bit RIBE vrtany

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Brembo »

možno tým chcu zvyraznit,že sa jedná o luxusné skrutky. :D
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od lengy60 »

Nikoliv,výrobce používá tento druh tam,kde chce zabránit tomu,aby se v tom hrabal každý kdo má díru do zádele. :mrgreen: Já se s těmito šrouby setkal poprvé po sametové revoluci,kdy jsem chtěl vyměnit prasklou žárovku v mikrovlnné troubě.Ale jsme Češi,takže si umíme poradit a žárovku jsem vyměnil i tak. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:sa jedná o luxusné skrutky. :D
v luxusním autě! :wink: :P
Návštěvník

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...výrobce používá tento druh tam,kde chce zabránit tomu,aby se v tom hrabal každý kdo má díru do zádele... v mikrovlnné troubě...
Jenže v případě malých šroubů ten čep uvnitř díry jisté opodstatnění má: v podmínkách sériové výroby, kde se používají pneumatické šroubováky, ten čep zajišťuje přesnější usazení bitu a zároveň zabraňuje jeho protočení v díře.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...výrobce používá tento druh tam,kde chce zabránit tomu,aby se v tom hrabal každý kdo má díru do zádele... v mikrovlnné troubě...
Jenže v případě malých šroubů ten čep uvnitř díry jisté opodstatnění má: v podmínkách sériové výroby, kde se používají pneumatické šroubováky, ten čep zajišťuje přesnější usazení bitu a zároveň zabraňuje jeho protočení v díře.
Ale že by zrovna v Moulinexu používali pneumatické šroubováky? :D Takže se z dovolením spíše přikláním k tomu,že jsou ty šrouby použity z důvodu bezpečnosti. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Jerry3 »

Pneumaticke naradi, vcetne malych sroubovaku, jsem videl ve vetsine provozu charakteru seriove vyroby. Duvody jsou nasnade: provozni spolehlivost, ekonomicka nenarocnost, snadna manipulace, nizka hmotnost, nastavitelny moment.
NOP

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od NOP »

Tona torx TS25, já to koupil blahé paměti v Nářadí Veselý, Brno, Olomoucká, ale k dostávní i jinde. http://www.landsmann.cz/tona-1034-25-hl ... d1875.html
Bez tohoto torxu se dost blbě demontovala váha vzduchu u motoru 1,9 TDi PD 74 kW. Zda i jinde nevím a ani to nemíním zjišťovat. Leží tady přede mnou a nemám již pro něj žádné využití.... Důvodem údajně jak píše lengy60 bylo zabránit tomu, aby se ve váze hrabal, kdo má do pr.ele díru. "Zádel" mi nic neříká....
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od lengy60 »

Já zádel používám,protože na jiném fóru se nesmí napsat ani prdelka aniž by to nevyhodilo "censored". :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Jerry3 »

NOP píše:... Důvodem údajně jak píše lengy60 bylo zabránit tomu, aby se ve váze hrabal, kdo má do pr.ele díru. ...
Sice si myslím totéž, nicméně kdybych to skutečně chtěl zabezpečit, určitě nepoužiji vcelku běžnou věc. Dalo by se to totiž spojit nýtováním, šrouby s trhacími hlavami anebo prostě šrouby s hlavami s nějakou "fajnovou dírkou". :lol: Pokud to najdu a dostanu se k tomu pořídit fotečku a vložit ji sem, sami uvidíte, co všechno už existuje. Tedy já jsem to všechno, až na výjimky, v reálu zatím ani neviděl, jen na to mám nářadí. :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Jerry3 »

Jak jsem slíbil, tak činím - tady je pár fotek takové normální sady bitů, kterou mám už cca 15 let.

http://2i.cz/da9085af7c
http://2i.cz/ade7f2d80b
http://2i.cz/bcf6e3c91a
http://2i.cz/8fc5d0fa29
http://2i.cz/9ed4c1eb38

Všimněte si zejména těch atypů: vidličky, čtyřlisté vrtule, třícípé hvězdy...
Podotýkám, že tahle sada je ještě málo početná, mám i další, ale ne tady, takže je nemohu nafotit.
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Johnny55 »

Tak v samotnej vahe sa hrabat nemienim a myslim, ze kazdy zrucny chlap dokaze odkrutit 2 sroby a bud to ju vycistit sprejom alebo vymenit naspat :)
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Durex »

Takovýho humbuku kolem torxu s dírou :lol: Tyhle šrouby se používají třeba na snímače TPS (throttle position sensor) už hodně dlouho a není to nic těžkýho sehnat. Nedávno byly třeba v lidlu :lol: Ty vydličky a pod se používají třeba u kuchyňských spotřebičů ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:Takovýho humbuku kolem torxu s dírou :lol:
Ano, mnoho povyku pro nic. Navíc existuje snadné řešení i bez "děravého" imbusu:
Návštěvník píše:Nejjednodušším řešením je ten čep uvnitř imbusové hlavy šroubu vylomit nebo odvrtat.
Návštěvník

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od Návštěvník »

Johnny55 píše:... ju vycistit sprejom ...
Ale musíš použít k danému účelu určený sprej, nebo ji rovnou odepiš.
NOP

Re: bit RIBE vrtany

Příspěvek od NOP »

Durex píše:Takovýho humbuku kolem torxu s dírou :lol: Tyhle šrouby se používají třeba na snímače TPS ...
Na co se nyní používají je mi upřímně jedno. Já jsem tento torx sháněl někdy před více jak deseti lety, cca 2002 (pokud mne paměť neklame) a zcela odpovědně musím říci, že nebyl nikde k sehnání, ani ve speciálkách ve městě Brně, natož třeba Feroně, Hornbachu apod. U Veselého na Olomoucké jsem jej sehnal vlastně náhodou, když jsem jel kolem. Jenom na doplnění. Je to hvězdička s 5. rameny a když si kliknete na link, který uvádím, tak v názvu to slůvko "security" asi také není úplně jen tak..... Ale možná, že už s tím nyní někdo dotahuje šrouby či matice na kolech.. :lol:
Odpovědět