Castrol

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Castrol

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:...v drtivé většině SAE 30 API SF ... Proč takovej archaickej olej? Že by to bylo tím,že to stačí? ... :D
Nikoli že stačí, ale že je to ten nejdražší (vzhledem k parametrům) olej, který laici nakupují. :wink: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

Jo to je pravda. To už jsem do toho motat nechtěl :lol: Moje sekačka (motor tecumseh) běhala cca 7 let na SAE 30,1 rok na moto 10w40 a teď 3 roky na auto 5w40. Měním olej buď na konci nebo začátku sezóny,jak si vzpomenu :D Ale pravidelně po roce. Sekám 40 minut každý týden. Pravidelně nechávám motor před službou cca 2 minuty ohřát na volnoběh :lol: Chytá na první zatažení,oleje nebere. Navíc ten motor bude daleko čistší a v lepším stavu,než spousta motorů v autech brázdících naši republiku :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Durex píše::D Vždyť ale po tobě nikdo nechce,aby si klesal tak hluboko :D Tak třeba v jiném vlákně se řeší olej do sekaček. A běžnej olej do sekačky (mám na mysli značkový přímo od toho výrobce sekačky) je v drtivé většině SAE 30 API SF ... Proč takovej archaickej olej? Že by to bylo tím,že to stačí? ... :D
O 4T sekačkách jsem nepsal vůbec nic. Začnou mě zajímat, než jí budu kupovat, což bude možná brzy. Zatím mám sekáče s kosou a nemusím každý týden vrčet a smrdět na zahrádce. Ale časem to přijde...Na sekačkovém vlákně se také píše, proč takový olej (třeba SAE 30) a ne makový. Nezabývám se tím.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

A proč se tedy zabýváš M2T,když ho do ničeho nepoužíváš a ani nebudeš ... ? Mohli sme si ušetřit 2 stránky ve vlákně o Castrolu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Páč o olejích do sekaček nevím vůbec nic a sekačkou neseču, ale o olejích do 2T (též Castrol) vím dost a vyzkoušené to mám dlouhodobě :idea: . Používat M2T v dnešní době je blbost a vyrábět M2T v dnešní době je trestuhodné :idea: .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Castrol

Příspěvek od Pedro »

Když maj odbyt,proč ne. Ty když ti něco bude sypat,necháš toho,?
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Když maj odbyt,proč ne. Ty když ti něco bude sypat,necháš toho,?
Určité věci bych nedělal, i když sypou. Výroba M2T patří mezi ně :D .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Castrol

Příspěvek od Pedro »

Klidně budu i M2T.
Někdo psal že jsou větší zvěrstva.
Že smrdí? No A ?
V záplavě smrdutých a dusivých dieslů na křižovatce,se,pokud objeví,M2T se ztratí.
Ekologie? Chuj s ní.
Byl jsi někdy v DDR,třeba v okolí Alexanderplatz,začátkem 80tých let? Krásné modro,ve vzduchu. :mrgreen:
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Nebudu dělat zvěrstva (a hlavně sobě problémy) se zdůvodněním, že se dělají větší zvěrstva. Musím najít jiné zdůvodnění :lol: . Ano, někdy mě napadá, že dřívější smrduté 2T nám teď pilně nahrazují smrduté diesely. Si myslí, že jim to jede a dusí všechny za nimi (kteří se pak v pudu sebezáchovy snaží dostat před ně a vznikají tak nebezpečné závody :roll: ).
DDR? Chudáci. Tam se ti líbilo?
gal

Re: Castrol

Příspěvek od gal »

tak po nějaké době zkoušce používání oleje Castrol mužu napsat že převodové oleje dobře fungují jen u VW,aplikoval sem je do více aut a podle doporučení mazacího planu i vyhledání výrobce převodovky Castrol nefungoval jak má ,převodové oleje od Valvoline nápodobně,k motorovým olejum Castrol mužu napsat že mě připadne a zrovna Magnátec takové zahušťovadlo motor de tíž a spotřeba paliva de výš a Edge se mě nezdá lepší trochu mě připadne jak kdyby u Castrolu 5w40 olej fungoval jak 10w60 hlavně v zimním období, Castrol nechci pomlouvat určitě jsou jiní spokojeni je to jenom muj názor a zkušenost.Určitě jsou levnější oleje a kvalitnější.
unlocking

Re: Castrol

Příspěvek od unlocking »

Je mozny ze Castrol 5W30 (Ford Formula F) je puvodem od Texaca ?
Návštěvník

Re: Castrol

Příspěvek od Návštěvník »

@ unlocking - ať čočím jak čočím tak nechňápu :shock:
Kastrol od Texaka ? Nebo že Formula F je Kastrol ? Nebo že Formula F má být Texako ?
Autoxxxrady

Re: Castrol

Příspěvek od Autoxxxrady »

Aditivační balíky dělá asi jen 5 firem. Základový oleje je snaha produkovat ve velkých rafinériích, aby se snížila cena. Představa, že si každý výrobce dělá svůj speciální olej je mimo realitu. Není tolik olejů kolik je olejářských firem.
unlocking

Re: Castrol

Příspěvek od unlocking »

Mysleno tak, ze Castrol vubec nevyrabi 5W30 s Ford specifikaci, jen prijedou sedivy sudy "noname Texaco" a nalepi na to stitek Castrol... je v Koline nejaka fabrika, sklad oleju ?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Castrol

Příspěvek od Colommbo »

unlocking píše:...je v Koline nejaka fabrika, sklad oleju ?
Je-li myšlen Kolín ve STČ kraji, tož odpověď je ANO. Dřív to býval zcela samostatný podnik (KOlínská RAfinerie Minerálních Olejů), dnes už spadá pod pardubické PARAMO (PArdubická RAf.Min.Ol.) resp. tedy pod PK Orlen. V Kolíně se kdysi oleje od základu vyráběly (Mogul), dnes už se, co vím, jen míchají. Krom Korama je v Kolíně další chemický podnik Lučební závody Kolín. Nějaké další dotazy...? :D
http://topkontakt.idnes.cz/f/koramo-a-s/9426/
Naposledy upravil(a) Colommbo dne ned led 18, 2015 10:17, celkem upraveno 2 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět