Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od skodovkar »

Mně vadí zmenšujicí se rozměry ciferníků. Přestože mám oči v pořádku, tak mi to přijde velice neergonomické. Zvyklý na ciferníky z jedničkové fobie jsem sedl do trojkové octávky a byl to děs! Dlouho mi trvalo než jsem ulovil konkrétní hodnotu z ukazatele jak otáček, tak rychlosti. Možná to je o zvyku, ale stejně to zbytečně řidiče zatěžuje.
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:... Dlouho mi trvalo než jsem ulovil konkrétní hodnotu z ukazatele jak otáček, tak rychlosti. Možná to je o zvyku, ale stejně to zbytečně řidiče zatěžuje.
Potvrzuji! A je to něco podobného, jako "fajnové" hodinky: třeba s krásným ztvárněním ciferníku, ale s problematickým odečtem času, což by správně mělo být věcí letmého pohledu či - v případě přístrojovky auta - dokonce jen periferního vidění.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Tak ony ty fajnové hodinky jsou zároveň brány jako šperk,aby ne za ty prachy. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

No a přesně na tohle (vytvořit vjem šperku, jehož cena je opodstatněná) nalákal koncern své zákazníky! :idea:
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

Jinými slovy, není důležité, že hodinky neplní svůj hlavní účel, tj. snadno informovat svého nositele o aktuálním čase, ale image bez opory v praktické kvalitní funkčnosti. Na auta nechť si to každý převede sám dle vlastního gusta. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:No a přesně na tohle (vytvořit vjem šperku, jehož cena je opodstatněná) nalákal koncern své zákazníky! :idea:
Ale nech toho s tím koncernem pořád. :mrgreen: Nevím co Ti tak strašného provedl,nicméně kecají všichni výrobci bez rozdílu.Jde jen o to,nakolik chce kdo čemu věřit. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Nevím co Ti tak strašného provedl,nicméně kecají všichni výrobci bez rozdílu...
Nejde o to, co mi provedl, ale co jeho politika symbolizuje. A v české kotlině nebude lépe, dokud bude český zákazník za své těžce vydělané peníze kupovat předražené a ošizené škodovky, s jejichž pomocí si koncern mj. snižuje flotilové emise, aby si jeho zákazníci první kategorie mohli vozit zadky s pořádných autech.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Hodinky

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...Nevím co Ti tak strašného provedl,nicméně kecají všichni výrobci bez rozdílu...
Nejde o to, co mi provedl, ale co jeho politika symbolizuje. A v české kotlině nebude lépe, dokud bude český zákazník za své těžce vydělané peníze kupovat předražené a ošizené škodovky, s jejichž pomocí si koncern mj. snižuje flotilové emise, aby si jeho zákazníci první kategorie mohli vozit zadky s pořádných autech.
No jestli je něco z mého pohledu předraženo,tak mám možnost si koupit něco nepředraženého,tak v čem je problém :?: Tak když někdo nechce předraženou Škodovku nechť si koupí třeba Renaulta.Ale všichni výrobci bez rozdílu,si pomocí maloobjemových aut vylepšují flotilové emise.Holt mají tu smůlu,že nemají pod svými křídly tolik značek jako VW. :D A VW si ty emise nesnižuje pouze pomocí Škodovky,ale všech vozů, které se v rámci koncernu vyrábí,takže je buřt,zda je to Škoda,VW,Seat nebo Audi. Nemluvím pochopitelně o motorech 2.5 nebo 4 l.Zrovna dnes jsem četl příspěvek jednoho maníka,co si koupil C4 Cactuse s motorem 1.6 e-HDI s deklarovanou kombinovanou spotřebou 3.5l/100km. Nejmenší spotřebu,kterou zatím naměřil je 4.5l,ale spíše jezdí za 5l a přesto píše,že je spokojen. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pedro »

... nebo pohled v Mini.
Máš před xychtem otáčkoměr a tachák uprostřed.
Hlídat cca 50,např. ve verzi turbo,někde pod kamerama,fak úžasný. Nesnášel jsem s tim jezdit.
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Taky nesnáším jezdit v Mini. Ještě jsem v tom nejel a už to nesnáším... :lol:
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:V cem? Prece v hlavach ceskych spotrebitelu, kteri se vzajemne posuzuji prave podle auta, hodinek, bot... A prave proto jsem napsal, ze
"v české kotlině nebude lépe, dokud bude český zákazník za své těžce vydělané peníze kupovat předražené a ošizené škodovky."
Tedy nejde ani tak o ty skodovky samotne, jako o pristup ceskych zakazniku k nim! :idea:
Že by se tak posuzovali jen Češi? Snad ne, takoví lidé jsou v celém civilizovaném světě a tuším, že i v necivilizovaném.
Český zákazník kupuje většinou škodovky. Co je na tom? V zemích, kde se vyrábějí auta, se často nejvíce prodávají právě auta domácí, snad s výjimkou specifických modelů, které nejsou "masové" z hlediska výroby nebo z hlediska zájmu zákazníků. Zase žádné české specifikum. Možná v USA žravé domácí modely už přestaly Američany bavit.
Domácí prodeje stejně táhne poptávka firem, resp. podnikatelů, kteří mají soukromá auta na firmu. Hraje roli hustá servisní síť Škoda. No, a pak jdou na odbyt SUV Volvo, to má každý druhý podnikavec...pardon podnikatel, většinou pražské RZ, páč firmy jsou fšecky v Praze, jak známo.
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Český zákazník kupuje většinou škodovky. Co je na tom? V zemích, kde se vyrábějí auta, se často nejvíce prodávají právě auta domácí, ... Zase žádné české specifikum. Možná v USA žravé domácí modely už přestaly Američany bavit.
Byl bys překvapen, jak velký rozdíl - ve srovnání s ČR - je v přístupu k těmto věcem v zemích, které rovněž vyrábějí "vlastní" (značku/y) auta, o těch bez vlastní produkce ani nemluvě. A kdo si dnes pořídí "americký vůz" (a opět by ses divil, že se mnohé zásadně změnilo) nikoli za polovic nebo alespoň v "duopaku", je přinejmenším v USA považován, slušně řečeno, za "divného"... :mrgreen:
Itall píše:Domácí prodeje stejně táhne poptávka firem, resp. podnikatelů, kteří mají soukromá auta na firmu...
A to snad nesouvisí s tím, co píšu? :?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Tak ony ty fajnové hodinky jsou zároveň brány jako šperk,aby ne za ty prachy. :D
PePe píše:Pitris to zde promazne :-)
Jo hodináři :P máte to zvlášť ve vlákně http://www.oleje.cz/forum/hodinky-t5717.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Tedy nic proti,ale tohle se předsedo moc nepovedlo. :D Je hezké,že jsi ty příspěvky přesunul do vlákna hodinky,ale je to tam z toho pěkný guláš.Klidně to smaž úplně,ono v podstatě o nic nejde a žádné důležité info tam nejsou.Tedy až na to,že si itall koupil novou a větší TV. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pitris »

Jojo, teď se na to dívám :shock: "že se naše společnost přenáhlila" :P No jo, dvě 16-ti hodinové šichty po sobě :x Mazat to nechci protože vám to dalo práci a vzalo čas to napsat: zkusil jsem to ještě srovnat.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět