Černá skříňka do auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Durex »

přesně tak. Kvalita záznamu na vysoký úrovni a v porovnání s GoPro 5x levnější. Prostě mrtě muziky za málo peněz. Příslušenství kvanta. Nemůžu říct křivý slovo ... Jen pozor. Není SJ jako SJ ... dělají se už kopie kopií :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Každopádně, když jsem spatřil v porovnání kvalitu záznamu A6 a SJ4000, tak A6 má záznam ještě o kousek dál (kvalitativně) A6 je ale čistě kamera do auta, nic víc, nic míň.
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Já potřebuji kameru čistě jenom do auto. Na lyže ani nikam jinam ji nepotřebuju. Ta A6 vypadá celkem dobře a je k tomu i kamera dozadu. Co jsem koukal na videa, tak i obraz je ostrej, že se dají přečíst SPZ.
e1H

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od e1H »

Ak už kamery do auta, tak určite by som sa pozrel na ponuku značky BlackVue. Majú verzie s GPS, aj bez, a tak isto sady s kamerkou vzadu, aj bez. Prípadne verzie pre taxikárov (kamera s infra prisvietením na snímanie interiéru), alebo pre kamionistov (vodeodolná zadná kamera). Okrem toho majú aj dobre premyslené príslušenstvo, ako je napr. PowerMagic Pro, alebo Battery Pack vďaka ktorým dokážu kamerky fungovať aj v parkovacom režime a nahrávať všetko dôležité aj keď auto stojí, a to bez toho aby vybili batériu auta.
Mne sa najviac páči ich nenápadný dizajn, spôsob upevnenia bez prísavky a absencia displeja ktorý je podľa mňa úplne zbytočný. Zariadenie totiž nastavím a nestarám sa o neho až do prvej udalosti. A vtedy sa dajú dáta skopírovať z karty, alebo pri niektorých vyšších modeloch sa dá pripojiť priamo z telefónu cez wifi. Dokonca teraz majú aj novinku kopírovania videí a prístupu k zariadeniu cez cloud. Dobrá vec, ak máte v aute wifi, čo je v dnešnej dobe pri vyššej strednej triede už bežne dostupná príplatková výbava, a pri niktorých modeloch dokonca štandard.

Za negatívum tejto značky považujem vyššiu cenu a horšiu dostupnosť v SR/ČR, a z funkcií im chýba tlačítko na trvalé uloženie záznamu, tj. pre situácie keď sa nestane nehoda, ale kamerka nahrala niečo zaujímavé a ja nechcem aby sa to prepísalo.

P.s.: Nemám s touto firmou nič spoločné, len aj ja pokukujem po kamerách. Akurát som sa ešte nerozhodol zaplatiť takú pálku za kameru.
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Díky za rady, ale už jsem si pořídil tu A6. Zatím jí mám jenom krátce, ale vypadá to dobře. Pak až jí pořádně otestuju, tak jsem napíšu jaký z toho mám pocity.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Pitris »

juliusIV píše:....chtěl bych si k Vánocům pořídit kameru do auta....
To už byl Ježíšek :?: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Někde asi už jo :P
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od bloke »

Iný kraj, iný zvyk - to u nás je tiež Ježiško cez Vianoce, a darčeky sa pre obdarovaných odovzdávajú-nachádzajú pod stromčekom od iných osôb (bytostí) :D - inak je to vo vyššie popisovanom prípade obyčajný osobný/firemný nákup pre vlastné potreby.

Táto vianočná čierna skrinka pre ČR, má nejak praktický význam pre bežného šoféra? https://www.svetandroida.cz/t-mobile-chytre-auto-201611
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -auto.html
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Na sledování zaměstnanců ve služebních autech myslím dobré :-)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Colommbo »

Moje auto je dávno chytřejší než já, nevidím žádný důvod ještě mu, byť o Vánocích, přilepšovat... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Nebojte se Ježíšek ještě nebyl ,ale prostě jsem neodolal a alespoň jsem jí musel vyzkoušet. Pak půjde zase do krabice a oficiálně jí dostanu až 24.
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

Jak si spokojený?
juliusIV
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2016 13:35

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od juliusIV »

Zatím jsem spokojený, obraz vypadá opravdu kvalitně a celkově to splňuje všechno co potřebuju. Díky Máchal za doporučení.
Máchal

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Máchal »

:wink:
e1H

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od e1H »

Ja som včera objednal z Anglicka Thinkware F770, dvojkamerovú verziu. Ak pôjde všetko po masle, tak v piatok to budem mať doma a dúfam, že v januári už bude na pevno aj v aute.

Totiž len za posledné 2 týždne som zase schytal šuter do čelného (našťastie bez poškodenia skla), a o pár dní mi niekto na parkovisku oškrel spätné zrkadlo. K tomu to je na cestách čoraz viac debilov a pomaly každý týždeň sa dostávam do situácie "kto z koho" (každá druhá piča si myslí, že zapnutím smerovky má automaticky prednosť v jazde), alebo minimálne musím kvôli vážnej chybe druhého vodiča núdzovo brzdiť, či inak manévrovať, aby sa nestala nehoda. Naposledy chalan v pickupe začal predo mnou v križovatke cúvať, keď chcel spraviť priestor kĺbovému autobusu. Videl ma, ale ak by do mňa ťukol, ťažko by sa mne, resp. mojej priateľke ktorá vtedy šoférovala, dokazovalo, že som do neho nenabúral zozadu ja.
Odpovědět