Aktuální ceny PHM

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bloke

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od bloke »

Tak to rolnícke ONO je stále tuším len o nejakú korunu lacnejšie než benzín od spoločensky prijatelnejších značiek, takže na tých je prepočtom z CZK suma asi okolo 0,90 EUR/l za hotový predávaný benzín. A naša slovenská spotrebná daň je tak štedrá, že 0,766 EUR/l, a na každom účte je prirodzene aj nekompromisná DPH prihodená na celý základ, t.j. zo zaplatenej DPH-čkovej sumy tvorí spotrebná daň 0,919 EUR/l natvrdo...

Mne tá príprava dávkovania českého VIFu (vyrábaného v Rakúsku) vždy zaberie prekvapivo dosť času, od odstavenia v areáli čerpačky až po dostavenie sa k pumpe možno 10 min. Benzínu od Slovnaftu kvalitatívne pomerne dôverujem, že tam vždy má deklarované prísady (asi stále VIF) a že to nezávisí od nejakého šoféra cisterny, či tam niečo naleje.
Itall

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Itall »

Čím je ONO rolnícke a čím jsou iné značky spoločensky prijatelnější? :?: Co tak koukám, ONO se od dražších pump liší hlavně cenou paliv.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Já na to rolnické ONO jezdím už nějaký ten pátek a nikdy jsem neměl jediný problém,na rozdíl od některých kolegů co jezdí na prémiová paliva nebo tankují u věhlasných značek a to jsem ani dřív neaditivoval.Nu a protože se držím skautského "Buď připraven" tak mám v kufru lahvičku s Wynnsem již připravenou,takže otevřu nádrž,zvrhnu obsah a tankuji.Během tankování(vždy plnou)si do lahvičky připravím další várku na příště. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

To já mám VIF přelitý do dávkovací lahvičky od Millerse :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Tož Wynns v dávkovací lahvičce je,ale protože je z plastu,tak je mi k prdu,já musím mít tvrdou skleňenou,bo mám uzávěr na pružinu. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bloke

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od bloke »

Ono pri tom dávkovaní prísad do PHM sa človek občas aj niečo navyše dozvie, napríklad pri minuloročnom dávkovaní Liqui Moly Motor System Reiniger Benzin 5129 300 ml, sa mi nepozdávalo, ako chabo je tá originál netvorená plehovka naplnená, po jej spotrebovaní som do nej odmerkou lial vodu do výšky pôvodného obsahu a skutočne bol odhalený ofuk: 250 ml. 300 ml by sa tam tiež zmestilo ešte s rezervou. Takže pozor na Liqui Moly a prepočítavané dávkovanie.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od BigBang »

i vy laboranti s stříkačkama a speciálníma odměrkama, já vím kolik tam příjde a tak VIF normálka nadávkuju tou odměrkou ve víčku stylem čtvrt, půl třičtvrtě, celá a jezdím. Někdy VIFovat zapomenu, jindy ho tam zvrhnu jak jsem už psal a jezdím spokojeně :D A musím přiznat, že se motor ztišil jak si nacucl VIFovanou naftu, když jsem po několika zapomenutých tankováních opět aditivoval :D
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Mike

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Mike »

Eurooil Nehvizdy
nafta 23,90
samozřejmě proto, že jsem ve středu natankoval plnou - tedy 86litrů - za 24,20...
bouchy

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od bouchy »

bouchy píše:Ceny ještě mírně klesly: Globus, Prim N95 25,50, ale Shell Drážka 27,90 :lol:
Ani není uveden na http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny ... Natural-95 , radši :lol:
Ceny stejný, hehe :lol: možná teď ten Prim a Globus lehce podražil, ovšem i tak je Shell o dvě kačky dražší :lol: To je snad nejdražší benzín v Čechách a na Moravě, snad mimo D1 a některý části pražskýho dopravního uzlu 8) Nebejt toho parkoviště (zaměstnanců) na stojanu 8, maj to tam jak majitel hospody Na Mýtince - žádnej nával :wink:
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od bio »

Včera jsem projel republiku a rozdíl na pumpách u cesty, které jsem míjel - 5,-Kč.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

A už zase vyhrožují že to půjde nahoru :( a ani bych se nedivil - je před sezónou homo-motoris....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Colommbo »

Pumpy směrem od Kolína ku Praze (po "staré") Benzina či MOL před týdnem stále 25,90/N95. Ale protože mi začalo svítit hladové oko, natankoval jsem včera ve vedlejším městečku u Eurooilu šedesát litrů a kousek za 26,50Kč. A už opět Wynn's. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Brembo »

u nás sa nevyhrážaju,rovno bez akýchkolvek rečí zvýšili ceny. Zatial o 0,04€ :evil:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Já bral v neděli 43.8 l Maxxmotion 95 za 27.40,bo se mi nechtělo jet přes celé město k ONO. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od NOVON »

Jo jo,uz to leze nahoru.U nas benzin i nafta behem tydne o korunu..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět