aditivum Wynn's - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Keldon »

No a tou třetí věcí jsou zprávy agentury JPP.
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Jo jo Brembo, ty jsi mě pochopil. Také se nemusí vytisknout všechno, i to stačí. :wink:
Víme že aditivované benziny čistí. :lol: Kurňa, to je novinka, až jsem si sednul na PR--L.
Kdo by to byl řek. :roll:
NOP

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od NOP »

Brembo píše: ....Výsledky testu su jedna vec,druhá je,čo sa vytlačí.
No, tady na Moravě a pravděpodobně i v Čechách se nějčastěji vytlačí nějaké to lejno. A hódně bych si divil, pokud by tomu na Slovensku bylo jinak. Osobně se domnívám, že nějaká ta manipulace s výsledky může být. To platí obecně. Na druhé straně jsou tu výrobci, případně distributoři konkurenčních výrobků, kteří by to tak ve vlastním zájmu rozhodně nenechali a kteří nepochybně disponují i daty těchto konkurenčních výrobků. To v případě, když někdo udělá z komára vzducholoď. To také platí obecně. K časopisu Svět motorů mám ale také výhrady. V minulosti jsem jej měl dokonce předplacený, ale zrušil jsem to. Nepochybně se tam najdou dobré články, na druhé straně až příliš z toho, co tam mnohdy píší doslova čiší podpora všeho, co bylo vyrobeno v Německu v čele s VW. Kapitola sama pro sebe jsou různé tzv. "testy", které nemá opravdu cenu číst, neboť dopředu víte, jak to dopadne. Ono se také stačí podívat, komu to patří. Axel Springer opravdu není z Burkina Faso. To i ten AutoBild je k německým automobilkám výrazně více kritický, než tento servilní SM a naopak více objektivní k těm ostatním. Prostě to nekupuji a zřídka kdy koukám na jejich web. stránky. To jsem však udělal nedávno - viz link: http://www.auto.cz/test-toyota-auris-1- ... nsku-88609
Prostě mne opět vytočili. Podle ostatních testů, i zahraničních se třeba ten motor Toyotě velmi povedl, ani k autu nejsou žádné výrazné výhrady. Ponechávám stranou vzhled, jako velmi individuální záležitost. Ve SM se to dělá tak, že pokud se třeba jedná o Toyotu (to už je pravidlo) vše, co lze nějak zkritizovat, tak se zkritizuje. Co se povedlo, tak se buď vůbec nekomentuje a nebo tak jaksi se tomu příliš nevěnuje pozornost. Nepovedl se příliš nějaký motor v určité kategorii na rozdíl třeba od toho VW. Tak honem s ním do testu. To je můj pohled na věc, se kterým nemusíte souhlasit. K tomu článku - viz link shora jsem se podíval i na diskuze a s úlevou jsem zjistil, že nejsem ani zdaleka jediný, komu ještě marketing VW s podporou tohoto "superobjektivního" SM zcela nevymyli mozek (my, co chceme být "IN" tomu říkáme brainwashing). A to je nepochybně dobře.
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

NOPE. Velmi krátce. Trefil jsi hřebíček na hlavičku. :lol: :wink:
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

SM umí skvěle perlit! Kdysi proběhl test spotřeby malých aut, v němž zvítězila Fabia s nejvyšší spotřebou, poněvadž měla (a to ještě jen údajně, poněvadž se pak ukázalo, že i tenhle údaj byl, slušně řečeno, zmanipulovaný) největší kufr. Nedávno zase srovnání servisních nákladů. Hádejte, jak to dopadlo! Samozřejmě opět jim vyšlo, že "nejvýhodnější je koupě škodovky", třebaže z tamtéž připojených tabulek vyplývá něco jiného. :twisted:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Nějaké testy mě nechávají naprosto klidným. :wink: Ostatně není to nic nového,takové stereo-video je také samá perla. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Máchal »

Stereo / Video jsem odebíral před cca 10ti lety. Tenkrát se to nechalo číst. Dnes na to občas v obchodě kouknu a půlka časopisu samá reklama a test mobilů.
Ještě vzpomínám na časopis HiFi (Audio Video)
Kde jsou ty časy. Na repro se mi teď akorát práší, poslechnout CD...to s dětma nejde :|
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

No já mám taky doma HomeCinema a zpravidla usnu po pár minutách filmu. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od NOVON »

Stejně nejlepší a nejobjektivnější test aditiva je takový,jaký jsem zmiňoval já..
A sice,auto mi bralo dlouhodobě olej 1 litr na 1000 km,což je dost na to,aby se to podepsalo na kvalitním zakarbonování spalovacího prostoru..Vyměnil jsem guferka ventilů-bez demontáže hlavy a olej to teď bere tak 0.3 litru na 15 tis.km..Kdyby mě to tehdy napadlo nebo narazil tady na pochybnosti,tak bych šel na své náklady do testu..Teď už je to pasé neboť jsem spalovací prostory vyčistil dodatečnou instalací sady na přímaz sedel ventilů FL pro plynové motory...
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak bohužel jsem cestou na Moravu nic porovnat nemohl,protože jsem na zpáteční čestu obdržel jednoho cestujícího navíc a ještě ke všemu se zbláznilo počasí,takže jsem si na dálnici připadal jak hupcuk.Chvílemi se totiž otevřelo nebe a místní pitomiové,kteří mají namokřeno,když jim někdo plivne pod kolo,samozřejmě zůstanou v levém pruhu místo aby uhnuli do pravého,takže se pak v obou jede rychlostí 60 km/h. :twisted: Výsledkem byly neustálé akcelerace a brzdění,což s výše uvedeným nějakému relevantnímu měření spotřeby nedodá. :idea: Nicméně se zdá,že je motor tišší a také se dost projevuje efekt "vole,jde to krásně vocpoda" :lol: takže jsem si koupil další 3 lahve a po Itošce dám vědět. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Poslední dobou (když po zaparkování náááhodou jen tak ze zvědavosti ještě přepnu BC) semtam vídám i hodnoty 1,0 či dokonce 0,9 a to už přestává všecka sranda... :D Domnívám se však, že to už nebude mít souvislost s v únoru použitým Oxicatem (najeto cca 10tis.km)... :idea:
Pane zeptám se tady. Když už ne Oxicat, myslíš si že Wynn's :?: Nebo že by motor dotěsnil ten 10w60 :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Vím já, Jarku...? :? Možná od každého trošku, fakt si netroufám spekulovat. A ani nijak neargumentuju, na vlákno o Oxicatu jsem už zapomněl, jen náhodou na něj narazil, když přibyl nový příspěvek, tož jsem jen něco připodotkl. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak zdá se,že Wynn´s začal fungovat. :idea: Jinak si neumím vysvětlit,že trasu,kterou jezdím normálně za 8 l jsem dnes jel za 7.2 l :shock: přičemž jsem nic s autem nedělal.Leda....nenatankoval jsem tentokrát u Benziny,nýbrž klasicky u ONO za 29.90,-Kč. :lol: To je samozřejmě vtip,protože u ONO tankuji běžně a i s jejich palivem a VIF jsem měl ten průměr 8 l.No jsem zvědav na dovolenou,v pondělí ještě vyměním(nechám vyměnit) :D olej a také tyčky stabilizátoru,které se začaly ozývat a v pátek pá,pá. :mrgreen: :wink:
P.S: Vole,jde to krásně vocpoda a tišší chod motoru funguje stále. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....v pátek pá,pá....
Já taky. V pátek 4.9. večer směr Split. A taky nově s Wynn's-em - tož uvidíme :shock: :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Máchal »

Wynn's objednaný. Mám sice plnou s posledním Vifem, ale už se těším, až tam šoupnu tu "zázračnou" vodičku Wynn's a uvidíme, co to bude v 1.8T dělat :)
Zamčeno