carlson

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital

Re: carlson

Příspěvek od Ital »

Co, co?...Jo, Carlson. No, mám ho doma v pixle a někdy ho do motoru dám. Bude to asi podobné, jako Pepason nebo Frantason, nepoznám nic. Ale cena dobrá.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: carlson

Příspěvek od Pitris »

Pro Tebe bude asi nejlepší Italson :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ital

Re: carlson

Příspěvek od Ital »

Italson taky dobrej :wink:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: carlson

Příspěvek od bloke »

Minulý rok som tu skúšal pátrať po fyzickej výrobe Carlsona, ošíval som sa, kým som sa ho odhodlal vôbec kúpiť a použiť (prvýraz som ho hoci výhodne kúpený, dokonca neotvorený vrátil), kým som si nevyjasnil jeho skutočnú špecifikáciu (pri 5W-40 API SN/CF, aj keď niektoré nálepky zobrazovali SM, SL).. no dnes mi to je už jedno, kde sa vyrobil/namiešal (nevieme ani u približne 80% inej, značkovejšej produkcie).

Ten oil mi vyhovuje vo všetkých smeroch, kde ho ako užívatel dokážem posúdiť, a to je že maže, viditelne čistí, ubúda len mierne v tolerancii „žiadna spotreba“, a hlavne čo dokážem ešte rozlíšiť, udržuje motor v postrehnutelnej tichosti. Svoje dojmy som si ešte v posledných rokoch -pri rôznych oiloch- potvrdzoval určitými orientačnými meraniami hlukomerom, a boli potvrdené.
Tento ostal aj po roku stále podobne tichý než po výmene, len vonkajšia hlučnosť meraná pred čumákom sa trocha zvýšila (môže byť čiastočne spôsobené výfukom t.č. na výmenu - zásielka nového niekde mešká...), ale nie tá nad zavretou kapotou; je tichší než 10W-40 GX-FE+Eneos po 4 mesiacoch, či Mogul Extreme 10W-40 po pár mesiacoch a prirodzene aj po roku , alebo Total 9000 5W-40 (ten som ale meral pred výmenou až po jeho ca 17 mesiacoch, nevela tisíc najazdených km..).
Teraz som si ho vymenil znova, decibely ešte nemeral.

Ako tu občas spomínam, jazdím skoro všetko kratšie trasy, čo je tiež určitý pokročilý stupeň (sťaženej) prevádzky, no napr. dlhodobú rýchlu dialničnú jazdu s ním neviem/nepotrebujem posudzovať...
Spĺňa aj rôzne odporúčania smerované k tomu, že nie je potrebné kupovať zbytočne drahé a hoch oleje, než aké potrebujeme. Sám som bol z toho čiastočne, a príjemne prekvapený...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: carlson

Příspěvek od Pedro »

Muze byt, proc ne. Pouzivam jejich chemii na plasty, interier, silikon..., oleje ne, bo si dokazu sehnat za slusny prasule, co potrebuji. Objednavam vzdy pro nekolik aut ruzne naplne, proto postovne (zasilkovna vedle v ulici, neresim).
Nyni jsem objevil zastoupeni Ravenolu, primeho odberatele z D, na opacnem konci mesta, toz ho zkusim. Osvedci li se na horko a pak i na zimu, za ty prasule budu krmit nejen Almu, ale i ostatni kary. Mozna i moto.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: carlson

Příspěvek od bloke »

Tiež mám nejakú ich chémiu väčšinou splašenú za pár drobných - do letných ostrekovačov (kupované pred Vianocami 3l za 4 centy, jediné váhanie bolo, ako budem vyzerať, keď s tým pôjdem mestom - parkujúc asi 2 km od MyTesco :D ), či pod dlhej dobe zakúpený čistič a mokrý lesk pneu v spreji (2 výrobky)...Kedysi mi nejaký TurtleWax lesk pravdepodobne urýchlil praskanie boku pneu, hoci po aplikácii vyzerala guma krajšie i mokro dlhšie, než od Carlsona.
Ten Ravenol vyzerá špičkovo, z toho čo sa tu občas spomenulo.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět