chladicí nemrznoucí směs

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Návštěvník »

Rádo se stalo! A do servisu vlítni... :wink:
LubaH

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od LubaH »

Já už asi sto let používám tuhle nemrznoucí směs http://eshop.svetluska.cz/nemrznouci-sm ... acu-40c-5l a nemůžu si stěžovat!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9847
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Colommbo »

Dobrý. Možný pouze osobní odběr, Brno a Prostějov.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

No, sice tady šlo původně o náplň do chladiče, ale ta do ostřikovačů Carline -40°C 5l je i třeba tady:
http://www.carline.cz/zimni-ostrikovac-40-c-5l.html - a jen o 6,- dražší než na té Světlušce od LubaH :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od lengy60 »

Já si přeci jen radši koupím,jako každý rok tuhle. :lol:
http://www.lidl.de/de/ultimate-speed-sc ... utz/p34280
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
test

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od test »

Odporucam pozriet si reakcie na tento test, ktory nebol velmi objektivny, nakolko skumal parametre kvapaliny, o ktorych norma nic nehovori, takze sa zamerali na vedlajsie hodnoty....tiez som sa tym najprv riadil ale potom som nasiel reakcie jednak spolocnosti elit a inych odbornikov, takze tento test nie je "pismo svate".
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Chýba odkaz na "tento test".
Jiřík

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Jiřík »

Dobrý den, pročetl jsem si názory na chladící kapaliny a měl bych prosbu, kdyby jste mi mohli poradit. Dlouho zjišťuji potřebné informace, nepodařilo se mi, jsem z toho už nešťastný. Jedná se mi o to, vlastním auto Suzuki Swift 1,2 GL/AC r.v.2014. Z prvovýroby by tam měla být chladící kapalina Suzuki long life blue (modrá s prodlouženou životností). V návodu k obsluze je psáno, pokud by se měla použít jiná než originál, má být kvalitní na etylenglykolové bázi bez silikátů. To by odpovídalo G12+, ale ta je růžová. Mísit barvy se nemají. Pak by přicházela dostupná modrozelená G11 (Castrol NF), ale tyto obsahují silikáty (v autorizovaném servise ji prý používají), ale mne se to nezdá, navíc do takového ročníku výroby. Kapalina long life bez silikátů modrá není na netu nikde k sehnání. Doporučili by jste mi něco, nebo máte nějaké konkrétní zkušenosti pro tento vůz? Děkuji předem za reakce.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9847
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Colommbo »

R.v. 2014 - vůz je v záruce, neměl by tyto věci řešit autorizovaný servis...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pedro »

1.Chybi nebo proc? Snad ne menit :-\
2. Viz Colommbo.
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Ja osobne by som nad tým nelamentoval. Ak je v aute Suzuki Long Life Blue, tak by som budúci rok (dočítal som sa niekde, že interval výmeny u LL zmesy pre Suzuki sú 2 roky) kúpil presne túto chladiacu kvapalinu.

Síce chladiace kvapaliny predáva dnes veľa výrobcov (obzvlášť tie pre VAG), vôbec by som tým neexperimentoval. Cenový rozdiel je minimálny, ale rozdiel v kvalite je obrovský (a to aj pri špecifikovaných chladiacich kvapalinách ako sú napr. G12/G12+/G12++). Takže ja by som to neriešil a objednal originálnu kvapalinu Suzuki.

A ako to tu už odznelo, ak je aktuálne nejaký problém s kvapalinou pri tomto konkrétnom aute, zaniesol by som ho do servisu a nech sa starajú.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pedro »

Po dvou letech? To jsou teda pekny sracky. Mam nemrzku v Nissanu cely 4-5let co ho mam a je furt stejne cista,zadna koroze nebo isebemensi ztrata,napln z Nissan
servisu,tam auto kdysi koupeno a servis,jen tam v Hloubetine, ,Castrol,v r.10,stejne jako brzdovka. Posledni zapis v ser.knize.
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Čítal som to pri SX4 na nejakom fóre. Ale zase viem, že aj prevodový olej bolo u Swifta meniť myslím každých 40, alebo 60 tisíc km. Asi tamojší inžinieri čítajú toto fórum. :)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pedro »

Neco na to bude.
Cetl jsem na S foru,ze Swift IV (98-03) vymena po 20tkm. Coz se mi fakt nezda. Ale jeste jsem po tom datailne nepatral. V tom pripade ten muj ma na oleji cca 90tkm,pac byl v S servisu na konci zaruky naposled. Povidala puvodni majitelka
:-)
Jiřík

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Jiřík »

Zdravím, jde mi o to, že až bych to potřeboval po záruce vyměnit, tak bych rád věděl, která kapalina by se dala použít jako náhrada původní, která se dá normálně koupit v obchodě nebo přes internet. Nechci se vázat na autorizovaný servis, originální nelze sehnat přes net. Jezdit jiným autem pro trochu kapaliny do vzdáleného autoservisu se mi moc nechce. Vím, že to řeším dopředu, ale rád znám, co lze v případě potřeby použít, snažím se běžné opravy si dělat sám. Díky.
Odpovědět