Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Kecal píše:Jerome 1 věta: A toť, oč tu běží. Nikdo neví, za co přesně bylo auto reklamováno, jak reklamace probíhala, jak a jestli probíhaly nějaké testy, jak byla reklamace vypořádána. Víme jen, že auto vrátil a oni vrátili peníze.
Jaj oni mu peniaze vratili ? Aha to mi uniklo v zaplave toho mnozstva prispevkov. :mrgreen: Tak pohoda potom. Inak ten plesnivy syr mam rad aj ja :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Je to hned v mém prvním příspěvku,kde jsem popisoval ten rozhovor a tuším ve druhém jsem zmiňoval nebo spíše připoměl,že se jedná o zprostředkovanou informaci.Ano,plísňový sýr jím také a zrovna se s jím nacpávám,ale já měl samozřejmě na mysli druh sýra,kde plíseň být nemá. :wink: Jerome,ale ona jsou auta,která jsou schopná dosahované spotřeby dosáhnout,vždyť to Libor psal v jiném vlákně.2-3tis. není žádné podtáčení motoru,ale klidná jízda.Já taky motor netočím stále k omezovači a když jedu po mèstě nebo okresce tzv.vláhu,tak se pohybuji v tomhle rozmezí.Když potřebuji předjet nebo nechci trápit auto do kopce,tak mu naložím a po dokončení manévru jedu zase cestovní rychlostí.Příbuzní mají P-301 s motorem 1.2 Puretech a do spotřeby se v pohodě vejdou,jezdí většinou ve 2.Měl jsem možnost se s nimi svést,motor nepodtáčí,ale ani nezávodí,prostě normální jízda.Švagrina s tím jezdí do práce nebo jezdí trasu Ul-Nový Bor,kde mají chatu.Kdo to tam zná ví,že to žádná rovina není,ale na druhou stranu tam jedeš do kopce,zpátky z kopce,takže šul nul.Z mého pohledu,bych se měl do deklarované spotřeby při klidné jízdě do limitu ve 2 lidech vejít.Nikdy jsem nikde nepsal,že budu jezdit jak Fittipaldi nebo naložím auto po víko,poženu ho na krev přes Alpy a pak reklamovat auto k vůli vysoké spotřebě.Ostatně pro mě spotřeba paliva není ani priorita,to bych si asi nekupoval boudu,ale něco jiného a s jiným pohonem.Debata byla v obecné rovině,že výrobek má plnit to,co je zákazníkovi slíbeno.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Jerome,ale ona jsou auta,která jsou schopná dosahované spotřeby dosáhnout,vždyť to Libor psal v jiném vlákně.2-3tis. není žádné podtáčení motoru,ale klidná jízda.
Ano da sa to. Vid ten Liborov pripad alebo aj Vitary s atmosferickou 1.6 :wink: Ozaj su to dnes asi vynimky. Vyrobca je tak drzy ze si ten ulet mimo realitu moze dovolit nakolko zakaznici su poslusne ovecky :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Samozřejmě,že ten tlak musí přijít od zákazníků. :wink: Buď auto s takovouto spotřebou vyrobit umí a pak je vše cajk,ale pokud je to pouze jako,tak pak musí dostat do kožichu a nikdo to za nás(zákazníky) neudělá.
Před pár dny jsem zrovna četl,že Pepsi bude dávat do svých nápojů určených pro náš trh cukr stejně jako v Německu a ne tu srágoru jako doposud.. :wink: Ne,že by mě zrovna tohle nějak trápilo,ale třeba je to první vlaštovka. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bloke

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od bloke »

Tak ešte sám prispejem do fóra "tvrdohlavost", bez akejkolvek ambície rozvíjať diskusiu. Už všetko odznelo.
Už inými slovami, som tu nasledovné spomenul (nielen ja). Vhodné pozrieť si priemerný a maximálny (využitý) výkon pri aktuálnej oficiálnej metodike určovania spotreby [4 a 34 kW; nová výhladová má byť len o čosi viac náročnejšia], prípadne sa dá ju presne nakopírovať štýlom testovanej jazdy so svojím odlahčeným vozidlom, so zalepenými škárami a vypnutými spotrebičmi, v identických podmienkach.
https://de.wikipedia.org/wiki/Fahrzyklus
https://www.vda.de/en/topics/environmen ... edure.html
http://autobild.cas.sk/clanok/204563/lo ... u-spotrebu
http://www.beuc.eu/documents/files/FC/F ... ect_EU.pdf
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Jak říkají v jedné upoutávce na rádiu Beat....aa ale? :mrgreen:
http://auto.idnes.cz/skandal-mitsubishi ... tomoto_fdv
A také jsem tady někde četl,že podvádění je Japoncům cizí,takže pak mi nejde na rozum tohle. :wink: http://ekonomika.idnes.cz/podvadeli-jsm ... anicni_lve
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Napada ma ktovie jak sa teraz citia ine automobilky ktorym ta papierova spotreba tiez moc nesedi... :?: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
bloke

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od bloke »

Tie ich exempláre som videl cez víkend vystavené v ZOO (Mits. ASX, nie v klietkach, ale reklamne na chodníkoch = značný nevkus).
Inak Japonci tiež zvyknú občas podvádzať; keď sa to prevalí, tak zistíme, že dovtedy aj dlhé roky (napr. taký Olympus).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

jerome píše:Napada ma ktovie jak sa teraz citia ine automobilky ktorym ta papierova spotreba tiez moc nesedi... :?: :mrgreen:
Mají nahnědíno v gatích,jsou zticha a čekají jak to dopadne. :lol: Hlavouni z EU si lámou hlavu,jak naloži s tou novou normou,protože se jaksi ukázalo,že zřejmě auta s EURO 6 ji nebudou schopna splnit ani v tom vyhřívaném,bezvětrném tunelu,bez zrcátek,oblepenou karosérií atd.
Ale mě osobně trápí více jiné věci než to,kdo a kde fixloval v autoprůmyslu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Je to možné - že "zaměstnanci manipulovali". Inženýři dostali pokyn, že výsledek má být "tak a tak". A oni to udělali způsobem, aby výsledek byl "tak a tak". Nikdo neřekl, že to nemá být podvodem, tak co. Fertig.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Presne aj mna "zabila" ta veta ze: "Prezident podniku Tecuró Aikawa prohlásil, že neví, proč se zaměstnanci rozhodli s testy manipulovat."
Na co si tam potom ty pajdrlak aby si bral len vyplatu ? Miesto toho aby sa chlapsky postavil voci problemu ako by sa na prezidenta patrilo hodil to na nejakych zamestnancov. Keby mal nejake Slovenske meno a priezvisko nepoviem ani slovo u nas je to normalne ale v JPN :?: :roll:
Zacinam sa modlit aby sa aj Honda do toho nenamocila :mrgreen: Inak predam tu moju :mrgreen: Jaj pockat mne spotreba este sedi :lol: :mrgreen:
lengy60 píše: Hlavouni z EU si lámou hlavu,jak naloži s tou novou normou,protože se jaksi ukázalo,že zřejmě auta s EURO 6 ji nebudou schopna splnit ani v tom vyhřívaném,bezvětrném tunelu,bez zrcátek,oblepenou karosérií atd.
Mozno sa pre istotu cuvne na EURO 5 alebo 4 :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

http://magazin.atlas.sk/styl/video-babk ... 66497.html
Aj babka podlahla heslu: Na konec pride japonec :wink: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Jaké na to má rychlé rukavice, různé barvy, aby ladily s oblečením. Kurňa, ta jistě jezdí dveřma napřed, baba.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

šerif i soudce vlákno máme uzamknute tak dam to sem
http://www.novinky.cz/auto/401899-podvo ... minut.html
Nejako sa nam tie kauzy rozrastaju :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Jak říká můj tatínek - celý kapitalismus je, od žrádla až po auta, jeden velký podvod. Někdy dodává - ještě jsem se dožil toho, abych se mohl přesvědčit, že to, co nám říkali ti blbci komunisti, je pravda.
Odpovědět