BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Přiznám se bez mučení, že jsem lenoch, který přečetl jen prvních deset stránek a nedopátraje sa požadované info se optám:
Při přezouvání jsem se zaměřil na brzdy... Vygooglil jsem, že tloušťka kotoučů nových P/Z je 28/11mm a opotřebených 26/9.
Moje kotouče mají 26,5/10,2 (nehorší z dvojice, Rozdíl na nápravě 0,3 vpředu a 0,2 vzadu). Tak nějak selským mi vychází, že vyměnit jen přední, což je asi blbost, protože obložení vzadu má jen cca 3mm + základna (nejde to v třmenu kloudně změřit...), takže vzadu by měly být minimálně desky taky na řadě.
Paradoxně vpředu jsou více opotřebené kotouče a vzadu desky. Nájezd skoro 90 kkm. Vše původní FoMoCo z výroby, což může být kdokoli, ale asi né šit. Jinak nevím co a jak je tvrdé, ale zase oproti jiným autům se z brzd docela práší (špinavé disky).
Jinak tyhle brzdy jsou jako na žádném jiném autě. Nikdy ani v plískanicích na nich nebyly fleky, rez je jen obvodový 1mm proužek mimo činnou plochu a to žádné krusty, činná plocha je lesklá rovná bez jediné rýhy. Proto mě překvapila ta relativně malá tloušťka předních kotoučů.

Takže se vlastně ptám, co je vhodné vyměnit a jakou sadu nebo kombinaci zvolit??? Nejezdím ostře, ale pohotovostní je 17q. Kromě bezpečnosti je pro mě důležité, aby to fungovalo jako dosud a nemusel jsem řešit rez a rýhy na kotouči. Nemusí to byt TOP, ale radši si připlatím oproti standartu (D se mi nelíbí).

Takže se vlastně ptám, co je vhodné vyměnit a jakou sadu nebo kombinaci zvolit??? Dík.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Colommbo »

Vpředu kotouče + destičky, vzadu jen destičky. Značku (výrobce) bude radit každý něco jiného - já dával vpředu od TRW (oboje), vzadu destičky od ATE.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

Lakovane kotouce od ATE i desky ATE..nebo kotouce MEYLE PD a desky BREMBO.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Trošku jsem se na to díval v e-shopech. U kotoučů se udává povrchová úprava nátěr nebo lak. Co je to nátěr? U toho laku nechápu, jak to může fungovat po nějaké době, až se desky prokoušou do živýho...
V diskuzi "garáž" (já vím...) píšou, že ATEčka se rychle zvlní a chválí tam Zimmermany. Je pravda, že jsou tady v tom mainstreamu trošku dražší, ale jestli jsou kvalitnější nevím.
Kluci napište mi spíš nejen pro CO, ale taky PROČ jste se tak rozhodli a jak to funguje po nějaké době :wink: Teď mám nějaké povinnosti, večer se k tomu vrátím.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Brembo »

Na internete som už videl i vraj športové brzdové kotuče kalené. Ked niekto pohne rozumom vie,že to je to hlupost. Za krátku chvilu sa odkalia a máte priemerný brzdový kotuč za cenu premiového. Tak isto to bude i tými povlakmi,i ked zrejme vydržia dlhšie,no časom sa celkom určite tá vrstva opotrebuje.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Já dal kdysi na Civica desky i kotouče TRW a....bylo to tvrdý :( Na Accorda jsem dozadu koupil desky i kotouče Ferodo a o dost lepší jako to TRW, ale trošku problém to zajet - on Accord je "přebržděný" na předek.
Máchal tu nedávno psal že vzal oboje od Bremba a že zatím dobrý a já před měsícem koupil otcovi na SX-4 stříbrně nalakovaný kotouče a desky Herth+Buss JAKOPARTS - tam je na nějaký hodnocení brzo ale zatím gut....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

Já mám od loňského března na předku kompletně Bremba a taky dobrý,ale.... :?
Včera jsme jeli k příbuzným na návštěvu do Nového Boru a při ostřejším brzdění se mi rozvibroval volant jak prase,při mírném nikoliv. :shock: Tak jsem cestou zpátky zcela netradičně z kopců plachtil a brzdil.Dnes jsem to jel projet,stavil se i u bývalých kolegů v servisu a ta hrůza se už neopakovala,tak jsem zvědav,co se z toho vyvrbí. :roll:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Brembo »

Najtvrdšie obloženie čo som mal bol Lucas. Po 80 tisíc mali stále cca 85 %. Kotuče neviem aké boli,ale odolávali Lucasom. Pravda ale je,že to príliš učinne nebrzdilo. Na normálne brzdenie O.K.,na nudzové cítit,že to nebrzdí tak,ako by malo. Potom som obloženie menil za TRW,bolo makšie ako Lucas,no nie výrazne. Brembá vyskušam na Insignii,vyzerá to tak,že buduci rok budem potrebovat zrejme menit kotuče,takže to pojde spolu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Pitris píše:Máchal tu nedávno psal že vzal oboje od Bremba a že zatím dobrý
Ano, Brembo Max + desky Brembo a zatím pohoda (ťuk ťuk) :wink: Najety necelé 2000km (trošku jsem na nich přidal) :oops:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

brembo: TRW=LUCAS,protoze TRW koupilo LUCAS. :-) Hihi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

rousini: Nater a lak je u kotoucu jedno a totez,byva bud cerny (BREMBO) nebo stribrno sedy (ATE,ZIMMERMAN atd.)
Tam nejde o cinnou plochu kotouce,ta pokud se jezdi a brzdi neorezne,ale o zbytek kotouce,ktery rad rezne,i kdyz se jezdi.
Pomerne dobra vychytavka maji to dneska vsechny auta uz z vyroby.Namontujes na auto,parkrat zabrzdis a desky si ojedou svoji cinnou plochu samy.Mam vyzkouseno,ze ten lak funguje i dlouhodobe a pekne to vypada,kdyz mas auto na litakach..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Dan1
Příspěvky: 41
Registrován: ned led 31, 2016 8:15

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Dan1 »

rousini píše:
Kluci napište mi spíš nejen pro CO, ale taky PROČ jste se tak rozhodli a jak to funguje po nějaké době :wink: Teď mám nějaké povinnosti, večer se k tomu vrátím.
TEXTAR, protože je LEVNÝ, lakovaný a dostačující.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

Garážmistr mi říkal, že dává ATE, prý to mají i Škodovky z prvovýroby. Ale namontuje, co si vyberu.

Novon díky, už rozumím k čemu je to lakování. Určitě si vyberu lakované kotouče z těch profláknutějších značek, pokud teda někdo nepřijde s bombou. Ještě na to mám týden čas, tak budu hledat a poslouchat další názory.
Shodou okolností mi při přezutí a výměně přední/zadní v polovině životnosti hrozně začaly hučet gumy, tak jim aspoň bez ostychu dám pohulit při zajíždění obložení. Třeba je to trošku zarovná nebo pudou. Njn letní Nokian... Dneska dostaly 200km, ale zatím bez výsledku.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lefort »

Já jsem na mk3 dával kotouče Brembo (od Elitu, měli akci 1+1 zdarma :-) a k nim desky Textar. Byly úplně stejné dle čísla jako prvovýroba.
Jinak táta dával na mk4 tuším TRW, ale zvážil bych i origo Fordí. Bude to jistota a cenově to myslím nebude taková nálož. A bude to stopro fungovat! :wink:
Jinak pohulit bych novým brzdám rozhodně nedával :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od rousini »

lefort píše:...Jinak táta dával na mk4 tuším TRW, ale zvážil bych i origo Fordí. Bude to jistota a cenově to myslím nebude taková nálož. A bude to stopro fungovat! :wink:
Jinak pohulit bych novým brzdám rozhodně nedával :roll:
Fordí díly FoMoCo jsou asi 2x dražší :oops: Ten záhul jsem vygooglil tady na fóru, pro mě taky novinka, ale rozhodně nevím všechno... Doufám, že to není joke na pitomce jako já :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět