Auto pro zenu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

FF

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od FF »

...Pitris - a kde je pokračovanie mojich polopolitických príspevkov, ktoré náhle zmizli? ...žeby v Renaulte???!!! :lol: :lol: :lol:
/\
\/
Návštěvník

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Návštěvník »

ahoj,
obnovuji diskusi, chtěla bych si pořídit nové autíčko a rozhoduji se mezi novou C1 od Citroenu a yarys od Toyoty. Denně projedu cca 10 km do práce, na delší cesty cestuji s manželem. Důležitá položka jsou nízké náklady na provoz včetně servisu..
Co radíte?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Colommbo »

"Nový Yaris Hybrid přináší nový způsob jízdy po městě, zanechávajíc vás odpočatý a plný energie, a plný zážitků z vytříbeného provedení interiéru." - Český jazyk pláče a mně se chce blejt... :x
Omlouvám se za OT, ale prostě mi to nedá... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:ahoj,
obnovuji diskusi, chtěla bych si pořídit nové autíčko a rozhoduji se mezi novou C1 od Citroenu a yarys od Toyoty. Denně projedu cca 10 km do práce, na delší cesty cestuji s manželem. Důležitá položka jsou nízké náklady na provoz včetně servisu..
Co radíte?
C1 a Yaris jsou auta dvou různých tříd. Protože mám Peugeota 107 (ale ještě první várku), snad něco k tomu mohu. C1 je mini, Yaris o třídu výše. Mají pouze stejný motor (1,0), jinak zpřevodovaný. C1 je městské auto s neměstskými převody (dlouhými), drncák a hlučnější (to snad inovacemi trochu zlepšili), velmi svižné, když se chce. Na 10 km do práce to snad tak nevadí, ale za slunečných dnů v létě je v tom horko, jako v pekle. Klimatizace leccos řeší, každému nesedne. Svezl jsem se i v Yarisu, ne v této nejposlednější verzi, ale v předchozí, a je to mnohem kulturněji se chovající auto, samozřejmě trochu méně agilní, než C1. Má aktuálně i nízkou spotřebu, je-li vybaven start-stop systémem bez možnosti vypnutí, tak bych ho snad ani nechtěl. Pokud jde o Peugeot 107 (stejné jako C1), opravy zatím neznám (84000 km). Pak jsou tu i jiná auta - Yaris se mi zdá dost drahý (od 270000,-), teď je nějaká akce, tak to není tak hrozné. Pokud jde o náklady na běžné prohlídky, je to servis od servisu. Já tam jezdil jen po dobu záruky.
Itall

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:"Nový Yaris Hybrid přináší nový způsob jízdy po městě, zanechávajíc vás odpočatý a plný energie, a plný zážitků z vytříbeného provedení interiéru." - Český jazyk pláče a mně se chce blejt... :x
Omlouvám se za OT, ale prostě mi to nedá... :(
A tož nebuď takové citlivka, kemo... :P
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od javier »

Yaris 1.0 II. gen. mame v rodine. 6 rokov parkuje na ulici a najazdila 60tis km hlavne po meste. Zatial jedina oprava bola vymena remena pohanajuceho vodnu pumpu, alternator,... takze spolahliva, ale pomerne nezazivna mestska kocabka.

Ak to nie je nad planovany rozpocet, isiel by som na tvojom mieste na skusobnu jazdu Fordom Fiesta, Hondou Jazz a pockal a vyskusal novu Mazdu 2. To by boli moji traja horuci kandidati.
Itall

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Itall »

Nevím jaká je "nová" Mazda II, ale ta, v které jsem seděl v prodejně tak 2 roky zpátky, je skoro extrémně neprostorná. S Fiestou jsem jel počátkem tohoto roku, základní verzí 60k, a kromě toho, že také není prostorná (v porovnání s auty své třídy), mnoho zábavy se s tíhle motorem tedy neužije, to už spíše s Yarisem 1,0. Jazz je na mě drahý, nezkoušel jsem. Takže pro mě (a já vybírám skoro jako žena, jen s tím rozdílem, že mám 190 cm :lol: ) tohle nejsou vůbec kandidáti. Radši tedy Suzuki Swift nebo Nissan Micra :idea: .
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od javier »

Aha, pardon, ja som pozeral slovensku stranku Fordu a tam je najslabsi benzinovy motor pre Fiestu 1,25 82 koni. V ceskej ponuke je aj 60 konova verzia.

Pod novou Mazdou 2 myslim toto auto:
http://www.mazda.com/publicity/release/ ... 0911a.html
Vraj je priestrannejsia ako ta doterajsia.

Ale priestor asi nie je hlavny parameter, kedze je vo vybere aj C1tka, ktora je este o triedu mensia.
miki

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od miki »

... ak človek cestuje sám tak je v zásade jedno či sedí v C1 alebo Camry....
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1792
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Mohl bych jen doporučit TOYOTA YARIS 1.0 VVTI nebo 1.3 ...
Sestra má 1.0 VVTI a maximální spokojenost... Spotřeba relativně malá, a životnost :lol: , auto má sice na tachometru nějakých 160 tis. ale podle interiéru a předchozího majitele blbce, kterej nechal štítek na výměnu oleje při 250 tis. km., tak auto má minimálně cca 280 tis. km. a bez problému :wink: a to občas jezdí i na E85 :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Návštěvník

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:... ak človek cestuje sám tak je v zásade jedno či sedí v C1 alebo Camry....
:lol: :P :mrgreen: :twisted: :evil:
Itall

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Itall »

javier píše:Ale priestor asi nie je hlavny parameter, kedze je vo vybere aj C1tka, ktora je este o triedu mensia.
Vnitřní prostor u kolíňat je top. Vpředu máloco konkuruje i o třídu výše.
Návštěvník

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Vnitřní prostor u kolíňat je top. Vpředu máloco konkuruje i o třídu výše.
Jenže prostor samotný není ekvivalentem pohodlí a už vůbec ne řidičské pohody a příjemnosti. :idea:
Itall

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:Vnitřní prostor u kolíňat je top. Vpředu máloco konkuruje i o třídu výše.
Jenže prostor samotný není ekvivalentem pohodlí a už vůbec ne řidičské pohody a příjemnosti. :idea:
Ano, můj příspěvek byl jen náhodou po tvém, nebyla to reakce na něj. Reagoval jsem na citovaný příspěvek. Škoda, že malá auta jsou šizena asi proto, že jsou malá. Leccos by šlo, ohledně komfortu, i u malých aut a nemyslím si, že by je to ZAS TAK prodražilo.
Návštěvník

Re: Auto pro zenu

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... malá auta jsou šizena asi proto, že jsou malá. Leccos by šlo ... a nemyslím si, že by je to ZAS TAK prodražilo.
Malá auta jsou dnes šizena hlavně proto, že málokdo by byl ochoten koupit si za vyšší cenu dobré malé auto. A trh dnes vypadá tak, jak vypadá, právě z toho důvodu, který jsem v předchozí větě uvedl. Tedy si nepleťme příčinné souvislosti z hlediska jejich pořadí.
Odpovědět