Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

šulda

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od šulda »

Tohle přece není za 100km ale zatím za cca 2,5tkm v porovnání s naftou od Avia na stejných trasách u stejné pumpy, stejného stojanu, do vycvaknutí pistole, stejný řidič, stejný styl. Ovlivnit klimatický podmínky se teprve učím :mrgreen: Dělám to už 5 let takže mám co porovnávat
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od otass »

Jádro věci je v tom, že 0,1l/100km je tak bezvýznamná hodnota, že podle mě možná půjde změřit, ale nejde ji relevantně ničemu přisoudit. Ani palivu, ani pneumatikám, tlaku pneu, ani množství olejové náplně, nebo jejímu stavu nebo povětrnostním podmínkám...třeba jen foukalo víckrát po směru tvé jízdy. Nebo jsi předtím párkrát vezl kamarády. Oteplilo se, takže startuješ s teplejším motorem. Těch faktorů jsou mraky.
šulda

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od šulda »

To je mi jasné že faktorů je mraky. Auto jezdilo pořád stejně naložený, jen to klima nejde ovlivnit a třeba bylo opravdu v tu dobu příznivější. Tu spotřebu sem porovnával ještě před před oteplením, teď do toho ještě promluví více využívaná klimatizace. Uvidíme co řekne konec sezóny. Ještě to předčasný ale byl to najednou "skok" :mrgreen: z 5,06 a 5,20 na 4,91 a 4,95 + nižší spotřeba na volnoběh ale tam nevím jak moc se tomu dá věřit.
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od otass »

Abys mě správně pochopil, nejsem proti prémiovkám, sám nic jiného neberu. Proč to kupuju? Důvěra v kvalitu, nejnižší možná spotřeba, mám to hned po cestě z práce, takže to pro mě znamená 5 metrů odbočku. Pocitově je motor v pohodě, a pokud by mu to třeba jen trochu svědčilo, beru to jako příjemnou přidanou hodnotu.
Beru Gulf Xtreme 95 a do druhého Xtreme Diesel. Vyzkoušel jsem si na 2T 50ccm skůtru, že nejrychleji vždycky jel na Benzina 95, Xtreme 95 a OMV Carrera 95. Má v TP napsáno 1,85kW, takže tam už je něco znát.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od Pitris »

otass píše:Beru Gulf Xtreme 95 a do druhého Xtreme Diesel....
Čerpaček Gulf moc není - u které :?: :mrgreen:
Vestec u Prahy, Bantice, Svitavy, Valeč, Přerov nebo Horní Loděnice :?: (Jen tak mimo vlákno)....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od otass »

Přerov.
Tady mají pěkný PR článek. V létě se vždycky nechám zlákat na točenou zmrzlinu, mají to dobře vymyšlené :D
http://www.petrol.cz/petrol-awards/petr ... -2992.aspx
Návštěvník

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od Návštěvník »

Jo, tak tohle je mi sympatické, tomu fandím. :wink:
djdekl

Re: Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

Příspěvek od djdekl »

Nějaké dlouhodobější zkušenosti s GULF čerpačkou - konkrétně diesel palivem s jejich aditivem Xtream ??

http://gulfoilprague.cz

Na Průmyslový v Praze mají jen diesel s aditivem, dle stránek výše mají ale ve Vestci 3 druhy naft...

Obsluha nebyla schopna blíže informovat ohledně aditiv...
Odpovědět