Aku

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
PPP

Příspěvek od PPP »

myslim, ze staci zaistit staly dostatocny odber napriklad zapnute svetla a alternator by odpojenie akumulatoru mal prezit. Aspon u skodovky s este oddelenym regulatorom to tak je.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

PPP píše:myslim, ze staci zaistit staly dostatocny odber napriklad zapnute svetla a alternator by odpojenie akumulatoru mal prezit. Aspon u skodovky s este oddelenym regulatorom to tak je.
Jenže když máš 90A altík, tak ti jen puštěná světla jako zátěž prostě nestačí. Mně odešel vestavěný regulátor a samozřejmě diodový usměrňovač.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

OPRAVDU SE MĚ TO STÁVÁ ČASTO A ALTERNÁTOR STÁLE ŽIJE. DNES TO PO VAŠEM STRAŠENÍ PŘIPEVNÍM DRÁTEM K DRŽÁKU BATERIE.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Anonymous píše:OPRAVDU SE MĚ TO STÁVÁ ČASTO A ALTERNÁTOR STÁLE ŽIJE. DNES TO PO VAŠEM STRAŠENÍ PŘIPEVNÍM DRÁTEM K DRŽÁKU BATERIE.
Doporučuji okamžitě vyměnit ty francouzské pólové svorky: něco tak debilního aby člověk pohledal!
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Tak jsem se díval na netu a ty aku za poslední dobou hodně podražily. Původně jsem uvažoval o Banner Unibull, ale teď se dívám, že stojí stejně jako Varta Silver a o moc víc nestojí pak Exide. Vyplatí se ta Exide?
byloObrázek
je Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Exide je šmejd,mam s nimi len zlé skúsenosti...najlepšia je Akuma alebo Fiamm
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

bjukemen píše:Exide je šmejd,mam s nimi len zlé skúsenosti...najlepšia je Akuma alebo Fiamm
Co jsem slyšel od kamaráda autoelektrikáře, tak značka Akuma už je minulostí - neexistuje.
byloObrázek
je Obrázek
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Akuma sa este robi,ale s Fiamm. Ten slavny Fiamm mi po skonceni zaruky okamzite klakol a to same Fiamm-Akuma. Robia sa tiez i Akumi ale kvalita klesla a ceny maju nizsie ale ani kvalita nic moc. Niekde som viedel ACDelco ale za dost hroznu cenu. 74 Ah za 5900 Sk! Ma niekto skusenosti s ACDelco?
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Z webu AKUMA .CZ
Mezi zákazníky patří díky vysoké kvalitě výrobků z Akumy společnosti a značky AUDI, BT, CITROEN, ČESKÝ TELECOM, EUROTEL, GM, HARLEY DAVIDSON, IBC, JUNGHEINRICH, MASERATI, NISSAN, PEUGEOT, PININFARINA, RENAULT, STILL, ŠKODA, T-MOBILE, TATRA,TOYOTA, VOLKSWAGEN, ZETOR, Ministerstvo obrany ČR, atd.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ÚPLNÝ IDIOT píše:Z webu AKUMA .CZ
Mezi zákazníky patří díky vysoké kvalitě výrobků z Akumy společnosti a značky AUDI, BT, CITROEN, ČESKÝ TELECOM, EUROTEL, GM, HARLEY DAVIDSON, IBC, JUNGHEINRICH, MASERATI, NISSAN, PEUGEOT, PININFARINA, RENAULT, STILL, ŠKODA, T-MOBILE, TATRA,TOYOTA, VOLKSWAGEN, ZETOR, Ministerstvo obrany ČR, atd.
Volně interpretováno, Akuma (pardon, vlastně Fiamm) dodává aku shora uvedeným značkám. Je to asi něco podobného, jako když se Brisk chlubil, že dodává zapalovací svíčky do motorů Lamborgini: kdo si ještě pamatuje, jak to tehdy bylo, velmi dobře chápe, kam tím mířím...
Brembo

Příspěvek od Brembo »

ÚPLNÝ IDIOT píše:Z webu AKUMA .CZ
Mezi zákazníky patří díky vysoké kvalitě výrobků z Akumy společnosti a značky AUDI, BT, CITROEN, ČESKÝ TELECOM, EUROTEL, GM, HARLEY DAVIDSON, IBC, JUNGHEINRICH, MASERATI, NISSAN, PEUGEOT, PININFARINA, RENAULT, STILL, ŠKODA, T-MOBILE, TATRA,TOYOTA, VOLKSWAGEN, ZETOR, Ministerstvo obrany ČR, atd.

GM,HARLAY DAVIDSON,MASERATI,NISSAN,TOYOTA jakziv Akumu nevydeli! ! ! Je to to iste ako Madit vyhlasoval,ze splna normi VW a pouziva sa ako prvotna napln. Vypukol z toho skandal,dokonca Madit celil sudnej zalobe!
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Co mě říkal, ten kamoš elektrikář, tak dnešní aku se dost šidí a olověné desky jsou podstatně tenčí než dříve. Z toho plyne menší životnost a větší menší odolnost na otřesy.
byloObrázek
je Obrázek
PPP

Příspěvek od PPP »

bjukemen píše:Exide je šmejd,mam s nimi len zlé skúsenosti...najlepšia je Akuma alebo Fiamm
to pisete na zaklade skusenosti s maxximou ? :roll:
mimochodom nekupujte baworaky montuju do nich smejdy :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Podle jedné baterie se nedá posoudit kvalita značky, záleží jaký se chytí kus. Někdy vydrží baterie 2-3 roky, někdy 6-7, a to baterie různých značek. Záleží i na celkovém stavu elektrické soustavy a údržbě.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...Exide sme mali asi 4 ks každá skapala po dvoch rokoch v jednej nastal vnutorny strat a dokonca odmietli uznať zaruku...Exide sa kupuje aj do fabriky kde robím Do vysokozdvižných vozíkov Tatry 815 a tak a sem tam sa pokazia...

...no ale nejdem haniť firmu Exide ja si kupim radšej Akumu
Odpovědět