Aka znacka rozvodoveho remena?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Misojogi »

O rozvoďáku je hned na začátku
pyta si to heslo
co tam mam dat ?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Nic jsem tam nedával. Dal jsem druhý link.

http://www.ulozto.cz/9566227/hruzostras ... av-aut-pps
byloObrázek
je Obrázek
Pepin

Re: Aka znacka rozvodoveho remena?

Příspěvek od Pepin »

Já mám dobré zkušenosti s řetězy značky SKF. Jsou sice dražší, ale kvalitní a něco vydrží. Kupoval jsem tady: http://loziskavilim.cz/retezy,817.html .
jarson

Re: Aka znacka rozvodoveho remena?

Příspěvek od jarson »

za mna (remene , nie retaze):
1, Mitsuboshi ( nie mitsubishi ako je mylne uvedene na 1.strane prispevkov)
2, Gates
( mam toyotu a toto pouzivaju v prvovyrobe -podla toho kde je voz vyrobeny)
dalej - nie vlastna skusenost - Contitech.
Teda Contitech teraz som dal aj ja, lebo som narychlo nezohnal vyssie menovane , ale mam na nom este len par kmm / asi 20000/, takze skoro hodnotit).
Dayco je velmi rozsirene tiez , mam myslym na altiku, ale do rozvodov mi ho neodporucali, resp. vo vybere Dayco/Contitech , padla volba na Contitech ( neslo o cenu , Dayco bol dokonca drahsi).
Ostatne - Bosh, SKF... nemam skusenost ..ale globalizacia je svina a asi fakt treba pozriet kde bolo vyrobene.
Osobne ak na niecom bolo made in japan - fungovalo. Priklad - posledny remen bol znacky "SUN" (co aspon mne vyrazne pripominalo rozsirenu univerzalnu znacku k videniu najmä u vietnaamských trhovcov). Napriek tomu po 90tis. km bol ako novy.

kladky:
KOYO, NSK, Timken - ak je mozne zohnat.
Ja mam teraz sice SKF ( zase som narychlo nezohnal ine ) ale aspon Germany( teada podla ean kodu, co tiez nemusi byt istota - krabicka moze byt nemecka a lozisko cinske - 80% najmä Germany dielov je na tom prave takto).

Zaverom - pokial sa dodrzi interval vymeny a bude urobena SPRAVNA montaz a osadene SPRAVNE diely, nemyslim , ze by akykolvek remen alebo kladka ( ak uz pri pohlade pred osadenim do motora nevyzera ako fake ) sposobila problem len sama osebe.

Mimochodom , co furt maju vsetci s tou cinou?
Cinania lietaju do vesmiru a my nevieme poriadne ani poslat balik z CR na Slovensko.
Ono to bude o tom , ze za malo penez malo muziky, alebo PL verzia : co pan chcel ,to pan dostal.
Tak?
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Aka znacka rozvodoveho remena?

Příspěvek od Fahrer »

jarson: Abych pravdu řekl, z polských výrobků mám větší strach než z čínských. A to i přesto, že do polských fabrik jezdím poměrně často. Přesto si myslím, že číňan to udělá přesně tak, kolik dostane zaplaceno. Polák to udělá taky tak, ale ještě to trošku ojeb....
jarson

Re: Aka znacka rozvodoveho remena?

Příspěvek od jarson »

poliak hlavne urobi to co inde nevedia :D
priklad - zhanal som dlho gumove PRESNE rohoze pre moje auto ( povodne sa uz preslapali - ano preslapali , najmä pred vodicom - boli origo.)Mimochodom uz som menil aj gumovy naslap na spojke, lebo bol preslapany az sa vyzuval :? )
Nikde nikto nic, dovozca tiez nic - nevyraba sa ... a zrazu kumpel polak ma toho na mraky, staci si vybrat a ako bomus za fajn cenu. A nema to z ciny , ale to proste urobi.
Druhy priklad - vyfuky POLMOSTROW - kazdy ohrna nos. Porovnajte si priatelia realnu zivotnost druhovýrob dnes dostupnych s tymto. Neviem ako inde , ale mne stacia skusenosti ludi z okolia. Nestaci? Polmostrow na zakazku vyrobi z NEREZU. cena ? 3/4 ceny falosneho Bosalu.
atd, atd...
...ano, ano , nie vsetko je zlato co sa blysti.
Ale ked vies kde nakupovat a skym jednat, nie je problem. Lenze toto plati vsade , nie len o PL.
Aj ja som uz kupil zle, nie som ziadna vynimka - ale nebol to polsky diel ( Febest, germany - ale iba jeden silac z veeelkej bedne dielov, teda v % ma aj Febest "neuspesnost" iba cca.10%)


Ale to sme uz mimo temu.
Kobercek nie je rozvodak - teda neexperimentovat a dat tam co tam patri, zvlast ked tu toho je plno na vyber.
Odpovědět