Aky olej do 1,2 HTP

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Caute :)
Ja viem že je to možno zbytočne len proste idem menit olej a som rozmyslal že tam dam Mobil nakolko pocujem nanho viacej dobrych ohlasov i ked ten Total je vyborny ved v pohode :).A ano filter menim vzdy a davam Mann ak zozeniem a ak nie tak Hengst ine nedavam :)Akurat som nepochopil tie tri o kruzky ?kde treba menit? :) pri vymene oleja?Ako ste aj pisali mna 5 eur na vymenu naozaj nezabije ked to bude mat nejaky vyznam !A ten olej ide von maximalne po 7500km viac ani km a motor ide ako hodinky nato ze to je HTP tak v lepsej HTP som nesedel .Mam doma aj diagnostiku a pravidelne cistim aj klapku každy rok a davam zakladne nastavenie a ten motor sa ani nezatrasie ako ine HTP :)MNa to proste bavi :)Každy mi zato nadava ze prekoho to auto setrim ze ho nebudem mat 100 rokov ale ja nato nedam dopustit a motor sa mi zato vzdy odplatil :)A hlavne si vsetko menim sam a olej necham vykvapkat aj hodinku plus striekackov s obalu na ole.filter vytaham vsetok olej aby som zaspinenie oleja minimalizoval ako sa len da:) a nie 5 minut ako v servise ak som aj to neprehnal :)Dakujem za všetky rady :)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od skodovkar »

Jak měním já http://www.youtube.com/watch?v=u3wJuDke ... ure=relmfu v 1:47 ukazuji na všechny tři kroužky, které by se měly měnit.
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Proč jen je ten vypuštěný olej tak černý při tak malém nájezdu? Že by to bylo jeho malým množstvím? Nebo už nepoužívají ty stírací kroužky, co na českých motorech Favoritu - Felicie - Fábie? Nebo jiná příčina? Nebo všechno dohromady? U Fábie 1,0 nikdy olej nebyl takhle zasviněný ani po 15000 km. U Peugeota 107 je po 15000 km spíše do tmavohněda, ale černý také ne. Je však "špinavější", než u Fábie 1,0. Podstatně. Také je ho poměrně malé množství, také tříválec :P .
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

[quote="skodovkar"]

:D krasne video ..Aha uz viem čo si myslel no po pravde to som tušim ešte nemenil .NA mojej 1,9 TDI kupujem filter aj stym sosakom a tym padom aj s gumickami a na tej htp som tusim nemenil lebo to k filtru nedavaju.No budem musiet kuk do filtra mam ho doma ale ak si spominam nebolo to tam mam Mann a ked nie tak kupim v skodovke..:) Podlozky pod vypustaci srob menim pravidelne ..:) Inak to robim tak ako ty presne neviem este ked vypustam ten olej tak ako to otvorim tak rychlo vyleziem a auto spustim na zem ale to asi robis tiez inak by to bolo na krivo :) a este navyse robim aj to ze tam kde sa strka ol.filter vzdy ostane olej tak ten este striekackou a hadickou vysajem uplne co sa da lebo toho dam zvykne ostat tiez dost..Ale inak dobre videou super pesnicka :)Som sa pobavil :)

Co sa tyka tych utahovacich momentov a ostatnych veci viem a robim tak isto :)Mam doma vsetky prirucky doma a prestudovane furt sa vtom vrtma hlavne v mojej.Mam doma dve FAbie jednu tuto trojhrncekovu a jednu 1,9 TDi upravenu a vtej sa vrtam furt a doladujem co sa da takže poznam do posledneho srobiku :)

Dik za tie kruzky to ma ani nenapaldo az teraz ako si mi to ukazal mi doslo ze vlastne na tej Htp sa meni iba filter ale nie ten sosacik :)
Naposledy upravil(a) Fabia353ZZ dne pon zář 30, 2013 14:52, celkem upraveno 2 x.
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

[quote="Itall"]

Ja na tej mojej htp mam tiez taky cierny olej po 7500km :) .Asi ma nato vplyv aj styl jazdy cize cim sa stym jazdi kludnejsie tak EGR je viac otvoreny a tym padom to splachujes do oleja a plus kratke trasy.A co by si chcel mat cisty olej po 7500km?Mozno tak pri splynovaci :)Na diesli je cierny skoro hned ale to je o inom :)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od skodovkar »

To mě překvapuje, že se na 1,9 mění celý trn i s filtrem, to jsem nečekal :shock: Kroužky objednej přímo ve škodovce, i když to stojí o něco více. Taky nevím proč je olej tak černý, EGR tam nemám. Asi to bude jednak menším objemem náplně a druhak tam dostává olej dost za uši.
Nedávno jsem zjsitil, že mám tak vysoký práh garáže, že mi na něj stačí najet a nepotřebuji ani hever :wink:
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Dnes som volal do skodovky za tie gumicky na natrubok ako si spominal a že ono sa to nemeni vobec ale že ked chcem mi to objedna .Vyvstelil mi to tak že na 1,2 htp nie je taky tlak ako na 1,9 TDi a preto sa to ani nemeni a preto sa aj tie filtre predavaju tak bez toho natrubku a na 1,9 TDI stym lebo tam su ine tlaky a tam sa to menit musi :) Aj mi pozrel statistiku v pc že za 3 roky to nemenili ani raz a že tam mali HTP 250 000 .Aj som mu povedal že to chcem perventivne ale tak prdim nato. .Moja žena zdviha tlak iba mne a ja tesnenia nepotrebujem ja to nejako rozdycham a ona na aute jazdi normalne takže pohoda:)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od skodovkar »

Samozřejmě je to Tvá volba, já to pouze našel ve škodováckém servisním manuálu určeném pro servisy :idea: Každopádně máš pravdu, že na to všichni serou.
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Ozaj doma mam v bandaske este olej Total čo som lial do Fabie asi 1liter a jeden liter vozi zena v aute asi dva roky a ten v bandaske ma asi tri roky?Myslite že ten olej uz bude na nic ak by som dokupil este liter noveho aby som mal tri na vymenu?Alebo mam rovno kupit 3litre noveho Mobilu? :)
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

Olej při skladování (vhodném) určitě má životnost alespoň 3 roky, i více. Otázka je, jak byl starý při koupi. Ale měníš po 7500 km, to bude dobrý, škoda nového oleje... :D
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

No praveze na tej jednej bandaske je 23tyzden /5 :) to uz je asi hodne stary olej :) Tak preto rozmyslam že ci radsej kupit nove 3 litre Mobil alebo dokupit 1liter noveho a naliat to tam :) ? Nemam ztoho moc dobry pocit tak asi vymenim novy olej ..Ale je mi to luto vyhodit kua :)

Itall píše:Olej při skladování (vhodném) určitě má životnost alespoň 3 roky, i více. Otázka je, jak byl starý při koupi. Ale měníš po 7500 km, to bude dobrý, škoda nového oleje... :D
Itall

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Itall »

8 let už je dost, nevim.
Fabia353ZZ

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Fabia353ZZ »

No vsak toto to mi ostalo ale ci je ten olej naozaj taky stary neviem ale asi to nebudem riskovat tych 20 eur mi zato nestoji i ked podla mna lepsie ako nechat olej 15 000km :)No uvidim ale asi kupim novy ..:)
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od emge »

Fabia353ZZ píše:...Vyvstelil mi to tak že na 1,2 htp nie je taky tlak ako na 1,9 TDi a preto sa to ani nemeni a preto sa aj tie filtre predavaju tak bez toho natrubku a na 1,9 TDI stym lebo tam su ine tlaky a tam sa to menit musi :)...
Toto vysvetlenie mi pripadá veľmi pochybné. V 1,9 TDi je výrazne vyšší tlak oleja? O tom dosť pochybujem.
A keby tam aj bol vyšší tlak oleja, aký súvis to má so životnosťou spätného a obtokového ventilu olejového filtra? To je predsa funkcia tých "troch gumičiek", ak sa nemýlim. Práve vyššie tepelné namáhanie oleja v HTP môže byť dôvodom pre ich výmenu.
Funkčnosť spätného ventila sa dá overiť pri štartovaní auta po dlhšom odstavení. Po naštartovaní by mala kontrolka tlaku oleja okamžite zhasnúť. Jej dlhšie svietenie signalizuje väčšinou nefunkčnosť spätného ventilu olejového filtra. O tom sa na fóre už niekde diskutovalo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aky olej do 1,2 HTP

Příspěvek od Pitris »

Fabia353ZZ píše:No praveze na tej jednej bandaske je 23tyzden /5....
Ani já bych to tam už nelil....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět