aditivum Wynn's - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Všechno je možné: jsou holt věci mezi nebem a zemí... Jen mně se zázračně nízká spotřeba pořád nějak nedaří. Zato se však alespoň občas (vlastně poměrně často) svezu... :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak nevím,že se motor zklidnil auto lépe táhne atd. jsem už psal.Zda to je zásluha pouze aditiva nebo je nějaká souvislost i s výměnou oleje těžko říct,ale čeho jsem si všiml určitě,že se zlepšilo chování motoru při rozjezdu bezprostředně po startu.Tedy ne že bych měl předtím nějaký problém(na rozdíl od jiných kolegů)ale v případě výše jmenovaného se jaksi nesmělo při rozjezdu moc tlačit na pilu,jinak se auto v mžiku proměnilo v hupcuk.Nyní mohu okamžitě po startu zacházet s plynovým pedálem dle libosti a žádný náznak cukání se nekoná.Do výfuku jsem nekoukal,bo jsem líný se ohnout. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Tedy ne že bych měl předtím nějaký problém(na rozdíl od jiných kolegů)ale v případě výše jmenovaného se jaksi nesmělo při rozjezdu moc tlačit na pilu,jinak se auto v mžiku proměnilo v hupcuk...
Tohle bych považoval za tak závažný problém, že bych kvůli němu to auto prostě nechtěl (anebo to okamžitě řešil). A naposledy jsem se s ním v praxi setkal u Š120. Auto se vstřikováním nic takového prostě dělat nesmí!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Nevidím žádný problém v tom,nechat auto po startu nechat běžet 10 sekund a pak vyrazit nebo v případě okamžitého rozjezdu s plynem zacházet jemně a ne šlapat do pedálu jak při hře na varhany. :D
Jak jsem napsal,já s tím nějaký extra problém neměl,na rozdíl některých kolegů,kteří popisovali téměř hororové příběhy.Navíc tímhle neduhem trpěly i jiné motorizace,kde nepomohlo ani přehrání softwaru,vyhlášené tímto byly motory 1.4 16 V.Třeba to takhle frantíci vymysleli úmyslně,aby chránili motor před neurvalými majiteli,kteří by chtěli studený motor hned týrat ve vysokých otáčkách.Zajímavé je,že ve většině případů nakonec pomohlo použití nějakého čističe palivové soustavy a následná aditivace paliva pouze v několika případech se zdrojem těchto problémů ukázalo vadné teplotní čidlo.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak nevím,asi to mám rozbitý. :D Po návratu z dovolené celý týden skáču do práce a zpět,dnes jsem jsem jel nakoupit přes kopec do NDR a zpět a PP stále ukazuje stejný průměr. :shock: Jinak motor fakt velmi pěkně vrní,vibrace v plynovém pedálu v podstatě úplně zmizely,prostě je to moc fajn. :wink: Jen doufám,že to není nějaký záchvěv před smrtí. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Jen doufám,že to není nějaký záchvěv před smrtí. :mrgreen:
Jo, každá mašina nejlépe funguje těsně před rozsypáním. :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...Jen doufám,že to není nějaký záchvěv před smrtí. :mrgreen:
Jo, každá mašina nejlépe funguje těsně před rozsypáním. :lol:
Ano,potvrzuji,páč se tak nějak divně,uvolní.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Troufnu si ale napsat, že to nebude lengyho případ.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Troufnu si ale napsat, že to nebude lengyho případ.
Doufejme. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Nevím co oživilo tvůj motor " lengy60" , ale můj motor je s aditivem Wynn's určitě živější než tomu
bylo s Vifem. Možná Vif víc přimazává a tím produkuje při spalování i víc sazí. Viz moje koncovka
výfuku. Motor je tichý i s olejem Mobil 1 ESP Formula 5W/30. Zatím vše jak má být. Včera jsme
sami vyměnili olej u synovo Megana. Teď jezdí na Shell Helix HX7 5W-40. Od Shellu doporučený olej
pro jeho motor. Pro Renaulta plní stejnou normu jako Mogul Racing 5W-40. Rozdíl 3 000,- kč
o proti servisu - značkovému, za výměnu oleje. :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Já neměl motor nějak hlučný,spíš takový nezdravý zvuk. :D Ale znovu opakuji,tvůj a můj motor je poněkud odlišný-řetěz,VTI atd.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Brembo »

Pedro píše:
Návštěvník píše:
lengy60 píše:...Jen doufám,že to není nějaký záchvěv před smrtí. :mrgreen:
Jo, každá mašina nejlépe funguje těsně před rozsypáním. :lol:
Ano,potvrzuji,páč se tak nějak divně,uvolní.
Alebo sa nom začne srat všetko v momente,ked započuje,že sa plánuje rozlučka s ním.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

no po 1. nadrži s wins spotreba šla pomerne výrazne hore oproti vifu .. ale je tiež možné že som natankoval nejaký divný benzin .. zvyčajne by som mal mať pri takom jazdení tak +/- 5,5l teraz to vyšlo na 6,4 ..a to je spotreba ako v zime .. uvidim ako ďalej kúpil som 2 balenia winsu
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Wynns do nafty, hrubší chod motoru, výrazně vyšší spotřeba, akcelerace + - stejná - žádný rozdíl, závěr - vyhozené peníze, návrat k VIFu, zlepšení především pokud se týká spotřeby a ztišení motoru, potom opět ten zázrak zn. Wynns, stejný závěr, jako v prvním případě. Potvrdilo se to, co mi říkal prodejce, a to, že oproti VIFu žádné zlepšení nezaznamenám, spíše naopak. Ovšem blahopřeji, v benzínu to asi dělá zázraky. Zbytek jsem daroval sousedovi, byl nadšený, jak bude jezdit téměř zadarmo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Ono je docela dobře možné,jak tady někdo zmiňoval,že VIF lépe maže.Nebo jsi se také unáhlil,u mě se účinky projevily až po vyjetí druhé nádrže.Ale jinak si lij do nádrže co tobě,respektive autu vyhovuje. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Zamčeno