BMW M52 Motul 300V

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Pitris »

Tak ještě jednou - esterový olej je výhodnější jak při startu a studeném běhu, tak i při "plné palbě".
A krom toho byli "nabídnuty i levnější a dobré oleje - Millers EE nebo Liqui Moly Synthoil High Tech.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od e1H »

Tiež si myslím, že ten Motul 300V je trochu zbytočný. Ak sa mení olej každých 10 tisíc km, tak by som tam dával napr. od Shell 0W-40 alebo 5W-40, ktoré sú za dobrú cenu. Náplň je 6,5 litra, takže musí kupovať aspoň 7 litrov, resp. v prípade Motulu 300V rovno 8 litrov, lebo sa dodáva v 2 litrových baleniach.
4x 2 litre toho Motulu sú v najlacnejšom eshope za 104 €, Shell Helix Ultra 5W-40 je zase za 37 € (2x 4 litre). Za tie prachy spraví ešte jednu výmenu navyše aj s filtrom a ešte mu ostane aj na to aby pozval frajerku niekam na večeru.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Brembo »

e1H píše:Tiež si myslím, že ten Motul 300V je trochu zbytočný. Ak sa mení olej každých 10 tisíc km, tak by som tam dával napr. od Shell 0W-40 alebo 5W-40, ktoré sú za dobrú cenu. Náplň je 6,5 litra, takže musí kupovať aspoň 7 litrov, resp. v prípade Motulu 300V rovno 8 litrov, lebo sa dodáva v 2 litrových baleniach.
4x 2 litre toho Motulu sú v najlacnejšom eshope za 104 €, Shell Helix Ultra 5W-40 je zase za 37 € (2x 4 litre). Za tie prachy spraví ešte jednu výmenu navyše aj s filtrom a ešte mu ostane aj na to aby pozval frajerku niekam na večeru.
Ja som porovnával len ceny Motulu,ale ked sa nebude držat Motulu,tak bude uspora podstatne vačšia. I pri použití podstatne lacnejšieho oleja napríklad od Shell prežije motor zvyšok auta,apri tých 300 tisíc ktoré má,može liat i najlacnejšiu sračku15W-40,karoseria už bude dávno kvetinový záhon od korozie a motor stále bude top.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Colommbo »

Že peníze ušetřené na údržbě auta je možné investovat do ženských, je jedním z nejrozšířenějších motoristických bludů a mýtů... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od jerome »

Suhlasim ze investicia do auta je vzdy lepsia ako investicia do zeny :wink: :mrgreen: A je jedno ci su to nove kolesa alebo len vonavy stromcek :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Pitris »

Já mu ale ten Motul 300V nenutím: sám se rozhodl ho dál dávat a já k tomu mám, že je to TOP olej a že to pro motor bude :wink: Samo že může i jiný a jestli chce zůstat u Motulu s estery, tak 8100 X-CESS.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od e1H »

Pitris, 8100 X-cess nie je ester. Kde berieš túto informáciu?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Pitris »

Vycházel jsem z informace od alfiho: http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... S-5W-40-5l
- vyrobený esterovou syntézou
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od e1H »

A ak by sme im napísali, že odkiaľ majú také info oni, tak by dali odkaz že odtiaľto z fóra, nie? :mrgreen: :mrgreen:

Teraz vážne. Na webshop si každý napíše taký bullshit, aký uzná za vhodný. Takéto údaje si treba overovať minimálne na stránke výrobcu. Zatiaľ čo som pozeral oleje Motul, žiaden okrem rady 300V nie je esterový. A to isté platí aj olejoch Millers Oils rady EE a nižšie. Esterové sú iba tie závodné, tj. rada CFS a CFS NT.

P.s.: Toto mi pripomína situáciu, keď som jeden čas mal na starosti aktualizáciu webu hpmarket.sk (nebol je to oficiálny eshop HP). Raz sme po uvedení jedného dosť drahého notebooku na trh, v jeho špecifikácii na eshope spravili chybu. Po asi týždni sme ju náhodou objavili, preverili sme konfiguráciu ešte u HP, a vec opravili. Sranda ale nastala, keď nás zákazníci po čase začali kontaktovať, že prečo ten notebook nemá taký parameter, ak ostatní predajcovia ho majú pod tým istým číslom v lepšej konfigurácii. Nakoniec sme zistili, že náš prvý chybný popis produktu si skopírovali všetci distribútori, cez nich ďalšie desiatky eshopov a všetci predávali ten notebook tak, že pod daným objednávacím číslom (part number) bola iná konfigurácia. A takto kvôli skopírovaniu chybného textu (nechcelo sa im prekladať detailný popis z oficiálnej dokumentácie) riešili všetci predajcovia nespokojných/oklamaných zákazníkov minimálne ešte rok.
Naposledy upravil(a) e1H dne čtv led 15, 2015 10:39, celkem upraveno 1 x.
Easa
Příspěvky: 22
Registrován: pon led 12, 2015 13:31

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Easa »

Tak som tu. Čo sa týka motoru, rád mu doprajem, olej je základ a nebudem na tom šetriť. Je mi jasné že nejaký LiquiMoly by mu bol dostatočný, no s týmto mám lepší pocit na duši keď lietam cez 5 tisíc RPM, poprípade keď robím krátke trasy a veľa štartov. Čo sa týka karosérie, je to auto pôvodom zo Švajčiarska, niekde som čítal, že tieto Swiss export verzie E39 mali zosilnenú protikoróznu ochranu kasne práve proti štrku a soleniu. Je ale na tom asi čosi pravdy, pretože iné E39 v tomto ročníku majú dávno robené prahy, lemy a kufor od fest pokročilej hrdze, moje je prakticky bez hrdze, jediné čo mi treba ľahko opraviť je kapota ktorá je dobodkovaná od kamienkov, z okrajov zadných lemov zišla farba (M5 Style 65 + 275/35 R18 :twisted: ) a ešte keď bolo vo švajci tak to nejaký raketový inžinier ukotvil na zdviháku nie za upevňovací bod ale za prah, takže ho preborilo mierne, no riešiť to nebudem pretože to nehrdzavie, a akonáhle tam navarím vyťahovák tak začne.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od alfi166silver »

e1H píše: Teraz vážne. Na webshop si každý napíše taký bullshit, aký uzná za vhodný.
Žádný kecy na eshop nepíšu, ten text je překlad TL. Tento produkt jsem zaváděl na shop v r. 2008, kdy zřejmě technologie výroby byla zcela jiná než teď. Je vydán zrejmě již nový TL a je opět nutné ho přeložit, žádný výrobce prodejce na změnu TL NIKDY neupozorní.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Pitris »

Easa píše:Čo sa týka motoru, rád mu doprajem, olej je základ a nebudem na tom šetriť. Je mi jasné že nejaký LiquiMoly by mu bol dostatočný, no s týmto mám lepší pocit na duši keď lietam cez 5 tisíc RPM, poprípade keď robím krátke trasy a veľa štartov....
Tak potom buď ten Motul 300V, nebo Millers oils CFS NT anebo pak ještě Redline (tam ale teď není 5w40)
(ale i Millers CFS či EE, Liqui Moly a i jiné by to "zvládli", jen je důležitá včasná výměna - max 10tkm a rozhodně tady neplatí že dražší - a u těchto tří olejů i kvalitnější - rovná se kilometrově déleživotnější).

to alfi: děkuji za upřesnění / opravení
to e1H: sorry, zřejmě si měl tady pravdu
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od e1H »

alfi166silver píše:
e1H píše: Teraz vážne. Na webshop si každý napíše taký bullshit, aký uzná za vhodný.
Žádný kecy na eshop nepíšu, ten text je překlad TL. Tento produkt jsem zaváděl na shop v r. 2008, kdy zřejmě technologie výroby byla zcela jiná než teď. Je vydán zrejmě již nový TL a je opět nutné ho přeložit, žádný výrobce prodejce na změnu TL NIKDY neupozorní.
Sorry, ak to bol pôvodný preklad. V tomto prípade neostáva nič iné, ako doplniť na koniec týchto textov, že z akého dátumu je TL odkiaľ pochádza preklad textu, a info, že právo na zmeny bez predbežného upozornenia.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od Colommbo »

e1H píše:...V tomto prípade neostáva nič iné, ako doplniť na koniec týchto textov, že z akého dátumu je TL odkiaľ pochádza preklad textu, a info, že právo na zmeny bez predbežného upozornenia.
S tímto názorem bych, s dovolením, na dvěstě procent souhlasil. :wink: Myslím, že to není nic, za co by se prodejci museli stydět... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: BMW M52 Motul 300V

Příspěvek od kornel »

Easa píše: Je mi jasné že nejaký LiquiMoly by mu bol dostatočný, no s týmto mám lepší pocit na duši keď lietam cez 5 tisíc RPM,..
v prípade ozaj častých výletov blízko červeného poľa, je použitie race esterových olejov typu Motul 300V, MO CFS NT, Redline.. určite opodstatnené a ani zďaleka zbytočné.. tieto oleje si svoje viskozitné vlastnosti udržujú ďaleko lepšie dlhšie (mimo iné výhody), ako konvenčné bežné oleje, ktoré vďaka nadopovaniu modifikátormi, (ktoré sa pri takomto type prevádzky dosť rýchlo rozomelú) z toho oleja zostane nizkoviskózna chcanka skôr než vyjazdiš nádrž :lol:
Odpovědět