Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzíny

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

cipajs

Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzíny

Příspěvek od cipajs »

Ahoj, nastřádaly se mi tu už takřka litry benzínových aditiv (Millers Oils Petrol Power ECOMAX). Je toto aditivum přínosné i při aditivaci víceoktanových paliv? (VERVA 100, MaxxMotion 100) Nebude docházet k nežádoucímu „mixování“ aditiv čerpaných již s benzínem?
Auto slouží pro víkendové svezení. Motor je nově poskládaný a palivový systém bez úsad.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pedro »

Nazdar.Vifina je OK,používám sériově furt v moto i auto. Miler nevim,používá admin.
Ani s více okt nebude problém. Je to většinou optimalizér a stabilizátor.
Tak a nyní vyklop co je to za káru a motor. Rychle. Pokud něco z VW a posledních 10ti let,tak nemusíš...
cipajs

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od cipajs »

Do teď jsem žádnou aditivaci nepoužíval a co se palivové soustavy týká, tak tam je a bylo čisto. Se spalovacím prostorem už to tak růžový nebylo. To už jde ale na vrub spíše minulému majitelovi...
Beru standardně VERVU 100, jelikož je to u nás (okruh 20km) jediná "prémiovka". Jsem spokojenej a nestěžuju si. Teď jsem ale dostal 1,5litru toho aditiva od Millersu a tak si říkám, jestli to bude vůbec ku prospěchu věci lejt to do nádrže??
Auto je prakticky do šroubku postavená (zrenovovaná/né stuzená!!) Toyota celica s 1ZZtkem. Motor je komplet předělanej a jde se cestou bez foukání. I tak to ale bude hodně zajímavé. 8) Podvozek, brzdy, atd.. je samozřejmě taky už jinde.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pedro »

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Máš na toy foru u tygra nějaké foto :?:
vvt-i
vvtl-i
:?:
cipajs

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od cipajs »

Na toyforum jsem nic nedával, je to tam nějaké chcíplé. :roll:
Fotky ze stavby pak asi někam hodím, zatím ale nebyl čas. Je to hudba současnosti. Teprve zajíždím...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pedro »

V poho,jen moje soukromá zvědavost.
cipajs

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od cipajs »

Je tam vvt-i.
TSo má blok litý trochu jiným způsobem a tam je pak velký problém s dodatečným obráběním. Nelajzl jsem si jít touto cestou.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pedro »

No vida,zřejmě se v tom vyznáš,když jsi toto odepsal. Rada= nech olej,nejen vodu,pořádně prohřát a pak,po záběhu můžeš nakládat pod kotel. Ale pozor,záběh max 1tkm a žádný žužlání. Provozní otáčky ať si vše sedne. Né podtoč,né omezovač. Olej a filtr a šup roztáčet. Doporučuju Valvoline ,VR1 20w-50
cipajs

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od cipajs »

Díky za rady. ;-) Nebyl jsem si až tak jistý v kramflecích jak na zajetí, tak jsem o tom radši něco načetl. Vložky byly finálně obráběny pomocí technologie plateau honing, takže je zajetí o dost zkráceno.
Na první start a "volnoběh" s oscilujícími otáčkami šel obyč minerál. Pak 200km 10W40 polosyntetika. Teď je tam na cca dalších 1000km znovu 10W40 polosyntetika.
Snažím se postupně zvyšovat zátěž a rozsah otáček + občasné krátké přitopení pod kotlem.
Jakmile odjedu tyhle kilometry, tak tam vrznu Millers Oils CFS 10W50 NT.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pedro »

Ano,dobrá povr.úprava :wink:
Motor pak roztáčej ale nenechávej dlouho u omezovače. Pusti ho k němu ale nedrž. A nechej ho toyku i zbrzdit,někam ke 3tisot,pak sice musíš podřadit o 2 kvalty,ale vyplatí se. Na záběh. Aby se písty ve válcích zformovaly.

Jo a vynech slovo o zařazení do mine,semi,fully.
Rada do života. Zde určitě.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pitris »

Já toho "milera" jezdím už přes 3roky, a co můžu říct s Civicem, tak spotřeba šla dolů asi o 0,4l/100, ale brával jsem klasickou N95-ku (převážně Shell a Agip). Ale myslím si, že ani "prémiovce neuškodí".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Colommbo »

Používal jsem Millera něco přes půl roku (dvoje balení, N95) a za mě osobně neuškodí a co se spotřeby týká nepomůže... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
cipajs

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od cipajs »

Spotřeba rozhodně není otázka, kterou bych chtěl primárně řešit. Ba mi přímo o ni ani nejde.
Spíše by mě zajímaly čistící/stabilizační vlastnosti aditiva. Pozoroval jste někdo nějaké citelné zlepšení? Například stav svíček atd..
O nějakém "kultivovanějším" chodu motoru se předpokládám nedá nijak moc spekulovat.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od skodovkar »

V HTP (6V) jsem jezdil VIF a šlo to poznat, no když jsem ho 4 krát předávkoval, tak jsem se nestačil divit :idea: Teď jezdím Millera a taky je tam něco poznat. Při stejném dávkování je možná o něco účinnější jak VIF, ale pokud se to vezme podle ceny, tak mi to přijde jako vyrovnané.
Aditivaci za sebe mohu vřele doporučit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Benzínová aditiva (Millers, VIF) pro víceoktanové benzín

Příspěvek od Pitris »

Já ani po čtvrt mega kilometrech neměl důvod "lézt" do motoru a svíčky jsem měnil po 25-ti tkm, takže objektivně soudit (kromě té u mě nižší spotřeby) nemůžu. A starty v pohodě a kultivovanost taky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět