Aky olej do 1,2 HTP

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od NOVON »

U motoru HTP je v DP výměna VŽDY celé rozvodové sady,či-li řetěz,rozvodová kola,vodící lišty a napínák!Dále je potřeba zkontrolovat i sací koš (není-li přicpaný,bo v motoru je jen 2,5 l oleje a s tím spojená všechna negativa) a změřit tlak oleje.Neznamená totiž,že když kontrolka zhasla,tak čerpadlo tlačí požadavek pro napínák..Specifické pro HTP..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Bitttpower

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Bitttpower »

Zdravím,takže abych se vrátil k mému problému.Před týdnem jsem byl shodou okolnosti u mechoše co mi měnil rozvody a vyměnil to opravdu "komplet" včetně hydraulického napínáku.V autě byl nalit olej tak do 3/4 měrky tak jsem ho dolil na max a ted ani po prvnim studenem startu řetěz nerachta,tak možna to někomu se stejným problémem pomuže.Jinak mechoš nalil do motoru 3 litry a ja ještě dolil aby to bylo na zminovanem maximu.
Bitttpower

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Bitttpower »

Itall píše:Zkrátka Honem To Prodej, po 11-ti letech začne i pomaloučku reznout, a dopřej si nové auto (nebo jinou ojetinu :? ).
Italle,mne by jen zajimalo co si mám pořidit z dnešni "skvěle" moderni produkce,že by nějaky třívalec s turbem?
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Bitttpower píše:
Itall píše:Zkrátka Honem To Prodej, po 11-ti letech začne i pomaloučku reznout, a dopřej si nové auto (nebo jinou ojetinu :? ).
Italle,mne by jen zajimalo co si mám pořidit z dnešni "skvěle" moderni produkce,že by nějaky třívalec s turbem?
Ano, to je fakt těžké, s turbem bych neriskoval. Pokud ovšem nejsi proti tříválci, možnosti jsou širší (Micra 1,2), čtyřválec Swift, možná i20. Ve třídě malých aut. Pokud jde o výbavy s hentou klimou, nyní Micra 234900,- Kč, i20 239900,- Kč a Swift 264900,- Kč nebo méně dle slevy.
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Koukl jsem do Hyundai fór(ů) :D a hento asi také nebude nejšťastnější. Tak třeba připlatit za Mazdu 2, to už pak jsme cenově u Hondy Jazz, to už pak můžeš mít i větší auto 8) . Zkrátka si to každý musí vyřešit sám.
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Ovšem teď má Opel turbotříválec 1,0 s bleskem ve znaku, co podobá prý se zázraku. Třeba i Colommbo vyzkouší, jako nekritický oplí obdivovatel.
Tož, můj tata též rád vzpomíná na Opel, jako první auto, kterým coby kluk jezdil - Opel Blitz :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo je spíš naopak kritický (nejen) oplí (ne)obdivovatel (vztaženo k produkci posledních let) a v bílé Corse 1.0T se letos na jaře (byť jen jako zadní pasažér) svezl. Když se drží pod plynem, tož i ve čtyřech dospělácích to po pěkných silnicích Vysočiny jede jak kuna, místa je v tom překvapivě slušně, ale nechtěl bych takový auto. Ale to se týká vpodstatě všech nových aut nejen s bleskem ve znaku... :( http://colommbo.rajce.idnes.cz/nastenka ... 88-001.jpg
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od bjukemen »

celkom nechapem naco su tu dve temy olej do 1,2 HTP a celkom som z toho nasraty, riesia sa tu davno zodpovedane kraviny, za zalozenie dalsej temy ohladom HTP navrhujem davat BAN
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Colommbo: Tak už jsi vyzkoušel, je vidět, že to sleduješ :wink: .
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Co bjuku, jak je? Už je nový den, stále nasratý? :D
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od bjukemen »

samozrejme, ked vidim napis HTP je den pos*aty
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

:lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Pedro »

Bjuku,daj si Šariš,klobasku,trocha sýra,kapůrkové a bude fajn. Ty taký statný chalan,to ustojíš.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od bjukemen »

teraz by mo bodla aj klobasa samotna bez chleba :D


..kazdopadne fakt nevidim dovod zakladat dve identiicke temy
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

A možná bude hůř, bodne i chleba bez klobásy...
Odpovědět