AKY OLEJ DO SX4?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

STEWE

AKY OLEJ DO SX4?

Příspěvek od STEWE »

Zdravim vsetkych pritomnych . Mam Suzuki sx4 1,5i 73 kw oznacenie motora M15A .Predpisany olej je 0w-20 doporuceny 5w-30.Motor ma 30000km . Je mozne pri vymene pouzit olej shell helix ultra 5w-40? V navode je akurat uvedena klasifikacia SG,SH,SJ,SL alebo SM.Za odpovede vopred dakujem.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Příspěvek od tomvm »

C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

A co by pokazil olejem 5W40???
Itall

Re: AKY OLEJ DO SX4?

Příspěvek od Itall »

STEWE píše:Zdravim vsetkych pritomnych . Mam Suzuki sx4 1,5i 73 kw oznacenie motora M15A .Predpisany olej je 0w-20 doporuceny 5w-30.Motor ma 30000km . Je mozne pri vymene pouzit olej shell helix ultra 5w-40? V navode je akurat uvedena klasifikacia SG,SH,SJ,SL alebo SM.Za odpovede vopred dakujem.
Co to znamená - předepsaný 0W-20 a doporučený 5W-30? Možná to znamená: předepsaný je 0W-20, doporučený 5W-30, dává se 5W-40 anebo jiný... :shock: Tak si pořádně přečti, co je vlastně v návodu nebo servisce napsáno. Ale rozpětí viskozit tam asi nějaké bude. Specifikace dle API nebude problém, jak vidno.
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

Když je doporučený 5W30,tak dám 5W 30.
STEWO

AKY OLEJ DO SUZUKI SX4

Příspěvek od STEWO »

MAL SOM NA MYSLI TOTO VID ODKAZ NA FOTO. NEVIEM PRIST NA TO AKO TU PRIDAT FOTO TAK DAM ODKAZ https://picasaweb.google.com/combi676/SUZUKI#. MYSLEL SOM ZE 5W-40 BY MOHOL BYT KVALITNEJSI Z POHLADU POUZITIA PRI VYSSYCH TEPLOTACH A VYSSOM ZATAZENI MOTORA AKO 5W-30 .
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

STEWE

AKY OLEJ DO SX4

Příspěvek od STEWE »

Obrázek[/URL] Obrázek[/URL] TAK DUFAM ZE SA MI TO PODARILO
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

Moc ne :lol: Obrázek
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Příspěvek od tomvm »

Máš benzínovej motor, tak tam patří 0W-20...tak ho tam dej :wink:
Itall

Příspěvek od Itall »

tomvm píše:Máš benzínovej motor, tak tam patří 0W-20...tak ho tam dej :wink:
Viskozita je dost podivná a ještě k tomu jediná. Taková doporučení mám nejradši. Jestli je to nějak oficiálně dané od Suzuki, tak bych začal pochybovat, jestli tuhle značku mám nechat ve svém hledáčku pro koupi auta :? .
STEWE

Příspěvek od STEWE »

ESTE JEDEN Z NAVODU TU SA UVADZA 5W-30 A DOKONCA 10W-40 TAK NEVIEM ASI BY MOHLA BYT AJ TA 5W-40 SI MYSLIM Obrázek
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

Doporučený je 5W 30,nebo 10W30. Nikde nevidím,že by byl doporučený 10W40
Itall

Příspěvek od Itall »

No, tak jsme se zbavili toho 0W-20 :wink: a můžete pokračovat dále. Jsem zvědav, kam až to dospěje. Nechápu dost dobře, proč se doporučuje pod minus 20 st. 5W-30 nebo 10W-30 a nikoliv 10W-40, když čistě teoreticky je v tomto případě důležitá zimní viskozita, a tu má 10W-30 i 10W-40 stejnou. Tak mi přijde, že ten 5W-40 by vůbec nebyla špatná volba (tak, jako vcelku u každého kvalitního motoru) :P . Ale nic jsem neradil :? .
C2H5OH

Příspěvek od C2H5OH »

Výrobci motorů jsou tupci a neví jaký olej tam dát a potom se to musí řešit na internetu :wink: :lol:
Odpovědět