

Dobrý den na foru.
Marně pátrám na netu po radě nebo návodu a náhodou jsem narazil na toto forum snad někdo poradí.
Chci vyměnit nemrznoucí směs do chlazení u ford focus 1.8tddi r.v. 2000.
Předepsaná je WSS-M97B44-D ale tu nějak nemůzu najít kde koupit.Tady na Oleje.cz jsem našel nemrznoucí směs VW TL 774 D.Můžu ji použít?
Předem dík za ochotu a odpověd. petr
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

http://www.oleje-shop.cz/product/glycoshell-longlife :?:

Specifikace: SAE J 1034 JIS 2234 ASTM D 3306 / D4985 Audi/Škoda/Seat/VW TL-774/D Ford WSS-M97B44-D GM 6277 prý...
Naposledy upravil(a) skodovkar dne ned dub 11, 2010 19:26, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

slaitania

reklama

Příspěvek od slaitania »

To není to, co potřebuji vědět.Asi vám uniká smysl mojí otázky.
Předepsaná je WSS-M97B44-D ale tu nějak nemůzu najít kde koupit.Tady na Oleje.cz jsem našel nemrznoucí směs VW TL 774 D.Můžu ji použít?To je celý.Reklamní odkazy mě nezajímaji i když jsou zajímavý a kapaliny určitě kvalitní.Dík
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Asi mi smysl uniká, protože proč něco nahrazovat, když se to dá koupit?
Návštěvník

Re: reklama

Příspěvek od Návštěvník »

slaitania píše:To není to, co potřebuji vědět.Asi vám uniká smysl mojí otázky.
Předepsaná je WSS-M97B44-D ale tu nějak nemůzu najít kde koupit.Tady na Oleje.cz jsem našel nemrznoucí směs VW TL 774 D.Můžu ji použít?To je celý.Reklamní odkazy mě nezajímaji i když jsou zajímavý a kapaliny určitě kvalitní.Dík
V mazacích plánech bývá doporučena chladící kapalina typu D nebo F i když nemají přímo uvedenou normu Fordu. Takže červenou kapalinu VW TL 774D nebo F můžeš klidně použít.
Návštěvník

Re: reklama

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
slaitania píše:To není to, co potřebuji vědět.Asi vám uniká smysl mojí otázky.
Předepsaná je WSS-M97B44-D ale tu nějak nemůzu najít kde koupit.Tady na Oleje.cz jsem našel nemrznoucí směs VW TL 774 D.Můžu ji použít?To je celý.Reklamní odkazy mě nezajímaji i když jsou zajímavý a kapaliny určitě kvalitní.Dík
V mazacích plánech bývá doporučena chladící kapalina typu D nebo F i když nemají přímo uvedenou normu Fordu. Takže červenou kapalinu VW TL 774D nebo F můžeš klidně použít.
Díky to je slovo, to jsem chtěl vědět.Pěknej zbytek neděle.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Když už to tam chcete za každou cenu lít, tak to aspoň pro jisotu propláchněte destilkou, aby to náhodou spolu nezreagovalo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:Když už to tam chcete za každou cenu lít, tak to aspoň pro jisotu propláchněte destilkou, aby to náhodou spolu nezreagovalo.
Nemělo by to nic udělat.Samozřejmě nejlepší je originál nebo specifikaceW-SS-M97B44-D podle návodu.Tahle spec.je novější VW TL 774 D. a je snáz sehnatelná.Myslim že když souhlasí barva a to ,D, na konci můžu ji použít na výměnu i na dolití stávajcí kapaliny.Auto je z itálie jezdilo do servisu ,tak tam neni asi nic odlišnýho než co doporučuje ford.Jenom je tam -15 a teče trochu u termostatu.To si opravim ale s těmahle novejma kapalinama nemám zkušenosti, proto ta žádost o radu.
Ještě se ujistim na víc místech aby jsem neudělal nějakou blbost.ještě jednou díky za radu a čas.Zdravim Petr
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

slaitania píše:.....Předepsaná je WSS-M97B44-D ale tu nějak nemůzu najít kde koupit.....
No a to je právě to, co plní přímo tu normu WSS-M97B44-D, a odkaz, kde se dá sehnat.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
skodovkar píše:Když už to tam chcete za každou cenu lít, tak to aspoň pro jisotu propláchněte destilkou, aby to náhodou spolu nezreagovalo.
Nemělo by to nic udělat.Samozřejmě nejlepší je originál nebo specifikaceW-SS-M97B44-D podle návodu.Tahle spec.je novější VW TL 774 D. a je snáz sehnatelná.Myslim že když souhlasí barva a to ,D, na konci můžu ji použít na výměnu i na dolití stávajcí kapaliny.Auto je z itálie jezdilo do servisu ,tak tam neni asi nic odlišnýho než co doporučuje ford.Jenom je tam -15 a teče trochu u termostatu.To si opravim ale s těmahle novejma kapalinama nemám zkušenosti, proto ta žádost o radu.
Ještě se ujistim na víc místech aby jsem neudělal nějakou blbost.ještě jednou díky za radu a čas.Zdravim Petr
Kapaliny specifikace D, F a G jsou mezi sebou vzájemně mísitelné, s kapalinami B a C ovšem v žádném případě.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

Chladicí kapaliny G11 a G12 se spolu nesmí míchat, došlo by k vytvoření hnědé kapaliny odlišných vlastností s velmi agresivním chováním k těsnění a pod. G11 a G12+, resp. G12 a G12+ míchat lze.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Colommbo »

Přišlo mi dneska info mailem od Miller's(ů), tož to sem vložím, bo mi to přijde docela zajímavý... :)
http://www.evans-coolants.cz/ http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Qk_X33B2iQ
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Durex »

Ahoj kluci. Mám dotaz. Jak velkej je rozdíl mezi chladící kapalinou G11 a G48? Popřípadě na základě čeho se rozhodnout,kterou z nich použít. Tady v té diskuzi toho je celkem dost,ale nikde sem nenašel hlavní rozdíl. Proto se ptám.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
modelář

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od modelář »

Já je beru jako vzájemně zaměnitelné ekvivalenty. Ovšem zda-li tomu tak skutečně je, to bych také rád věděl.
Odpovědět