Aktuální ceny PHM

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

No on Návštěvník jako konzultant EU (známý vtip s ovčákem) zcela jistě za odou je. Ale určitá hrabivost z jeho postů vylézá.
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

jestliže někdo jezdí "špinavým" dieselem, aby ušetřil na palivu, měl by zaplatit náklady na "očistu" ŽP, poněvadž tím poškozuje zájmy ostatních.
Tohle ale opravdu určitě nemyslíš vážně? Jestli jo, pak diagnóza je jasná: Jsou všude!
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:A jak se ona sociální soudržnost v našem státě projevuje?Tak,že ti co celý život makají jak šrouby v případě "nehody" na nic nárok nemají a ti ,pro které je práce sprosté slovo mají nárok na vše,protože si to umí vyřvat?A teď si představ,že oni by si ti blbí Češi také rádi koupili kvalitní potraviny,... A dnes si při vší té sociální soudržnosti nemohou dovolit ani marodit,takže si buď berou dovolenou nebo nemoc přecházejí.
Asi proto Češi nechodí k volbám, a když už k nim náhodou jdou, volí proti svým vlastním zájmům. A pak pláčou sice dobře, ale na špatném hrobě, jako např. zde, na tomto fóru.
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:No on Návštěvník jako konzultant EU (známý vtip s ovčákem) zcela jistě za odou je. Ale určitá hrabivost z jeho postů vylézá.
Nejsem žádný konzultant a už vůbec ne obhájce EU, a veškerá hrabivost je mi cizí, neboť do hrobu si nic nevezmu. To jen někteří, jako např. autor citovaného výroku, nedokáží odlišit vysvětlující popis stavu věcí (v zájmu jejich pochopení na straně neinformovaných a nechápavých) od obhajoby stavu věcí. A já měl pocit, že ve svých příspěvcích spíše kritizuji, než že obhajuji. Asi bych měl v kritice přitvrdit, ovšem pláč (na špatném hrobě) ode mne neočekávejte. Snažím se ovlivnit to, co ovlivnit mohu: už proto jsem si nepořídil diesela.
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:
jestliže někdo jezdí "špinavým" dieselem, aby ušetřil na palivu, měl by zaplatit náklady na "očistu" ŽP, poněvadž tím poškozuje zájmy ostatních.
Tohle ale opravdu určitě nemyslíš vážně? Jestli jo, pak diagnóza je jasná: Jsou všude!
To diagnóza autora citovaného výroku je jasná: nejvyhraněnější čecháčské ignorantství a egoismus! Skutečně nevím, zda bych si měl pořizovat rakovinu jenom proto, že lidé jezdí se smradlavými diesely s vykuchanými očistnými systémy, aby sami ušetřili při tankování. Úplně mi stačí, že jsem si už takhle pořídil oční alergii, kvůli které nemohu vylézt na ulici bez očních kapek.
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

Mám dobrou radu. Odstěhuj se na nějakou jinou planetu, kde budeš sám a sám a nikdo ti do tvých osobnostních práv zasahovat nebude. Ty nálepky, co jsi mi v minulém postu lípnul se podstatně víc hodí na tebe. Ovšem popsat se to nedá, chybí mi slova. Chodím po chodníku a ošoupávají se mi podrážky, prach z nich tě nutně dříve či později kontaminuje. Zakážeš mi chodit? Zatěžuju planetu tím, že jen existuju, konzumuju a vyměšuju; tím zasahuju do tvých práv, neb beze mne by bylo líp, necháš mně utratit?
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše: Ty nálepky, co jsi mi v minulém postu lípnul se podstatně víc hodí na tebe.

Je ještě jedna, a ta z těch tvých příspěvků přímo čiší: závist. Rovněž typická vlastnost průměrného Čecha.
Návštěvník píše:Ovšem popsat se to nedá, chybí mi slova. Chodím po chodníku a ošoupávají se mi podrážky, prach z nich tě nutně dříve či později kontaminuje. Zakážeš mi chodit? Zatěžuju planetu tím, že jen existuju, konzumuju a vyměšuju; tím zasahuju do tvých práv, neb beze mne by bylo líp, necháš mně utratit?
Někdy by se to sociální inženýrství docela hodilo - když už, jak vidno, nefunguje ani elementární osvěta a předpoklad, že někdo o něčem alespoň něco málo ví. A tak zatímco tvé výkaly možná smrdí (kvůli dlouhodobému léčení oční alergie jsem téměř ztratil čich, tedy tohle mi nevadí ani trochu) a podrážky pravděpodobně nemáš asbestové, pak to, co padá z tvého dieselu, je nejspíše (pokud tam náhodou nemáš vše dle Euro 6 a k tomu v naprostém pořádku) silně karcinogenní. A to mé do mého práva na životní prostředí prosté patologických karcinogenů nepochybně zasahuje.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

Agip-Eni-MOL (nebo co to je) :P Brno Kamenný vrch - nafta 31,40,- a N95 i N98 :shock: za 32,50,-
Jinak Prim na Rokytové nafta 28,90,- a N95 29,90,- a Benzina Tišnov Verva 100 za 32,40,-
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fox

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Fox »

Ano, Agip Litomyšl měl včera (a i několik dní předtím) stejnou cenu u BA 95 i BA 98, dnes už u devadesátosmičky svítily opět nuly (jako od převzetí MOLem). Domníval jsem se, že se třeba někdo spletl, ale je-li to i jinde... Někdy před tím převzetím byla na pistolích BA 98 informace, že tento produkt již nebude prodáván. Vyznejte se v tom...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Pitris »

Jo, tak dnes u té "agipoenimolky" už u devadesát osmičky ta nula byla taky.... :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Návštěvník »

Není to tak dlouho, co se tu mnozí rozplývali nad tím, jak je to prima, že přichází MOL. A s "molem" přišel zákon! Totiž zákon dopadů monolizace trhu, jinak také omezení šíře nabídky a diktát vyšších cen za nižší kvalitu. Že bych se moc mýlil?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od skodovkar »

Návštěvník píše:Totiž zákon dopadů monolizace trhu, jinak také omezení šíře nabídky a diktát vyšších cen za nižší kvalitu. Že bych se moc mýlil?
Myslíš MOLopolizace? :mrgreen:
Naposledy upravil(a) skodovkar dne sob zář 26, 2015 8:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od lengy60 »

Já nevím,ale u nás má MOL ceny srovnatelné s Benzinou a nižší než Shell.Jinak mně je to vcelku fuk,bo tankuji u ONO a přidávám Wynns'. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Colommbo »

MOLopolizace, mONOpolizace, monOPELizace... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od rousini »

Po aktualizaci EO apky pro Android, ukazuje aktuální ceny na pumpách a po rozkliku daného paliva (koukal jsem jen na naftu) i měrnou hmotnost a bod tuhnutí. Protože mezi podobnýma apkama byl i LUK, tak jsem jej omrknul a taky ukazuje ceny...

Je to lepší než mbenzin nebo ceskybenzin, kde doplňuje ceny kdokoliv a občas tam sekne botu.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět