Automatická nabíjačka bosch

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Orator

Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od Orator »

Pozdravujem diskutujúcich.
Prosím o potvrdenie, alebo zamietnutie vhodnosti nabíjačky Bosch C3 pre sezónne dobíjanie 12V autobatérie 76AH a štartovacím prúdom 680A. Je to klasická údržbová baterka s možnnosťou dolievania. Parametre nabíjačky sú napr. tu :

http://www.autobiznis.sk/product/autona ... 04/?show=1

Ďakujem.
FF

Příspěvek od FF »

Potvrdzujem vhodnosť tejto nabíjačky!

P. S.: aj keď ja sám mám rád značkové veci a sám mám BOSCH BATTMAX AUTOMATIC, tak podobnú službu ti spraví aj podobná (tiež elektronická) nabíjačka z Lidlu, ktorú mávajú tak cca 2 krát ročne a stojí necelých 17,-€
Naposledy upravil(a) FF dne pát úno 04, 2011 21:50, celkem upraveno 2 x.
Orator

Příspěvek od Orator »

Ďakujem.
Nemal by si prípadne typ na niečo lepšie v tejto cene?
FF

Příspěvek od FF »

Neviem, či som pred chvíľou nevidel v METRE nejakú podobnú elektronickú nabíjačku za cca 25,-€?! ...ale nedíval som sa bližšie.
Orator

Příspěvek od Orator »

Na tu z Lidlu som mal zálusk, ale vypredali mi ich "pred nosom". Videl som odchádzať chlapíka asi z 20- timi kusmi. Čo už, smola :?
@Matyzak

Příspěvek od @Matyzak »

vypredali mi ich "pred nosom"
neboj sa bude znova
mne tiez vypredali a na dalsi tyzden ich mali znova
ak si z BA tak obehaj vsetky Lidle
a mozno este budu mat ...
mirecbirec

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od mirecbirec »

nabíjačka BOSCH aj s funkciou MEMORY http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/ ... -C3-6-12-V
Quido

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od Quido »

Moc se mi to nelíbí a to z jednoho prostého důvodu. Pokud tato nabiječka umí nabíjet baterie typu AGM a gelové, znamená to, že nabíjí napětím nižším než je plynovací napětí (14,4 V) a to pro úplné nabití a odstranění sulfatace klasické autobaterie nestačí. viz například http://www.cezeta487.ic.cz/Documents/akumulatory.pdf Nabíjení akumulátoru, strana 29.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od skodovkar »

Ono se dají často nastavit různé režimy, tak se to asi dá optimalizovat.
FF

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od FF »

Quido - a v automobile máš niekde viac ako 14,4V?
Nabíjačka slúži na občasné nabitie akumulátora a to najma v mrazoch, kedy sa vybratá energia z akumulátora dokáže vrátiť až po aspoň jednohodinovej jazde, a tú robí málokto... ...takže keď si včas nabiješ nebudeš mať zasulfátovaný akumulátor.
Quido

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od Quido »

FF píše:Quido - a v automobile máš niekde viac ako 14,4V?
Nabíjačka slúži na občasné nabitie akumulátora a to najma v mrazoch, kedy sa vybratá energia z akumulátora dokáže vrátiť až po aspoň jednohodinovej jazde, a tú robí málokto... ...takže keď si včas nabiješ nebudeš mať zasulfátovaný akumulátor.

Nechci se pouštět do diskuze o tom, za jak dlouho se baterie v autě nabije, ani o tom když ji nenabije auto, jak často se musí nabíjet externě.....
Podstatné je, že můžeš mít i lepší nabíječku.
FF

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od FF »

...načo citát, keď máš priamu reakciu...
...a čo je to lepšia nabíjačka, keď v aute aj tak nemôžeš nabíjať na vyššie ako plynovacie napätie?
FF

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od FF »

Orator píše:Pozdravujem diskutujúcich.
Prosím o potvrdenie, alebo zamietnutie vhodnosti nabíjačky Bosch C3 pre sezónne dobíjanie 12V autobatérie 76AH a štartovacím prúdom 680A. Je to klasická údržbová baterka s možnnosťou dolievania. Parametre nabíjačky sú napr. tu :

http://www.autobiznis.sk/product/autona ... 04/?show=1

Ďakujem.
...kúp si tú z Lidlu: Ultimate Speed ULG 3.8 A1 - s najvyššiou pravdepodobnosťou je to úplne to isté, ale za 17,99€ namiesto nejakých 60,-€. Posledná skutočne BOSCHovská elektronická nabíjačka bola Battmax Automatic...
v.vilik

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od v.vilik »

Nechci vám kazit radost z "výhodného" nákupu nabíječky v Lidlu, ale neměla by ta nabíječka mít trochu jiné parametry? Třeba nabíjecí proud 1/10 kapacity akumulátoru, například?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Automatická nabíjačka bosch

Příspěvek od Pitris »

Já používám (a na všechny auta v rodině) nabíječku udělanou samodomo asi před 30-ti lety, která má nastavitelný dobíjecí proud. Nechám za rok jednou dvakrát přes noc, a je nabito :wink: Ale je asi fakt, že elektroinstalaci, dobíjecí systém a umístění baterky mají Hondy O.K. (Původní aku byly v autech 10 a 11 let, v moto zatím 7, 7 a 8 let). Dříve na (ještě českých) škodovkách se nabíjelo tak 4x ročně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět