chladicí nemrznoucí směs

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

Já ten test neviděl, ale řekl bych, že většinou je problém v té (dlouho)životnosti a v nízkém obsahu aditiv, kterých by mělo být více. A že když to použiješ na 1rok, tak by neměl být v motoru problém.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tomas-SA

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Tomas-SA »

Pitris píše:Vypustit, propláchnout, a nalít novou.
Ved toto som aj chcel spravit a to som aj napisal. Mne islo cisto len o to, ze co tam mam naliat ;)
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Skoro žádný aditiva nebo nízká alkalická rezerva. Ty nejhorší kapaliny nejsou schopný chránit pořádně ani pár měsíců .) nemá cenu je vůbec kupovat.
Jediný schopný byly Sheron Antifreeze Maxi D, Škoda adititv G13 a Fridex G Plus z těch co testovali. Je napsáno, které testovali pár příspěvků zpět.
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Pro Toma-SA jestli máš ty auta rád, tak ten Cinol určitě vyli a dej tam pořádnou kapalinu. A ten novej nepoužitej věnuj do sběrnýho dvora .)
FF

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od FF »

Pitris píše:Chladicí kapaliny G11 a G12 se spolu nesmí míchat, došlo by k vytvoření hnědé kapaliny odlišných vlastností s velmi agresivním chováním k těsnění a pod. G11 a G12+, resp. G12 a G12+ míchat lze.
G48 je kapalina splňující více norem jiných výrobců, přičemž jednou z nich je G11.
Presne takto som kúpil svoju Feliciu. Trvalo to poriadne dlho, kým sa vyplavili všetky nečistoty, zrniečka, hrdza a ešte neviem čo - aj 2 roky!!!.
Potom som používal od Sheronu VW-TL774C - keď som raz nezohnal ten Sheron, tak som kúpil inú "géjedenástku", ale s tým Sheronom sa to fakt porovnať nedalo! Keď to preženiem, tak snáď pár kvapiek toho Sheronu bolo schopných zafarbiť litre destilovanej vody na zeleno, oproti tomu tie no-name boli už ako koncentráty bledé. To isté platilo aj o pachu. Ten Sheron je určite nadupaný.
Po prasknutí nátrubku na chladiči a úniku som potreboval dokúpiť 1l toho Sheronu a stál zrazu také nehorázne prachy, že som to (v lete) riešil destilkou.
Raz, keď som bol v Tescu predávali 4l Carlsonu VW-TL774D "gédvanástku" za cenu nižšiu ako 1l toho Sheronu. Prepláchol som to, nariedil (pdoľa refraktometra - niekto tu na to hundral, tak na! :lol: ) a predpokladal som, že 5r životnosť to mať asi nebude, ale 3r to určite vydrží - nevyzeralo to byť úplne slabé (podľa znakov, ktoré som spomennul vyššie).
Podľa mojich pozorovaní sa zdá, že tá "gédvanástka" je menej agresívna ako "géjedenástka".
FF

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od FF »

Colommbo píše:Přišlo mi dneska info mailem od Miller's(ů), tož to sem vložím, bo mi to přijde docela zajímavý... :)
http://www.evans-coolants.cz/ http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Qk_X33B2iQ
"BEZ VODY - BEZ TLAKOVÁNÍ"
...tak tomuto neverím!
Tomas-SA

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Tomas-SA »

Autoxxxrady píše:Pro Toma-SA jestli máš ty auta rád, tak ten Cinol určitě vyli a dej tam pořádnou kapalinu. A ten novej nepoužitej věnuj do sběrnýho dvora .)
O Cinole neviem sice nic... Ale podla toho, co sa tu popisalo, asi skusim zohnat ten Sheron ;)
Vdaka za help.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Durex »

Tak už mám vyměníno za Fridex G12+ V drogešce u nás za 130 kč litr. Nebylo co řešit :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Durex »

Když pominu,že je to min. na ČOI-ku,tak nejlepší by bylo člověka,kterej to má na svědomí,takže nejspíš majitele vzít klackem po hlavě. Beru,že se šidí. Je to běžná praxe,kterou mám na očích každý den,ale aby to bylo takhle hrubě mimo specifikaci už je síla. Jak to bude asi s olejema a jejich aditivaí nechci radši ani myslet ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Autoxxxrady

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Autoxxxrady »

Jo to psal Durex, že to má v autech. Jsem si to spletl .)
Tomas-SA

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Tomas-SA »

Zrovna som prisiel z Kauflandu, kupil som 3l Sheron Antifreeze Maxi D ;)
9-10 litrov chladiacej potrebujem do auta, ked to dam 1:2 tak by to mohlo byt tak akurat.
1:2 uvadzaju do teploty -18 C [menej tu nebolo snad 20 rokov] :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Pitris »

Kdysi jsem četl, že směs by měla být namíchána v poměru v rozmezí 40:60 až 60:40. Pokud je tam nemrzky v destilce více jak 60%, může se to v létě přehřívat, a když by jí bylo míň než 40%, může být málo antikorozivních aditiv - inhibitorů koroze. Na 10litrů směsi bych dal aspoň 4litry nemrzky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od FF »

Ideál je asi 1:1, teda s bodom tuhnutia okolo -35°C až -40°C. Vtedy je aj dosť vody, ktorá je nosičom energie a aj dostatok aditív.
Tomas-SA

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od Tomas-SA »

Aha, tak zajtra musim dokupit dalsiu bandasku. Kua :)
e1H

Re: chladicí nemrznoucí směs

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne ned bře 26, 2017 20:07, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět