Bouchání při plném rejdu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Petita

Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Petita »

Ahoj,

budu ráda za názory ... cca v srpnu mi cosi bouchalo pri plnem levem rejdu. V servisu zjistili, ze nejaky "odbornik" mi dal opacne cep...ale zaroven mi byla vymenena poloosa (zrejme zbytecne, protoze bouchani zpusoboval asi jen cep). Nyni uz nekolik mesicu slysim stejne bouchani jak pri plnem levem, tak pravem rejdu. Dostala jsem zanovni poloosu s tim, ze na ni mam pul roku zaruku (tzn. do unora). Nemam ale na to papir, takze zalezi na serioznosti servisu a mozna znamem, ktery me do tohoto servisu dostal. Muze byt problem v poloose nebo se spis bude jednat o homokineticky kloub? Nebo jeste neco jineho? At je to poloosa nebo kinetak, je nutne to rychle vymenit? Hodilo by se mi pockat jeste par mesicu :)

Predem diky za rady,

P.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Pitris »

No, jestli je to stejnej servis jako s tím špatným olejem, tak pěkně děkuju :(
Pokud se ozývají za jízdy rány při plném rejdu, bývá to už špatný homokinetický kloub....
Poloosa by snad bouchat neměla (i když otázkou je, jak ji namontovali), ale ještě by bylo dobré zkontrolovat tlumiče, silentbloky a čepy řízení, možná i stabilizátor. V každém případě ale řešit to :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Petita

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Petita »

Je to jiny servis nez s tim olejem, tam uz bych nesla. Boucha to, kdyz se rozjizdim. Uz to boucha cca 1-2 mesice a nezhorsuje se to.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od jerome »

Vyzera to na ten homokinetak. V prvom rade sa popytaj na nejakeho seriozneho opravara aby ta stale niekto zytocne o peniaze nedostaval a vymenil to co je zle :idea: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Návštěvník »

Tiez sa priklanam k homokynetickemu klbu
Ale nejde mi do hlavy, ako dali opacne cap? jedine ze by ho vymeni L/P a aj to su zvacsa vzajomne zamenitelne. Jedine ze by ho nasadili z opacnej strany, proti kuzelu ( ak sa bavime o riadeni) :) a to by boli teda ozaj odbornici
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:Ale nejde mi do hlavy, ako dali opacne cap? .... a to by boli teda ozaj odbornici
Chodim k znamemu do garaze ked nie na vymenu oleja tak aspon pokecat :mrgreen: a co im tam pride aut ktore takýto "odborníci" mali v rukach a co vsetko na nich posrali tak normalne az neverim co hovori :roll: Je velke % doslova vyjezencov co ti urobia - vymenia uplne fungujuce veci alebo poseru aj to co fungovalo. Dnes sa ozaj tazko hlada seriozna dielna... :| :? :cry:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Petita1

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Petita1 »

Pokud by to byl homokineticky kloub, mate predstavu, kolik by stala oprava na Fabii 1.4 diesel, r.vyr.2004? Je nutne ho menit okamzite nebo muzu treba 3 mesice pockat? Nevim, jak hodne to je vazne. Samozrejme muzu se kdyztak zatim snazit moc kola nevytacet pri rozjizdeni :) Pri jizde je vse ok. Na prave strane to vic boucha (ani nemusim mit uplne plny rejd). Pri couvani je vse ok.
Petita2

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Petita2 »

Jeste dodavam, ze cca v srpnu 2014 mi byly meneny stabilizacni tycky v servisu, ktery se se mnou dohadoval, ze tam mam olej pro PD, ale nebyl, takze...Nemuze byt treba problem v tom?
Návštěvník

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Návštěvník »

První a základní otázka: V jakém stavu máš manžety na těch kloubech? Nejsou děravé/nepustily vazelínu? Co upínací spony? Není to kolem nich mastné?
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Johnny55 »

Tak neviem aky druh klbu tam mas no ak s tripodom, tak to by som sa mozno aj bal jazdit, lebo to ked sa rosype, tak stojis a niekedy ani odtah po vlastnych kolesach nie je mozny pokial nevyhodis poloos...ale myslim ze ti tripod nemas na tej fabii tak mohlo by to vydrzat.
A olejom to urcite neni :D
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Pitris »

Petita2 píše:Jeste dodavam, ze cca v srpnu 2014 mi byly meneny stabilizacni tycky v servisu, ktery se se mnou dohadoval, ze tam mam olej pro PD, ale nebyl, takze...Nemuze byt treba problem v tom?
Johnny55 píše:A olejom to urcite neni....
To byla "narážka" na jiné vlákno, kde jí dali v servisu do motoru špatný olej. Ten v homokineťáku není, tam musí být vazelína a neporušené manžety a spony, aby se tam nedostala vlhkost....
Petita2 píše:cca v srpnu 2014 mi byly meneny stabilizacni tycky v servisu....
Tak na tom se snad nic zvorat nedá :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od NOVON »

Petita: Jaký má ten "chrochtáček" nájezd?
Kloub může vydržet 3,5,10 tis.km,ale taky třeba jen 500 km..Pokud praskne klec uvnitř kloubu,tak stojíš a ani se nerozjedeš..
Co se týče přesné diag závady,tak po netu rozhodně nebudu spekulovat..Nechám prostor jiným odborníkům..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od Johnny55 »

Petita2 píše:cca v srpnu 2014 mi byly meneny stabilizacni tycky v servisu....
Pitris píše:Tak na tom se snad nic zvorat nedá :shock:
No ked pise ze jej dali naopak cap :D tak potom sa uz da asi vsetko
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Bouchání při plném rejdu

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:Tiez sa priklanam k homokynetickemu klbu
Ale nejde mi do hlavy, ako dali opacne cap? jedine ze by ho vymeni L/P a aj to su zvacsa vzajomne zamenitelne. Jedine ze by ho nasadili z opacnej strany, proti kuzelu ( ak sa bavime o riadeni) :) a to by boli teda ozaj odbornici
U Fábie je čep ramene L/P i čep řízení L/P..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět