Brzdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Brzdy

Příspěvek od emge »

Návštěvník píše:"...nové filtry PALIVA a vzduchu..."
A na základě toho mám uvěřit, že i ty zbývající informace jsou pravdivé? :x
A prečo nie? Keď už sú tam "4x nové kotúče a doštičky" :shock:

Obrázek
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

emge píše:A prečo nie?
Protože tam žádný "výměnný" filtr paliva není.
emge píše:Keď už sú tam "4x nové kotúče a doštičky"...
Tak ve stavu, v jakém jsou na fotce, by bylo nanejvýš vhodné je přebrousit - tento stupeň oreznutí se už "nezajezdí". Disky neoriginální, s bouchnutým límcem... :x
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

emge píše:Keď už sú tam "4x nové kotúče a doštičky"...
Po důkladnějším shlédnutí fotek na mne ta výměna kotoučů působí jako snaha zamaskovat skutečný stav vozu...
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Jsi slepej :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Kotouče jsou nové určitě,desky pravděpodobně staré nebo si nesedly.Ta liška se udělá za vlhka klidně po týdnu stání na place.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:Návštěvník ví s pravděpodobností hraničící s jistotou, že motor 2,0 MPI 8V 85 kW s časováním sacích ventilů se v případě Fabie fakt dával pouze do verze sedan. A uvěřím v to, že se mýlím, pouze na základě dostatečně pádných argumentů!
NESMYSL!! Dával se i do Combi a žádné časování sacích ventilů tam NENÍ! Jak bys chtěl časovat na jedno-váčkovém motoru??
Tak že jsi vedle,jak ta jedle..mody 8) 8)

http://moje.auto.cz/Tycoon/skoda-fabia-combi.html

http://www.youtube.com/watch?v=wS5be8yKGEQ
Naposledy upravil(a) NOVON dne ned říj 19, 2014 19:00, celkem upraveno 2 x.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

lengy60 píše:No já se ptal,zda se do Fábie dávaly 2 druhy dvoulitrových motorů.Pokud tomu tak nebylo,tak si můžeš klidně vybrat. :D http://www.sauto.cz/osobni/hledani#_pag ... &model=707
NE NEDÁVALY..Je to starý dobrý VW motor-litinový blok,hliníková hlava.Ovšem "zprasen na EURO 3"..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

To zprasení jde odstranit.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:To zprasení jde odstranit.
Asi nějak ano,tak jako skoro vše..Ještě jsem to neřešil,tak že nevím jak.. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Přečipovat,je to jen software. I když na Fabii 85kw a poměrně vysoký točivý moment v pohodě stačí. To staré železo je dobrý pohon.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:Přečipovat,je to jen software. I když na Fabii 85kw a poměrně vysoký točivý moment v pohodě stačí. To staré železo je dobrý pohon.
Jako i v Oktě to jede pěkně.Mě by spíše zajímalo,jak vyblokovat tu druhou Lambdu. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Proč??
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Druhá lambda by měla jen kontrolovat stav katalyzátoru,neměla by zasahovat do chodu motoru.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Kotouče jsou nové určitě,desky pravděpodobně staré nebo si nesedly.Ta liška se udělá za vlhka klidně po týdnu stání na place.
Novost kotoučů nepopírám, jen tvrdím, že ve stavu, v jakém jsou, již nelze dosáhnout toho, aby se celá dosedací plocha ve stopě desek očistila.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

NOVON píše:
Návštěvník píše:Návštěvník ví s pravděpodobností hraničící s jistotou, že motor 2,0 MPI 8V 85 kW s časováním sacích ventilů se v případě Fabie fakt dával pouze do verze sedan. ...
NESMYSL!! Dával se i do Combi a žádné časování sacích ventilů tam NENÍ! Jak bys chtěl časovat na jedno-váčkovém motoru??
Tak že jsi vedle,jak ta jedle..mody 8) 8)
Vycházel jsem z toho, že daný motor byl v "sousední" služební Oct.01, a šlo přesně o ten motor, o kterém se tu celou dobu vede řeč. Pokud jde o ono časování ventilů, jednalo se nikoli o aktivně řízený systém, ale o pasivní bazmek s vlečeným v rozvodech čímsi... Víc si teď nevzpomenu (mám za sebou 24 hodin cestování) a hledat se mi to nechce (nechtělo by se mi ani tak, jestli má někdo zájem, ať si to zjistí sám... 8) ).

Kolega si v té době přál pořídit novou Fabii kombi a furt chtěl radu, jaký motor do ní. Poradil jsem mu, že jednoznačně tento, aby se pak zjistilo, že ho může mít jen v sedanu. Toť vše. Že se ten motor dával i jinam, pro mne bylo a zůstává velkým překvapením, nicméně se to muselo vztahovat k jiné době, než ve které si dotyčný fabku pořizoval (jeho volba nakonec padla na škodovácký 1,4 MPI 8V).
Odpovědět