Bardahl

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

čumsemčumtam

Bardahl

Příspěvek od čumsemčumtam »

oleje Bardahl?????
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bardahl

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Bardahl

Příspěvek od bjukemen »

vyzera to v celku solidne,ale jak ziv som o nich nepocul..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Bardahl

Příspěvek od Brembo »

asi to s nimi bude rovnaké,ako s kozmetikou a podobnými zmetkami,ktoré sa predávaju na ulici s chválospevmi o zavádzaní novej značky na náš trh. Skrátka super kvalitná značka Vám dá ultra hyper super turbo zlavu,lebo je nová na trhu,za 2 mesiace sa snažia nabalit čo najviac cez svojich otravných dílerov,predajcov a zmiznu potom naveky. Znenazdania sa opat zjavia s dalšom extra hypra luxus značkou,ktorá sa tvári zase uplne super top nová,zmení sa meno a obal a popisi,a gebrazj vnutri je ten istý,ako pred rokom.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Lukáš Nový

Re: Bardahl

Příspěvek od Lukáš Nový »

:D jsou na trhu už od 1939, co to meleš že je to nová značka :D :D pán je zřejmě znalec.
Po Evropě mají koukám 3 výrobní závody a například v Itálii lije Bardahl Honda do prvovýroby u aut, které se tam vyrábí...
Mám s tim celkem dobré zkušenosti,... dělaj oleje do všeho a k tomu hromadu aditiv, který jak čtu na netu v zahraničních fórech tak fakt fungujou... čus. :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Bardahl

Příspěvek od Pedro »

Na trhu bejt můžou,jenže... Nikdo nezná vše,mě se za ty léta pod ruku nedostal ani název .
Ostatní možná na to budou líp. Chtělo by to názor světoběžníka N,jestli to někde viděl.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Bardahl

Příspěvek od lengy60 »

Zajímavé,trošku jsem pokoukal na netu a vypadá do,že se spíše přesunuli směrem na východ.Nicméně umí i olej pro můj stroj,tak možná někdy v budoucnu vyzkouším. :D
http://www.bardahl.cz/cz/catalog/osobni ... _syntronci
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Bardahl

Příspěvek od Colommbo »

Koukám, že "pro mě" dělá olej taky, ale je drahej jaxviňa, to radši zůstanu u svého Sunoca SH... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Bardahl

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové,jen poznámka...nejsem fanda výrobce maziv Bardahl,ale jejich nezaměnitelné logo bylo známo ve světě závodních a soutěžních podniků už i v 60-tých letech minulého století v tehdejší ČSSR...Pamatuji si ho velmi dobře už jako dítě...bylo vidět i v moto-potřebách v Tuzexu,podobně jako další zn.Castrol,Liqui Moly,nebo LABO (dnes patří Fuchsu)....oleje,maziva,přísady...
Takže žádný nýmandi to asi nebudou...dobře známá značka to je také ve Francii.
Kamil Nevzerov

Re: Bardahl

Příspěvek od Kamil Nevzerov »

Octavia 1,9 tdi 5w30 longlifeIII norma 504/507 Bardahl XTC a mam o 0,5 litru nizsi spotrebu. Ustalily se i vybrace.
Pak jsem pouzil tu kosmetiku a taktez funguje. Mohu celkem doporucit. V Praze vidam cim dal casteji i v servisech Bardahl stojany s ruznou chemii a olejema.
Návštěvník

Re: Bardahl

Příspěvek od Návštěvník »

Tiez zvazujem o kupe tohto oleja.Len zaujimave je ze Bardhal ma rovnake flase presne ako Sunoco :o
Zeby nejaka spolupraca ci nahoda? :roll:
Obrázek
Obrázek
velkeK

Re: Bardahl

Příspěvek od velkeK »

Tož zajímavá značka. Když koukám např. na 5W-40 XTC C60 tak má i slušnou TBN 11,2, ale dost nízko posazený bod vzplanutí. I když to asi nic neznamená.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Bardahl

Příspěvek od Jezevcik »

V pátek jsem koukal na Le Mans se Steve McQueenem a okolo závodní tratě se celkem hojně vyskytovaly billboardy se značkou Bardahl. Všiml si také někdo?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Bardahl

Příspěvek od Pitris »

Zřejmě dobrej oddíl :mrgreen: Ten film znám ale toho jsem si tedy nevšiml :? Ale v tom případě může být pravda co....
Lukáš Nový píše:....jsou na trhu už od 1939....
PS: Le Mans a Bullittův případ - jedny z nejlepších filmů se Steve McQueenem.... a řídil si to sám :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět