Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Jezevcik píše:Řekněte mi, jaký může mít kdo důvod pro to, aby utratil přes 20 tisíc Euro za Octavii v nejvyšší výbavě Business, ve které se krčí litrový tříválec. Dává to smysl?
Ano dava to zmysel. Lebo teraz je moderne mat v auta nadupany trojvalec. No my zaprdenci to nikdy nepochopime :mrgreen:
Pitris + Colommbo to chce chvilku kludny rezim a bude to ok :wink: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Jezevcik »

Colommbo píše:Osobně a zcela soukromě jen zírám, jak je možné rozvinout "debatu" - vpodstatě už o ho*ně, ale hlavně že se diskutuje... :roll:
Pokud mi řekneš, že probírané téma nepatří svým obsahem do zdejšího schématu a obtěžuje Tě, tak toho nechám. Nemám zapotřebí být otravný. Jen jsem myslel, že by se ta technická bizarnost měla vysvětlit.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik:
1/Kde přesně(jak říká Lucka) ten motor vidíš? :shock:
http://peugeot.ecpaper.cz/osobni/508/50 ... ik/#page=1
2/Dříve v nabídce byly a na západ od Rozvadova jsou stále,zde nikoliv,psal jsem o tom několikrát. :idea:
3/Napsal jsem,že si nemyslím to samé co ty,ne že neplatí fyzika.
4/Informace od jiných potřebuji,protože tento motor nemám,takže nemohu nijak posoudit zda to je pravda nebo kec.Ostatně ASX také není má zkušenost. :wink:
5/Octavia s litrovým motorem...Focus v Combi,C-Max,S-Max s 1.0 EcoBoostem nebo P308 SW a C4P v plné kuli s foukaným tříhrnkem 1.2 je OK? :lol:
6/Nepsal jsem nic o tom,že si koupím nějaký kotel a pak se budu něčemu divit,ale že si koupím kotel s nějakým uvedeným výkonem a díky tomu,že mít ten deklarovaný výkon nebude,tak budu mrznout a pak někdo přijde a řekne mi,že jsem naivní.
7/O tom,že bych jim to hodil na hlavu vůbec nepochybuj. :wink:
8/Vidím,že než jsem sesmolil můj příspěvek,tak jsi také něco napsal,takže ještě k tomu.To není žádná bizarnost,ale prostý podfuk.Výrobce nasliboval hory s horákama a skutek utek.A jak vidno,tak už sám výrobce si sype popel na hlavu,viz. odkaz od jerome a má červeně zvýrazněná citace snad mluví za vše. :idea: Jak je vidět na jiném příkladu(Honda HRV),tak to jde.Spotřeby,kterou výrobce uvádí se dá dosáhnout. :wink:
jerome: Ale,ale,že by soudruzi v zemi vycházejícího slunce někde udělali chybu?
„V našich automobiloch sme zistili, že je chybná časť testovania spotreby pohonných hmôt," reagoval tlačový hovorca koncernu.
Teď je otázka,zda oni zjistili nebo se jim drobátko přemnožily reklamace. :mrgreen:
Colommbo: Promiň Jirko,že jsem nepochopil,asi jsi to myslel drobet jinak.Já ještě nebyl době kdy jsem to psal zcela ready. :oops:
Nevím jestli diskutujeme o tom hnědém,ale pro mě je to zásadní.Já si totiž stále myslím,že pokud mi výrobce něco nabízí a já za to zaplatím nemalý peníz,tak by to tak také mělo fungovat. :idea:
Jinak se pak můžeme řídit heslem "že něco slíbit není hřích,ale jestli a kdy to splním je druhá věc". :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Jezevcik »

1.) Někde na českých stránkách jsem to viděl a bylo tam víc kombinací. Ale to je jedno, to auto existuje, ty údaje jsem si z prstu nevycucal a má výrobcem danou spotřebu, kterou jsem uváděl.
4.) V tomto bodě si vyloženě protiřečíš, když uvádíš, že si informace musíš ověřit, protože nevíš, jestli to není kec.
Takže už nestačí informace od výrobce? Najednou se po nich potřebuješ pídit, když jsi takový postup před několika hodinami ještě odmítal? Buď aspoň konstantní a čti to po sobě.

Souhlasím, že to nemá cenu a souhlasím s modelářovým nasraným příspěvkem, který posílal z toho autobusu.
I kdyby mě lengy přivolával Francovým nápojem, tak už se v tom dál vrtat nebudu, Jirko!
Naposledy upravil(a) Jezevcik dne stř dub 20, 2016 14:54, celkem upraveno 1 x.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Jezevcik píše:Řekněte mi, jaký může mít kdo důvod pro to, aby utratil přes 20 tisíc Euro za Octavii v nejvyšší výbavě Business, ve které se krčí litrový tříválec. Dává to smysl?
Možná to bude nejlevnější auto, které umí přes 200 km/h :wink: . Ovšem neriskoval bych ho. To zas bude - motor odešel po 30000 km, plná diskusní fóra, ne že bych se na to těšil, ale taknějak tuším...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:jerome: Ale,ale,že by soudruzi v zemi vycházejícího slunce někde udělali chybu?
„V našich automobiloch sme zistili, že je chybná časť testovania spotreby pohonných hmôt," reagoval tlačový hovorca koncernu.
Ano teraz ma toto vlakno ten spravny smrc :mrgreen: Japan vs Evropa
1. V krajine vychadzajuceho slnka vyjde takato kauza (omyl) raz za 10 rokov narozdiel od Evropy
2. Mozno je to ozaj kvoli reklamaciam ale vacsina bude v Japonsku kedzto v Evrope to vsetci beru ze tak to ma byt :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Měřítkem může být pouze splnění nebo nesplnění metodiky měření. Jestli si někdo myslí, že k deklarované spotřebě se přiblíží s cihlou na plynu a bude si jezdit jak je libo, pak je nejspíš blázen.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Presne tak ;)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:1.) Někde na českých stránkách jsem to viděl a bylo tam víc kombinací. Ale to je jedno, to auto existuje, ty údaje jsem si z prstu nevycucal a má výrobcem danou spotřebu, kterou jsem uváděl.
4.) V tomto bodě si vyloženě protiřečíš, když uvádíš, že si informace musíš ověřit, protože nevíš, jestli to není kec.
Takže už nestačí informace od výrobce? Najednou se po nich potřebuješ pídit, když jsi takový postup před několika hodinami ještě odmítal? Buď aspoň konstantní a čti to po sobě.

Souhlasím, že to nemá cenu a souhlasím s modelářovým nasraným příspěvkem, který posílal z toho autobusu.
I kdyby mě lengy přivolával Francovým nápojem, tak už se v tom dál vrtat nebudu, Jirko!
1/Nikdy a nikde jsem nenapsal,že sis něco vycucal z prstu,jen zkrátka v současné době tento motor nelze koupit.
2/Nevím v čem si protiřečím,když napíšu že nemám informace o tom,zda se zmiňované auto vejde nebo nevejde do anoncované spotřeby.O nějakém ověřování čehosi nepadlo ani slovo,jen prostě nejsou informace o tom,za kolik se s tím dá jezdit.
Že souhlasíš s modelářem mě až tak nepřekvapuje,bo tvůj styl debaty není až tak odlišný od jeho.
Tedy různé nepatrné úpravy toho,co druhý napíše nebo vkládání do pera druhého něco,co nenapsal.
Celá tahle plodná debata vznikla na základě tvého názoru,že si ve své podstatě může napsat výrobce do prospektu(což je pouhý propagační materiál) a řekněme,že se z toho může vylhat chybou tisku nebo TP,což je ovšem úřední doklad a ten platí.Dále musí být zákazník dle tvého soudu soudný a natolik erudovaný,aby mu bylo hned jasné,že "nebohý" výrobce kecá,protože je k tomu tlačen úředníky z Bruselu a osel je vlastně ten zákázník.
Já s tímto prostě nesouhlasím,nicméně jsem již několikrát zcela jasně napsal,že nemám naprosto žádný problém s tím,když má někdo názor jiný a pokud mu tedy nevadí,že mu výrobce těmi údaji v TP garantuje nějakou minimální spotřebu,kterou pak není možné dosáhnout,tak OK.
A nemusel jsem tě vábit na žádný nápoj,pokaždé jsi se vrátil sám.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Itall:O jízdě s cihlou na plynu nepadlo z mé strany ani slovo,tedy moc nechápu,proč to zmiňuješ. :roll:
jerome: Tak jaképak přesně tak?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Jezevcik »

Ty máš dar člověka uhádat až do stavu úplného otrávena.
Všem se omlouvám za to divadlo.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Itall:O jízdě s cihlou na plynu nepadlo z mé strany ani slovo,tedy moc nechápu,proč to zmiňuješ. :roll:
jerome: Tak jaképak přesně tak?
Podla mna to Itall napisal obrazne.
Pre mna za mna kup si nove auto ktore a co najviac lisi v spotrebe a potom sa hadaj s predajcom :mrgreen: ale myslim si ze moc sa neuhadas 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Nemám potřebu někoho uhádat,popsal jsem pouze zkušenost jednoho člověka s nějakým výrobkem,s kterým nebyl spokojen,takže ho reklamoval,to je vše.Také jsem zcela jasně napsal,že to je zprostředkovaná informace,takže netuším,zda to není info jedna paní povídala atd.Ovšem stalo se přesně to,co jsem očekával,tedy slétli se ochránci made in Japan a začala mela.Já nikde nepsal,že se jednalo o půl litru apod.Pouze celou dobu tvrdím jediné,že jako zákazník mám právo na to,aby daná věc fungovala jak má a pokud ne,tak ať si to výrobce strčí kamsi.Mně jaksi ani moc nepřekvapují názory některých,protože si stačí přečíst názory na reklamaci i na jiných fórech a taková ta připosranost a neochota pustit se do sporu s prodejcem/výrobcem,když výrobek nefunguje jak má,se jimi táhne jak červená nit.Místo toho přijdou na fórum a ptají se co s tím,tedy co udělat,aby věc fungovala jak má.Když se jim dostane rady,aby vadný výrobek reklamovali,jsou úplně zděšeni.Nebo popisují známé argumenty servisů jako, nic se neprojevilo,s tím jsme se ještě nesetkali,to je normální atd.Vždyť kolik lidí je ochotno někde v restauraci zbaštit kdejaký hnus,který jim byl předložen a ani nepípnou.Byl jsem párkrát něco reklamovat a kdyby to nebylo spíše k pláči,tak bych se musel smát reakcím lidí,co stáli okolo.Tvářili se,jako bych dělal něco nepatřičného,odvraceli zrak a dělali,že jich se to vlastně netýká.Já si zkrátka na hlavu tu hnědou polevu kydat nenechám a pokud má jiný tu potřebu,nechť tak činí.Takže pokud mi někdo prodá např. sýr,který je uvnitř plesnivý nebo maso,které je na povrchu růžové a uvnitř beztvará zelenošedá smrdutá hmota,tak se ztrhne mela.To samé platí při zakoupení jakéhokoliv jiného výrobku nebo když je v regálu uvedena cena a u kasy se liší.A je fuk,zda se jedná o tisíce nebo pár korun,prostě ta snaha mě (zákazníka) poškodit tady je a já se tedy budu bránit a ne,že budu hledat,chybu u sebe,protože jsem se měl informovat,že tahle restaurace stojí za prd nebo že výrobce kecá.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Tak zisti jak dopadla ta reklamacia :wink:
Tu nikto netvrdi ze ked si nieco kupis nemalo by to fungovat tak jak je napisane v navode. Ano tak by to malo byt :wink: Ale vyreklamovat ze auto nema taku spotrebu ako je pisana no tak to vidim akurat tak v USA. Tam reklamuju a davaju na sud vsetko. Aj ked das mačku do mikrovlnky a neprezije to. Nebolo to v navode a sud vyhras :mrgreen: Ked sa posunieme par rokov dozadu kedy tie papierove spotreby jak-tak sedeli tak aj tak myslis ze vsetci jazdili tak ze ta spotreba sedela :?: Ti co jazdili sportovejsie mohli podla teba reklamovat auto ?
Ja viem o co ti ide ze teraz automobilky viac klamu ohladom spotreby a mas pravdu ale vyreklamovat to si myslim ze je priam nemozne. Mozno su jedinci co sa vedia v pohode natahovat s predajcom ze mu to nesedi ale je ich asi male %. Toto vedia aj automobilky a preto pisu to co pisu.
Najhorsie na tom je ze po kupe clovek vytriezvie zisti ze spotreba nie je taka jak pisu a zacne jazdit dedkov styl. Podtacanie, safety car ... atd. Samozrejme motor dostava na budku a po case sa s nim objavi v servise. A to je zas voda na mlyn predajcu :evil:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Kecal

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Kecal »

Jerome 1 věta: A toť, oč tu běží. Nikdo neví, za co přesně bylo auto reklamováno, jak reklamace probíhala, jak a jestli probíhaly nějaké testy, jak byla reklamace vypořádána. Víme jen, že auto vrátil a oni vrátili peníze. Místo toho spekulujeme a píšem o sýru. Mimochodem já sýr s plísní jak navrch tak uvnitř běžně jím a v drtivé většině případů nereklamuju. Dokonce ho i záměrně kupuju.
Odpovědět