aditivum Wynn's - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od NOVON »

Mno a co když ten VIF čistí pomalu i výfuck od motoru dozadu,a proto je začernalá koncovka?Jestliže odstraňuje karbonové úsady,saze tak i postupně ve výfuku,ne?A že jich tam i v benzíňáku je požehnaně..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Tož hezký den. :lol: Vtom benzináku těch sazí opravdu je "mnogo". Obzvlášť když se tankuje
u ONO a neaditivuje. O víkendu mě o tom přesvědčila sousedova Thalie. Hrůza des :mrgreen: .
To placebo mám nějak dlouhý. No a ba, má ho i můj počítač v Peugotu. Zbláznil se, asi horkem,
ale to není ostatně sám, viz výše uvedené texty. Šumava, z kopce do kopce město,
klimatizace a ktomu 37°C. No a 5,1 l no 100 km. Ani s vifem by nebylo zlý. Počítám tak 5,5l.
když mě to bude baštit 8 až 10, no to taky budu hrdě hlásit že to vůbec, ale vůůbec,
o spotřebě není. Já říkám, že mimo jiné je to i o spotřebě. když je vozidlo co má potenciál
a řidič co ho umí využít, tak proč ne :lol: :wink:
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Jo a tu koncovku mám pořád čistou. Asi to sežral všechno chudák Vif, že mu to ale trvalo. :roll:
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Koliesko »

Tak som vyjazdil celu nadrz s aditivom Wynn's supremium petrol a asi budem divny (alebo mam divne auto {Ford} ) ale u mna sa ziadny "zazrak" nekonal, ani som nepostrehol placebo efekt. Spotreba sa zda +/- rovnaka (sice s wynn's som spravil o 40 km na nadrz menej ako poslednykrat bez aditiva). PP nemam, tak spotrebu meriam takto na nadrze :-D
Teraz som natankoval stvrt nadrze bez aditiva (neaditivovany natural 95) len tak na porovnanie a mam pocit, ze auto jazdi uplne rovnako. Nevadi. Neskor vyskusam aj u BMW.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Brembo »

NOP píše:--> Ukazuje mi to tady 38°C, takže, alespoň pro mne to příliš hezké nebude.
Dnes mi ukázal teplomer 38,6 už si začínam zvykat.U Vás aspon bol nejaký dážd,ja som nič také nevidel minimálne 2 mesiace. Wynns chcem vyskušat i ja,no neočákávam nič,na moto toho poznat vzhladom k výkonu vela nie je. No ked aspon ochráni extremne drahé palivové čerpadlo,tak sa to už oplatilo.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak vážně nevím co si mám myslet.Spotřeba dle PP spíše vyšší než z VIF a výkon mi přijde také takový nijaký,jakoby se autu moc nechtělo.Stejnou trasu jsem jel v květnu 2x,jednou ONO+VIF za 6.8l,poté s Shell V-Power Racing 100 za 7.1l a včera BA 95 Benzina + Wynn´s za 7.8l.Do kopce za Děčínem směrem na Českou Kamenici se autu moc nechtělo,na koncovku jsem zatím nekoukal.Tlak v pneumatikách jsem kontroloval předevčírem,jediné co mě napadá je olej,na současné 5W-40 je 6000 km. Uvidím jak to dopadne přes víkend po dalším tankování a potom po výměně oleje,ale zatím tedy žádná sláva.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Komu se aditiv neprojeví ať Vif či Winn's, nemusí mít divný auto, spíše co má to auto za sebou.
Svého bratra jsem nakonec přesvědčil Vif koupil. Nevím kolik toho s aditivem najel, ale asi
po měsíci mi zdělil že už neaditivuje, protože nic nepoznal :( . Já se nedivím. Jeho Honda Civic 1,8 asi nebude divný auto. Divný by bylo, kdyby po jedné, či dvou nádržích něco poznal,
když už má najeto 55 000 km na Tank Ono bez aditivu. Taky má trochu jiný KW pod kapotou.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Moje má najeto 70 tis.aditivum přidávám od 44 tis.kdy jsem ho koupil a bylo to sakra znát.Nicméně Colommbo bude mít na Omče najeto poněkud více než já a jednoznačně se to na jízdě projevilo.Mně se dnes ráno při jízdě do práce zdálo,že jde motor ochotněji odspodu,taky mě překvapilo,že dlouhodobá spotřeba klesla.Třeba si jen auto musí zvyknout,zatím jsem najel 250 km s novou náplní,navíc ještě šmrnclou VIFem.Zítra jedu zase k vodě a v sobotu pak na tu Moravu,tak se uvidí.Do laufu jsem zatím nekoukal,bi je zahnutý dolů,ale zítra na to mrknu,jestli je nějaká změna.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Keldon »

Zatím stále diskuzi sleduji zpovzdáli a musím se tomu usmívat. Co je lepší? Značka VIF nebo Wynn's v případě aditiv? Je to stejné jako bychom se dohadovali, která značka oleje je lepší, zda Total nebo Valvoline. Mnozí zde popisují své subjektivní pocity, že jim motor lépe táhne odspoda, nebo že mají čistou koncovku výfuku, či snad mají nižší spotřebu. Pánové, to že máte nižší spotřebu nepřipisujte Wynn'su ale současným venkovním teplotám, které v současnosti atakují čtyřicítku. Já dle svých zkušeností mám vždy nejnižší spotřebu v létě a často platí, že čím větší vnější teplota, tím nižší spotřeba. Já VIF pužívám téměř necelý rok a naaditivoval jsem asi 400 l benzínu, podotýkám v předepsaném poměru 1:1000. Koncovku výfuku mám stále stejnou jakou jsem měl před desíti lety. Na Wynn's zatím nehodlám v žádném případě přecházet. Pro mně jsou totiž směrodatné výsledky testu motorové zkušebny SGS Kolín (které u mně zatím svědčí ve prospěch VIFU) a ne zprávy agentury JPP (..jedna paní povídala).
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Fahrer »

Já bych zas nižší spotřebu očekával v chladném a vlhkém počasí. Nemůže být důvod nižší spotřeby v létě spíš kvůli delším dovolenkovým cestám?
PS: Naschvál jsem se podíval na spotřeby aut. Některá neaditivuji vůbec některá velmi nepravidelně. Vpodstatě nevidím žádný rozdíl mezi létem a zimou. Pouze nepatrný výkyv kvůli rakvi. Zimáky nemají vliv žádný. Takže s tím chladným počasím se vlastně rozporuji sám.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Ano, vždycky se tvrdilo, a snad to platí dodnes, že motoru je nejlíp, je-li trošku pošmourno a chladněji než když jsou hice jak ve francouzském Nice... :) Důvodem je chladný a vlhčí vzduch, jehož se do motoru dostává více než horkého. Na druhou stranu více vzduchu = více paliva = lepší jízda = vyšší spotřeba v porovnání se vzduchem suchým a horkým... :? Takže si vyber, Maruš... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Nižší spotřeba jde ruku v ruce s nižší teplotou (teď se samozřejmě nebavíme o teplotách kolem bodu mrazu) a vyšší atmosférickou vlhkostí, neboť za těchto podmínek motor pracuje účinněji. Ještě výraznější je to pak u přeplňovaných motorů s mezichladičem stlačeného vzduchu ve formě výměníku vzduch/vzduch neosazeného nuceným ofukem, např. elektrickým větrákem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Já po tříčtvrtě ročním používání VIFu na koncovce výfuku taky žádné změny nepozoruji. Ale Wynn's
vyzkouším už třeba jen proto, že budu mít na cestě do Chorvatska (na stejné místo po stejné trase,
se stejným autem a ve stejném obsazení) srovnání Wynn's / Millers PPE.... S MPPE bylo 7,4l/100km.
http://www.oleje.cz/forum/millers-aditi ... 2-133.html
PS: a NOPův "okurkový" příspěvek jsem taky pochopil, proto jsem tam dal smajlíky takový jaký jsem dal - nésu suchar :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

No já bych zrovna tu včerejší vyšší spotřebu a neochotu motoru spojoval s tím hnusným vedrem.Ta minulá spotřeba spotřeba byla z května,kdy bylo poněkud chladněji. :D Byť jsem žádný rozdíl ve spotřebě s klimou nebo bez nezaznamenal,tak teď to jsou opravdu extrémy,takže běžně klima takhke nemaká.Dnes ráno to bylo proti včerejšku nebe a dudy. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Nevidím na tom nic špatného, že si navzájem sdělíme své zkušenosti, pocity, názory, či dojmy.
Špatné je myslet si, že ten můj, je ten jediný správný. :oops: Že Vif testovali na nějakym
starým motoru v laboratoři a vyšlo to zrovna ve Světě Motorů, který má na Vif skoro v každém
čísle celostránkovou reklamu, to zase nemá takovou váhu u mne. Proč nenechají udělat test
třeba u 1,4 TSI za normálního provozu. Tam má být Vif nejúčinnější. Jde o to kdo by ten test
udělal, dneska se dá koupit fakt skoro všechno. :?:
Zamčeno