Castrol

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
kiko

Re: Castrol

Příspěvek od kiko »

unlocking píše:Je mozny ze Castrol 5W30 (Ford Formula F) je puvodem od Texaca ?
Ford formula F je na 100 % totožná s Castrolom Magnatec a5 5w30 a od roku 2009 je výrobcom Castrol. Do roku 2009 vyrábal olej Ford formula E Mobil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Castrol

Příspěvek od Pitris »

unlocking píše:Mysleno tak, ze Castrol vubec nevyrabi 5W30 s Ford specifikaci....
Jestli je "origo" olej Ford Formula F Castrol Magnatec A5/B5 5w30 nevím, ale Castrol olej plnící
Ford normu vyrábí » právě ten Magnatec http://msdspds.castrol.com/bpglis/Fusio ... 8TBDK9.pdf
Akorát bych řekl že je divné, že by Castrol jako král reklam u oleje Ford nezmínil, že obsahuje "inteligentní" molekuly :?: :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
unlocking

Re: Castrol

Příspěvek od unlocking »

Mam prave info, ze se v Koline prelejou ci pouze prelepi sudy Texaco na Castrol :roll: Tak zda by to mohla bejt treba i pravda... zkusim zjistit odkud vozej sudovej olej do Ford servisu :P
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Castrol

Příspěvek od Colommbo »

V tomto ohledu žádnými informacemi sloužit nemohu, osobně si myslím, že tomu tak není.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Castrol

Příspěvek od Pitris »

S oleji se u nás v republice dá dělat ledacos :evil: ale že by (a přímo v Kolíně) "dělali" z Texaca Castrol :?: :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Castrol

Příspěvek od Fahrer »

Myslím, že kdyby to tam takhle dělali, tak ty sudy budou chodit stoprocentně už bez nálepek.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Castrol

Příspěvek od bjukemen »

Castrol nebrat!
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Máchal

Re: Castrol

Příspěvek od Máchal »

Důvod? Těhlech výkřiků už jsem slyšel / viděl dost, ale zatím jsem nezjistil, proč :)
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Castrol

Příspěvek od bjukemen »

Máchal píše:Důvod? Těhlech výkřiků už jsem slyšel / viděl dost, ale zatím jsem nezjistil, proč :)

koli comu chces dovod.?..ja hovorim nebrat, a to je sloboda slova a prejavu ;)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Máchal

Re: Castrol

Příspěvek od Máchal »

Tak asi musíš mít nějaký důvod Castrol oleje nebrat :?:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Castrol

Příspěvek od bjukemen »

to sa rozoberalo v davnych temach, za mna Castrol nie a je jedno ci falosny alebo original, stale je tu x inych olejov kvalitne inde ( hlavne ako Magnatec)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
kiko

Re: Castrol

Příspěvek od kiko »

bjukemen píše:to sa rozoberalo v davnych temach, za mna Castrol nie a je jedno ci falosny alebo original, stale je tu x inych olejov kvalitne inde ( hlavne ako Magnatec)
Tak skús, v čom je pri zhodných schváleniach Total alebo napr. Texaco lepšie. Alebo napíš od ktorých značiek je lepší Castrol.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Castrol

Příspěvek od bjukemen »

kiko píše: Tak skús, v čom je pri zhodných schváleniach Total alebo napr. Texaco lepšie. Alebo napíš od ktorých značiek je lepší Castrol.

ja nepisem o schvaleniach, lebo toho tam castrol ma, vtipy typu inteligentne molekuly atd. :D ja pisem o skusenostiach pocas prevadzky a to ako sa olej vysporiadal s mierne predlzenym intervalom,alebo mestkej prevadzke, atd. aj fotky tu boli, Pitris by nasiel na par vynimiek ako 10w-60 a niektore prevodove, inak to je sedy priemer


ps2: a ten kto je spokojny tak tomu to neberiem,ani nikoho neodhovaram
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Castrol

Příspěvek od Pitris »

Když už jsem tu byl zmíněn, protože tu jsem za anticastroláka :mrgreen: tak jenom ve zkratce. Castrol tak trochu "žije ze zašlé slávy" ! EDGE, jejich řada SPORT, převoďáky a ostatní provozní kapaliny mají dobré a možná i lepší, ale co se jim hóóódně nepovedlo, tak byl (je) Magnatec -> a vláken, fotek a zkušeností o tom je tu několik - nedokáže udržet vnitřek motoru v čistotě. A krom toho všeobecně je Castrol vzhledem ke své kvalitě drahý - jsou levnější stejně kvalitní (a někdy i kvalitnější) oleje.
Já osobně bych si Castrol do motoru nenalil, ale vím že dost lidí si asi myslí že je to špička....:P :(
Ale nikomu neberu jeho názor - jen jsem tu už na toto téma napsal vše co jsem chtěl. A VÍC UŽ NIC
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: Castrol

Příspěvek od Koliesko »

U castrol-u si clovek zaplati za "znacku", nie za kvalitu. Ja som tiez nazoru, ze Castrol NEBRAT!
Odpovědět