Aktuální ceny PHM

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od rousini »

Dobrá story je v diskuzi pod tím článkem. Čech chtěl natankovat o víkendu v talošce, zaplatil 50E a vyjel mu error lístek s tím, že si pro peníze může přijet v pracovní den. Naštěstí to od něj koupil místní talián...

NE, NE já mám rád Dobrý den...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

V Itálii jsem u těchto stanic tankoval několikrát a bez problémů.Stejně tak si zaplatím nákup u samoobslužné pokladny v obchodě,proč bych čekal s pár věcmi ve frontě,když to jde rychleji. :idea: Obsluha tam je,když se něco zvrtne,tak pomohou.A kdo chce,tak si může se salámem a 3 houskami klidně frontu vystát. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od rousini »

Mě by taková situace ani nenapadla, ale stát se může cokoliv. Do stojanu, kde není obsluha na obzoru prachy předem nestrčím...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od L_U_K »

... já zase mám rád takový ty pidimidi malý benzinky, často i na náměstíčkách malých měst..., jeden dva stojany, stříška... prostě klasika s nádechem romantiky a lidskosti... K automatu na benzin bych nešel.. Nemám prostě tyto inštrumenty rád... :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Ty jsi ale romantik :D ...tož někdy zkus nějakou čerpačku v místním JZD,občas jsou na malých vískách k vidění. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

Já jsem v tomto taky asi "stará struktura" :) ale zaplatím si až to, co jsem si natankoval. A obyčejně je pak za pultem pěkná ženská....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Itall »

V zahraničí moc netankuji - vloni se povidlo, že jsem narazil na levný benzin v Klagenfurtu, naštěstí "normální" benzinka se samoobsluhou u stojanu a placení uvnitř na kase. Cestou zpět už tamtéž levný benzin nebyl, asi nějaká akce. Jináč taky jednou v Rakousku na JETu jsem chtěl tankovat, a ono nic. Tak mě okolní řidiči upozornili (těžko jsem rozuměl), že tam musím strčit kartu a jestli chci platit hotově, musím to hlásit předem na kase. Tož jsem to šel hlásit, no pakárna. Pak taky jednou u levné benzinky nikde nikdo, asi nějaká ta samoobsluha na kartu. Tak jsem netankoval. Kartou neplatím, i když poslední dobou ji mám (páč mi ji v bance nacpali) a do zahraničí ji vozím - zatím jen pro případ nouze. Jsem tak nemoderní :cry: .
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od L_U_K »

... jako romantika jezeďáckých pump je už moc "romantická"... zas nejsem takovej labužník.... :D :D :D ,
ale třeba mimo CZE je v podstatě normálka ta existence malých pump na náměstíčcích... a to je to, co fakt je moc prima.. a že tam obsluha bejvá i pohledná, (i méně pohledná a někdy jaksi holt i chlap).. to už tak prostě bejvá. každej den není posvícení :D :D :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Ale tož já proti pěkným ženám na čerpačkách nic nemám,ba právě naopak. :D Někde už dokonce vědí,že jak se objevím ve dveřích,tak budu chtít žeton na kafe. :wink: Na Folmavě jezdím pravidelně ráno na hajzlík a než se vrátím,mám kafe uvařené. :lol: Jen jsem chtěl naznačit,že mi nedělá problém,pokud je třeba,natankovat i u němého stojanu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

Mike píše:....pomalu a nenápadně
Jo, leze to hore :( MOL v Brně u První Brněnské - nafta 28,50 a beneli95 za 29,50,-
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Dan1
Příspěvky: 41
Registrován: ned led 31, 2016 8:15

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Dan1 »

V pondělí byl ještě u MOL Sezimovo Ústí jejich 100 oktan za 28,90. A to ho nemají uveden na totemu. Jak jsem koukal na jejich stránky, nějaká časově omezená akce na vybraných ČS.

Vidím, že v MOLím vláknu se to už řešilo.
Mike

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Mike »

nevím jak je to u těhle pump
u Makra ( konkrétně ČM ) to bylo tak, že jsi vložil platební kartu, zadal limit, stroj ověřil, že tam ty prachy máš, částku zablokoval a povolil tankování.
po zavěšení pistole ti to odečetlo jen tolik, kolik si natankoval a vyjela ti účtenka

úplně stejně jsem kdysi tankoval v Belgii, ale tam to bylo s nápovědou místních
Mike

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Mike »

čepro Nehvizdy NM 26,20
tedy 30hal +
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od NOVON »

Jo jo,stoupa to..Proto pujde audinka "do plynu".. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bloke

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od bloke »

V Rakúsku, kde občas tankujem v okolí Viedne, je denne na takmer všetkých čerpačkách lacný benzín spravidla do 12:00 hod, potom sa zvyšuje aj o 10 centov na liter (občas som videl človeka z Eni vyjsť s ďalekohladom na cestu a pozerať na totem Jet-u, kedy/ako zmenili ceny po poludní, aby sa im prispôsobili). Takže možno to si mal aj v Klagenfurte - raz ceny pred (akciové), a raz po 12.00 h.

Platenie s kartou na AT benzínkach pri stojane je pakáreň, hlavne ak používaš platobnú "debetnú" kartu, lebo systém z nej najprv zablokuje -odpočíta- 130 EUR a potom ti umožní tankovať, a po natankovaní ešte môže rozdielne účtovať konkrétnu sumu, a to aj tak že si ju celú znova stiahne z karty, a potom ti to za niekolko dní (môže byť aj týždeň) vráti. Takže ak to nie je kreditka, tak ti na ten čas strhne z tvojho účtu tvojich 130 EUR. Ak v tom momente nemáš na svojom účte 130 EUR, tak ťa k tankovaniu nepustí, lebo ich nemá z čoho zarezervovať.
Preto som tam nikdy neplatil na automate, ktorý býva aj na obslužnej pumpe; vždy som stlačil "platba pri pokladni" a tam som platil - či už v hotovosti, alebo kartou. No asi v 90% som počul od nich riadne vychcanú otázku, či potrebujem bloček. Jasné že "potrebujem", je to ich povinnosť, bločky za PHM si obvykle odkladám (cena za liter, natankované litre) a nepotrebujem aby ma nejaký vzákerný Rakúšan z dlhej chvíle, či z "priateľstva voči Slovákom" falošne hlásil na polícii, že som ušiel bez platenia.
A keď chce on odrbávať na daniach, neviem prečo by som mu v tom mal pomáhať bez toho, žeby mi pri tej otázke aspoň proforma niečo ponúkol.
Itall píše:V zahraničí moc netankuji - vloni se povidlo, že jsem narazil na levný benzin v Klagenfurtu, naštěstí "normální" benzinka se samoobsluhou u stojanu a placení uvnitř na kase. Cestou zpět už tamtéž levný benzin nebyl, asi nějaká akce. Jináč taky jednou v Rakousku na JETu jsem chtěl tankovat, a ono nic. Tak mě okolní řidiči upozornili (těžko jsem rozuměl), že tam musím strčit kartu a jestli chci platit hotově, musím to hlásit předem na kase. Tož jsem to šel hlásit, no pakárna. Pak taky jednou u levné benzinky nikde nikdo, asi nějaká ta samoobsluha na kartu. Tak jsem netankoval. Kartou neplatím, i když poslední dobou ji mám (páč mi ji v bance nacpali) a do zahraničí ji vozím - zatím jen pro případ nouze. Jsem tak nemoderní :cry: .
Odpovědět