BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Ale to pak vypadá,...
Jo, a přesně takhle to má vypadat! Tedy ne že výrobce je umný manipulátor, to jen ty jsi blbec, který s jeho výrobkem neumí řádně zacházet. Ovšem tupý ovladač je přímo nadšen! :mrgreen:
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

K uložení destiček: příště bych to máznul molykou. Mám ji, narozdíl od spec. past. Proti tomu snad nikdo nic nemá...?
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:...příště bych to máznul molykou. ...
Pokud je v práškové formě, nemá to valného smyslu. No a pokud je ve formě pasty, je to stejně fatální chyba, jako mazat obyčejnou vazelínou :!:
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

Je v prášku, zkoušel jsem ji jen na zámku dveří a výsledek je pozoruhodný :shock: . Tepelnou stálost prý má. Takže bych neviděl problém. Vyzkouším. Někdy...
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Takže bych neviděl problém.
Nikdy nechceš vidět problém tam, kde skutečně je. A tady vězí v tom, že se tam žádný prášek prostě neudrží. :idea:
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:Takže bych neviděl problém.
Nikdy nechceš vidět problém tam, kde skutečně je. A tady vězí v tom, že se tam žádný prášek prostě neudrží. :idea:
Ty jsi taky prášek. Mazal jsi s tím někdy něco? :D :idea: :?:
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Jo, na FAB-ky a panty dveří v domě ideální, ke zde probíranému účelu zcela nepoužitelný sirník molybdeničitý.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od skodovkar »

Hombre píše:V práci mám služební Fábku HTP, při zastavování na stopce a dávkováním brzd zvyklého v noze ze svého soukromého, pomalu prolétnu předním oknem. To ale vše, jak jedu a brzdím nějaký sjížďák, tak brzdy vadnou jak květina na kterou fouknu páru.
Brzdit se musí opravdu jen špičkou nohy. Pokud chceš z kopce brzdit, tak použij motor. Já ale z kopce obvykle vyhodím kvalt, abych nabral dost rychlosti do kopce následujícího.
Hombre píše:Což u mého je to opak, zahřátím jsou ostřejší
Neprojevují se tak závodní desky?
Hombre píše: ale podstatou je, že ve všech režimech se vždy brzdy dobře dávkují, což u fábky na tak lehké auto je opravdu porod.
Pokud pod dávkováním chápu to, že mohu brzdit lehce, výrazněji a na krev (na ABS), tak s tím nemám problém.
Hombre píše:To si nedovedu představit, co ještě udělají brzdy, když ABS spustí krizové brždění, jestli ho vůbec má. :shock:
Nevím co to znamená "když ABS spustí krizové brždění" ale s aktivací ABS jsem nikdy neměl jediný problém. V běžném provozu jsem jej zaregistroval opravdu jen v naprosto krajních situacích.
Myslím si, že je to o zvyku, který si na auto uděláš a přizpůsobíš se mu.
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Jo, na FAB-ky a panty dveří v domě ideální, ke zde probíranému účelu zcela nepoužitelný sirník molybdeničitý.
Ano, měl by to být tento sirník, mám asi v kombinaci s grafitem, jinak je všechno jinak :D .
Nemazal jsem s ním panty ani fabky, ale střelku zámku (takový ten nos, kterým zámek drží zavřen a je ovládán klikou a zpětnou pružinou). Byloť účelem, aby se staré dveře zlehka zavíraly bez použití kliky pouhým zabouchnutím. Ony se totiž zabouchnutím nechtěly zavřít ani bohovi. Měl jsem za to, že nejpodstatnější vliv bude mít pružina střelky. Ale nikolivěk. Po namazání molykou se dveře zavírají zcela zlehka (!) bez použití kliky, rozdíl v použité síle je mnohonásobný, před namazáním se bez kliky nezavřely, páč by se muselo s nimi zběsile třískat. Nechtěl jsem výsledku ani uvěřit. Je to malý mechanický zázrak.
Molyka by měla být snad dvou jemností, já mám nepochybně tu jemnější. Ta se dá skutečně "mazat", na povrchu mazaného materiálu zůstane film, který se tam rozhodně udrží. Pokud jde o střelku zámku, tak se udrží obdivuhodně dlouhodobě. Střelku jsem mazal pouze jednou, bude to pár let a mazivo stále funguje. Neprší na ně sice, ale jsou ve venkovním prostředí. Molyka bude dobrá, i na desky :wink: .
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Ony vodící plíšky jsou z hladkého nerezu nebo alespoň tvrdě chromované, celý třmen pak patří mezi neodpružené hmoty, tedy je při jízdě vystaven neustálým otřesům. No a co tedy udělá mletý prášek nanesený na ty plíšky? Kdo uhodne, dostane bonbón! :mrgreen:
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

Je vidět, že jsi jemnou molyku neměl nikdy v ruce. Já tedy ano, jen náhodou, ale funguje skvěle. Rozhodně ulpívá na mazaných površích, jinak by fungovat nemohla. Nemůžeš si to představovat jako pocukrovanou buchtu :idea: . Ten film je tak jemný, že se nesype, nejde oklepat, dokonce by bylo problematické ho odstranit.
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Ten film je tak jemný, že se nesype, nejde oklepat, dokonce by bylo problematické ho odstranit.
:) :lol: :P :twisted: :mrgreen: :wink:
Itall

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Itall »

Je to pravda, tak se nesměj blbě. A sežeň si jemnou molyku - studijně :idea: .
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Tak přeji hodně zdaru při mazání těch brzd, protože pokud něčemu věřím, tak tomuhle
Itall píše: Rozhodně ulpívá na mazaných površích ... dokonce by bylo problematické ho odstranit.
ve vztahu k činnému povrchu brzdových desek rozhodně ano! :twisted:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Italle, Ty seš fakt beran :evil: Ale jo. Experimentuj si :? a až budeš mít problém - tedy jestli to přežiješ - tak se tady zas optej na řešení a až Ti někdo opět nějaké nabídne, tak si to stejně pak udělej po svým :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět