Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
kaskader

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od kaskader »

tie ceny pred zlavou myslia asi zo srandy. pripomina mi to 80% zlavy v mountfielde a relativne slusny krovinak od 5 kil hore :D
westikkrystof

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od westikkrystof »

Aktuálně teď řeším výměnu oleje a viděl jsem v Lidlu 5W-40. Lidl nemívá špatné výrobky.
Kdo vyrábí olej pro Lidl? A dali byste si jej do auta?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pedro »

Berou od těch kdo nabídnou lepší cenu. Nic tim nezkazíš,pokud ho nenecháš 15tkm.
Kup si Cinol,5-40 kolem 125 kč. A víš co máš.
westikkrystof

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od westikkrystof »

Našel jsem k tomu tohle:

LIDL Stiftung & Co. KG
Herrn Marco Stanusic
Stiftsbergstraße 1
74167 Neckarsulm
Ihre Nachricht vom Ihre Zeichen__Unsere Zeichen__Tel.-Durchwahl Tag
...851-115...22.10.2009
Ihr Fax vom 21.10.2009
Sehr geehrter Herr Stanusic,
gern bestätigen wir Ihnen, dass entsprechend der folgenden Aufstellung die Produkte identisch sind.
PENNASOL Multigrade Super HD 15W40 = W5 CARCARE Engine Oil 15W40
PENNASOL Super Light 10W40 = W5 Ecotech Engine Oil 10W40
PENNASOL Super Pace 5W40 = W5 Supertech Engine Oil 5W40
Mit freundlichen Grüßen
Mineralöl-Raffinerie Dollbergen GmbH
i.V. Hartmann i.A. Fricke

Vypadá to na odpověď někomu, kdo se dotazoval Lidlu na původ.

Já z internetu opravdu získávám pocit, že mnoho lidí se řídí heslem je to levné, je to šmejd. Chtěl bych vidět reakce lidí, pokud by se tento olej prodával na stránkách nějakého renomovaného obchodu za 300Kč/l...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Durex »

V klidu ho tam dej. Taky sem na něj jezdil. Ale to stál ještě 99 kč/l. Teď je drahej a za tuhle cenu seženeš i ELF 9000 5w40 ... Jinak cinol není taky špatnej olej. Lidi jsou zblblý marketingem Castrolu atd. Asi by se všichni divily,kolik stojí oleje,které kupujou za 250 kč litr ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
westikkrystof

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od westikkrystof »

Jojo, také si myslím, že jsou lidi zblbnutí. Zjišťuji to při nákupu téměř čehokoliv. A když pak v testech dopadne "no name" stejně jako nejdražší výrobek, tak jen koukají..

Na jednu stranu se dočteš, že oleje vyrábí jen několik rafineríí a že si je mezi sebou rádoby výrobci různě nakupují a prodávají, s aditivy že je to podobné a že ve skutečnosti špatný olej už není. Ale na druhou stranu stále čtu, tenhle výrobce prodává, někdy dokonce vyrábí šmejdy, ale tenhle vyrábí TOP.

On se ten olej teď právě za 99Kč/l vyprodává z dubnové akce.

Navíc, řetězec jako Lidl si těžko dovolí prodat něco, co ve skutečnosti nesplňuje to co udává. U těchto prodejců je případná reklamace daleko snažší, než od nějakého Lojzy ze servisu na dvorku, nebo u internetového obchodu s p.o. Boxem
Naposledy upravil(a) westikkrystof dne čtv kvě 29, 2014 14:47, celkem upraveno 1 x.
miki

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od miki »

Na Slovensku sa nedávno tiež objavil za cenu 4E/l a to je cena za ktorú to nemá zmysel kupovať lebo len za 50centov navyše kúpim značkový olej... Ibaže by som potreboval veľmi často väčšie množstvá.... tieto bežné 5w40 sú už pomaly na minimálnej cene....
westikkrystof

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od westikkrystof »

miki píše:Na Slovensku sa nedávno tiež objavil za cenu 4E/l a to je cena za ktorú to nemá zmysel kupovať lebo len za 50centov navyše kúpim značkový olej... Ibaže by som potreboval veľmi často väčšie množstvá.... tieto bežné 5w40 sú už pomaly na minimálnej cene....
Jenže jak píši výše. Tady alespoň víš, že kupuješ opravdu olej z Lidlu od firmy PENNASOL.
Kdežto při dnešním pančování čehokoliv, jak se dočteš i zde na foru nevíš, co v obalu oleje za 4,5€ vlastně opravdu je, pokud si ho objednáš z nejlevnějšího eshopu..
Pak už ti zbývá jen pocit sladké nevědomosti, že si svému autu dopřál to nejlepší za super cenu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Durex píše:V klidu ho tam dej. Taky sem na něj jezdil. Ale to stál ještě 99 kč/l....
Já též... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od e1H »

A kde berieš info, že olej v Lidlu nie je falošný? Niekto im tam pošle ponuku, že má stotisíce litrov oleja, a potrebuje vypratať sklad. Ak Lidl dostane dobrú cenu, tak to kúpi. Rovnako ako všetky tie haraburdy ktoré sa tam predávajú a pritom všetci vieme, že polovica tých vecí nemá kvalitu ani na jedno použitie.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Tak to (ani ten olej) nekupuj, nikdo tě přece nenutí... :lol: A kdybych chtěl být opravdu, ale opravdu kousavý, napsal bych, že někdo nakupuje (třeba i olej) v Lídlu, někdo si pořídí Fábii atd., atd... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od e1H »

Kým nebudú predávať v Lidl Motul, Millers Oils alebo Mobil, olej do auta u nich určite brať nebudem. A aj vtedy budem pochybovať ohľadom toho, či za akciovú cenu je v tom obale to isté, ako inde. Dovtedy u nich kupujem radšej iba (niektoré osvedčené) potraviny a vodu do ostrekovača za akciovú cenu. :mrgreen:

P.s.: Tému môjho auta sme už riešili inde. Fabiu som vôbec nechcel, nebola ani v širokom výbere, nakoniec som ale kvôli rôznym podmienkam takmer nemal na výber a skončil som u Škodovky. Bolo x vecí ktoré mi pred kúpou Fabie vadili, ale jediná ktorú z týchto vecí reálne pociťujem do dnes, je už iba absencia xenónov. Okrem toho som vlastne spokojný.
Naposledy upravil(a) e1H dne čtv kvě 29, 2014 18:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Pokud jsem se tě dotkl, omlouvám se, nemyslel jsem to nijak zle, jen mě to v tu chvíli napadlo jako prostý příklad - někdo by si prostě z Lídlu nepořídil motorový olej ani zadarmo, jiný by si ani za velice dobré peníze nepořídil Fabii či jiné auto z koncernu... :) Mimochodem třeba taková tady na fóru velmi populární nabíječka je taky z Lídlu. Ano, bývaly doby, kdy se hodně lidí nad Lídlem ošklíbalo, ti, co tam nakupovali, byli považováni div ne za spodinu, dneska už jsou věci trochu jinak, tak to prostě je. Moje rodina v něm nakupuje toliko tři osvědčené druhy zboží, jinak mi Lídl může být celkem ukradenej... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pedro »

Kupoval jsem ho z nutnosti kdysi v Itálii. Stál 65kč.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Durex »

Co se lídlu týká,tak musím nesouhlasit. většina věcí je daleko větší kvality,než to,co se prodává v hOBI marketech :D Já mám z lídlu vybavenou půlku dílny a všechno šlape. Šroubováky a klíče rozebrali a složily hodně motorů,kompresor toho taky už hodně nafoukal,klíč na olejové filtry povolil desítky kartuší,nabíječka nabyla už desítky baterek a takto bych mohl pokračovat dlouho. Naopak mě štve,že hodně lidí objevilo lídl a je jich tam čím dál víc. Už se mě tam i hůř nakupuje. Dřív to byla pohodička klídek ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět