aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
švara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od švara »

Nebudem to prodlužovat. Právě Shell V-Power Nitro+ 95 je na tom daleko hůř než Benzina Natural 95, je to nejlepší 95 na našem trhu. kromě Agipu který končí. Jestli máte jiné zkušenosti tak se optejte majitele pumpy u které jste tankovali. Třeba protiprávně šidí, například lihem který má menší výhřevnost, nebo kdoví čim ještě horším ale Benzina za to nemůže.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Neprodlužuj to :x Ono za to, že je na tom (možná) Shell V-Power Nitro+ 95 špatně, taky nemůže Shell, ale třeba to protiprávně někdo šidí, například lihem.... Do toho nevidíš ani Ty, ani já. Stejně jako třeba někde Agip, OMV, Eurooil a jiné.... Je to o lidech, ne o (mega)velkém výrobci, který si to nedovolí. Ale je mnoho míst mezi výrobcem a tím, kdo si to nalije do nádrže, kde se to dá....
A právě proto je vhodné toto riziko eliminovat přidaným aditivem - a úplně klidně VIFem.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Švara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Švara »

Souhlasím. Je to o lidech a ani vznešený název čerpací stanice není zárukou kvality. Právě aditiv VIF funguje v benzínech nejlépe a eliminuje negativní vlastnosti biosložek které se do benzínů při výrobě přidávají.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Hombre »

Ale v mém případě Shell V-Power Nitro+ 95 pomohl vyčistit soustavu a kára jede lépe, ikdyž je poukazováno na to, že kvalitou neoplývá.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Jezdim auto-moto,nejlevnější paliva co koupim. Cestou. Né abych pro ně jel. Vifinu vozim stále s sebou a dávám ,dle odměrky,cca 1:750.
Paliváky nečistim,neměnim co Vifina existuje. Prostě na to se.u.
Za poslední leta no problemo.
A že motky,jsou háklivý....
Míchám i v A,I,D,SK.
Nyní mám v motce Shell + Vif.,
V Almě Globus + Vif. Byl jsem pro mlíko,tak proto.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

Sice starý vlákno,ale je to k věci a alespoň ho oživím :lol: Chtěl sem si koupit na Benzině VIF do benzínu. Chci to zkusit do brambory. 220 kč mě nezabije a alespoň se sám na vlastní oči přesvědčím,jestli funguje nebo ne. Nejde mi tak o spotřebu,jako vyčištění spal. prostoru,protože co si budem povídat,tak trochu oleje to bere a karbonek tam bude. Jenže všude na benzině co jsem byl,tak jen Vifina do nafty :evil: No jak je to možný ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:...Chtěl sem si koupit na Benzině VIF do benzínu. ... Jenže všude na benzině co jsem byl,tak jen Vifina do nafty ...
Domluv se s dalšími řidiči, třeba i v rodině a kup to ve velkém - 5 l a podělte se. Bude to výrazně levnější :wink: Například:
http://www.oleje-eshop.cz/vif-super-ben ... 12583.html
http://www.red-rider.cz/red-rider/eshop ... -aditiv-5L
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... robce=3462
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

Jasně že to bude levnější,ale než vyjezdím tu plechovku,tak to trochu potrvá :lol: Navíc doma jsou pracovní auta (dodávky) a ty tlučou jen za naftu,takže tady bych nepochodil. Nečekám zázrak za 1 použití i když dílčí výsledek jo :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Kelly
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

235Kč/500ml, 1.682Kč/5l, 7.454Kč/25l, včetně DPH a všecko skladem... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Brembo »

Moje moto si naopak práve s Benzinou príliš nerozumie,práve na ich čerpačkách som zaznamenal najvačšie rozdieli respektíve problémi.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:Chtěl sem si koupit na Benzině VIF do benzínu. Chci to zkusit do brambory....
Nic proti :wink: i prevence je důležitá ale nečekej zázraky. Kolik má to BMW najeto ? Moc úsad nebude.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Uz jsem to nekde psal. Prevence,ano,admin spravne podotkl.Muj nazor,po nekolika letech=vyrovnava rozdily ve slozeni paliv,bojuje proti usazeninam :-) snad i rzi. Proto nikdy nepoznam,jestli jedu na vpower nebo benzin STS CHVOJKOVICE-BROD. I kdyz Lubos kdysi rikal,ze hatapku krute predavkoval a poznal to. To jsem nezkousel a ani nebudu,neni duvod.
:-)
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od NO HITS »

Mám v plánu koupit 5L VIF benzin, jde do toho někdo se mnou ? 500mL pak vychází na 120-140kč. Jsem z Brna
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

To mám trochu z ruky a dám 100 kč za poštu,tak se mi to moc nevyplatí,jinak bych do toho šel ... Jinak báwo má najeto 80 000 km a bere si olej (ale na vzducháč je to pořád nic) tak jen jako prevenci :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět