benzín do zapalovače

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

sonar

benzín do zapalovače

Příspěvek od sonar »

Ahoj všichni. Tak mě nějak napadlo čím se liší značkový benzín prodávaný v balení 125ml za 60-80Kč od technického benzínu který se dá koupit za 55Kč 1000ml . Kromě toho že trochu míň smrdí. Dostal jsem velmi drahý americký zapalovač od mé přítelkyně. Tak mě zajímá jestli to bude dobře fungovat i s technickým benzínem. Máte někdo zkušenosti?
Petr H.

Příspěvek od Petr H. »

Fungovat bude i na benzín od stojanu. Bude ti to ale černě kouřit. Proto se prodává ten specielní, aby si po zapálení cigára nevypadal jak kominík. :wink:
zdenda

Příspěvek od zdenda »

je to technický benzín a liší se cenou :P benzin do aut má v sobě aditiva. kdysi se prodával v lékárnách čistý benzin k lékařským účelům v malé lahvičce
sonar

Příspěvek od sonar »

No právě o to mi jde jestli je to jen technický benzín v malém a předraženém balení nebo jestli je víc upravenej než technický benzín.protože na etiketě obyč technického benzínu je napsáno možné použít do zapalovačů
Petr H.

Příspěvek od Petr H. »

sonar píše:No právě o to mi jde jestli je to jen technický benzín v malém a předraženém balení nebo jestli je víc upravenej než technický benzín.protože na etiketě obyč technického benzínu je napsáno možné použít do zapalovačů
:cry: ti to píšu, že budeš mít zahulenou hubu vod sazí... hořet bude každej benzín... si to alespoň přečti...
peters.cz

Příspěvek od peters.cz »

Petr H. píše:Fungovat bude i na benzín od stojanu. Bude ti to ale černě kouřit. Proto se prodává ten specielní, aby si po zapálení cigára nevypadal jak kominík. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Dusan

Benzin do zapalovace

Příspěvek od Dusan »

Doporucil bych pokus s benzinem lakovym 140/200 za73,-Kc.Drazsi je nez tecnicky 90/150 za 55,- cepovany zde,pripadne vhodnym pomerem smichat,pokud by spatne chytal.U benzinu do zapalovace nejde jen o to aby horel,nemel by moc smrdet a hlavne se nesmi hned vyparit,aby se nemusel casto doplnovat.Pripadne jeste privonet benzinem lekarskym.
david1

Příspěvek od david1 »

Zdravím, a jaký je teda vhodný poměr lak. benzín a tech. benzín? Někde jsem četl, že je dobré do zapalovače smíchat tech. benzín a lampový olej?
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Speciální benzín - nekouřící - Aspen - foto kouře Obrázek
Navstevnik

Příspěvek od Navstevnik »

To, co se prodává do zapalovačů je předražený technický benzín.
Benzín od stojanu tam nikdy nelijte (nebo jen v nouzi), protože na rozdíl od technickýho má velkej rozsah teplot varu a jednotlivý složky mají různou vypařovatelnost - takže zezačátku to bude zapalovat v pohodě, ale potom to nebude chtít chytnout, jak tam zůstanou jen ty těžší frakce. Technický benzín je jen jedna frakce (nebo úzký spektrum), takže dokud tam je, tak se vypařuje stejně. Navíc neobsahuje aditiva a nečudí
abfahrtslaufer

Příspěvek od abfahrtslaufer »

No nie som si uplne isty, nepouziva sa do zapalovacov petrolej? letecký petrolej zvaný kerosin?
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Ani petrolej ani kerosin.
FF

Příspěvek od FF »

...chlapci, podľa mňa tam ide určite/asi (som si tým na 50% stopercentne istý) o nejakú zdravotnú, alebo hygienickú normu, kvôli vdýchnutiu...
Naposledy upravil(a) FF dne pát pro 16, 2011 17:42, celkem upraveno 1 x.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..do zapalovača je najlepší benzín s olejom,iba vtedy to ma tu spravnu aromu ;)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Příspěvek od FF »

...a ten olej - samo, že plná!!! :wink: :lol:
Odpovědět