Audi A3 125kw... Olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:... Autorizovaný servis Škoda je takmer na každom rohu, takže má na výber, ...
Asi proto se do toho skutečně dobrého jezdí i stovky km. :mrgreen:
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od javier »

To, zial, plati aj o inych znackach.
Návštěvník

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, ale nebudu argumentovat tím, že servis je na každém rohu, tak si mohu vybrat.
Itall

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Ano, ale nebudu argumentovat tím, že servis je na každém rohu, tak si mohu vybrat.
Proč ne, je to přesně tak. Je-li hustší síť servisů, zákazník si může více vybrat, nepochybně. Navíc tato hustší síť může přispívat ke konkurenci těchto servisů a může (nemusí) snižovat cenu služeb, případně i zvyšovat jejich kvalitu, a to třeba pouhým "budeme se více snažit", to totiž nemá přímý vliv na cenu služby. :idea:
Návštěvník

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Návštěvník »

Nic z toho v praxi bohužel nefuguje. A tak jestliže ten dobrý servis nemám zrovna za rohem, pak mi nezbývá, než za kvalitními servisními službami jezdit třeba i stovky km, hustota servisní sítě značky nehustota servisní sítě značky :!:
Itall

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Itall »

To je každého rozhodnutí. Já jsem nikdy nejel stovky km do servisu. Může být, že nejbližší servis mi nevyhověl, jak jsem chtěl nebo cenově, tak jsem jel do 2. nejbližšího. Nejdál jsem jel do servisu 100 km s motorkou, páč bližší autorizovaný servis snad ani není a je to můj prodejce. Kvalita služeb mi přijde všude podobná, i když je to vždy hlavně v lidech. Mě zajímají zjm. garanční prohlídky a záruční služby. Dá se např., předpokládat, že případné závady nebo "mouchy", uplatňované v záruce, se budou snažit všude bagatelizovat a neřešit, jedině že by to byla nějaká věc mimo diskusi. Pokud je cena v jistém servisu vyšší, těžko naivně předpokládat, že k plnění záručních povinností se postaví ochotněji. Většinou budou prostě jen dražší.
Návštěvník

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Návštěvník »

Pleteme tu dohromady dvě věci, kvalitu služeb a jejich cenu. Mezi nimi zvláště v oboru všeho kolem aut nebývá logická korelace. A jestliže o tom uživatel něco ví, případně má problém, který už v x blízkých značkových servisech nedokázali nejen odstranit, ale často ani diagnostikovat, pak není divu, že váží cestu 2 x 230 km (to je zcela konkrétní příklad vycházející ze zkušeností jednoho dobrého servisu na Moravě, kam jezdí Pražáci bez jakékoli specifické afinity k Moravě), aby se jim konečně dostalo odpovídající péče.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Colommbo »

Ba, ba, dobrý automekánik je totéž jako dobrý zubař či, v některých případech, dobrý gynekolog... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od javier »

Návštěvník píše:A jestliže o tom uživatel něco ví, případně má problém, který už v x blízkých značkových servisech nedokázali nejen odstranit, ale často ani diagnostikovat, pak není divu, že váží cestu 2 x 230 km (to je zcela konkrétní příklad vycházející ze zkušeností jednoho dobrého servisu na Moravě, kam jezdí Pražáci bez jakékoli specifické afinity k Moravě), aby se jim konečně dostalo odpovídající péče.
Presne moj pripad, ja chodim do servisu 2x400km. Pre niekoho je to mozno blaznive, ale dokazali lahko diagnostikovat a opravit to, co inde nie, pristup k zakaznikovi vzorny nie len pri predaji auta, ale aj pri servise, ochota robit veci nad ramec minima, aby bol zakaznik spokojny, ceny nizsie. Mne to za to stoji, lebo ja mam svoje auto rad! Naviac som sa popalil vo viacerych servisoch, ktore boli blizsie k domovu. A na drobnosti typu vymenit brzdy, mam "za humnami" dobreho sukromnika. Lenze, kym si clovek najde kam chodit a kym ho tam uz poznaju po mene, trva niekoko rokov spoluzitia s vozmi jednej znacky.
e1H

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od e1H »

V ČR do servisu nechodím, ale na Slovensku som bol už v piatich. Skúsenosť je taká, že najviac spokojný som bol vo vidieckych servisoch (hlavne kvôli prístupu a dobrej cene), ale aj veľké siete ako Porsche Inter Auto majú niečo do seba. Tie ma totiž aj 2x bez problémov zobrali do servisu mimo poradia takmer na počkanie. Stačilo že som v ich pobočke kupoval auto. Tam sa mi nepáči spôsob akým pracujú, tj. auto zmizne niekam do dielne na pol dňa. Ja na svoje auto chcem vidieť, alebo rovno byť pri ňom.
Nakoniec som ale aj ja skončil u servisu ktorý je 2x25 km ďaleko, lenže ich prístup a normálne ceny (a zatiaľ aj práca) to ďaleko prevažujú. Asi nie náhodou vidím na každej x-tej bratislavskej Škodovke ich držiak na EČV, prípadne aj reklamu na skle (=priamo u nich kupované auto), napriek tomu že to je malá rodinná firma.
A myslím si, že podobne treba postupovať aj s tým RS-kom. Treba si nájsť servis ktorý si váži zákazníka a snaží sa aby prišiel aj nabudúce. A tak isto, ak niekto vlastní Octaviu v hodnote priemernej ceny Superbu (najvyššieho modelu ŠA), tak treba sa tiež podľa toho správať. Totiž ak má niekto 30 tisíc € na auto, tak sa patrí neočakávať za servis rovnaký účet ako u 10 ročnej Fabie.
Itall

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Itall »

Ten přístup, že "jsi (asi) bohatý, více tě obereme, jsi (asi) chudý, moc tě neobereme" je mi taknějak proti srsti, ale je to nakonec i státní politika, takže co s tím.
e1H

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od e1H »

Nepísal som, že preto má niekto platiť viac, lebo má viac peňazí, ale hodinová sadzba je u Octavie stále o dosť nižšia ako u áut iných značiek s podobným výkonom. A keď takýto človek začne v servise zjednávať cenu ako keby nemal čo žrať, tak si o takom človekovi každý niečo pomyslí. Ak totiž mám na to aby som vlastnil a tankoval RS-ko, tak asi mám aj na originálny filter za 12 € namiesto 6-8 eurového kompatibilného, a pod.
P.s.: Netvrdím, že sa to stalo v tomto prípade, ale prijímací technici by vedeli rozprávať zaujímavé historky.
šulda

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od šulda »

Colommbo píše:Ba, ba, dobrý automekánik je totéž jako dobrý zubař či, v některých případech, dobrý gynekolog... :D
Bingo :wink: Za zubařem jezdím 15km, žena za gyn. 17km a za mechanikem jezdím 30km. Než sme to poscháněli tak to stálo za ..... :mrgreen: sry za OT :oops:
Itall

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Itall »

Z toho je hned vidět, že síť zubařů a gynekologů je hustší, než.... :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Audi A3 125kw... Olej

Příspěvek od Colommbo »

...dobrých (auto)mekániků! :lol: Kua, Vláďo, to je logika jak od Sherlocka Holmese... :wink: :wink: :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět