aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rofek »

Colommbo píše:
rofek píše:...okamzita spotreba na volnobeh u zahrateho motoru je dle PP 0.7l / hod., predtim standardne 0.8l...
Který že to je motor - fordí benzínová 1.4 59kW ...?
mel jsem na mysli 2.0 @ 107kw, znamy jako duratec HE; u me verze euro4 ve focusu.

Kód: Vybrat vše

montoval se uz od r. 00 do mondea (zde napr. Hombre), byl taky v c-maxu a v ostre fieste ST150. ford jej pro eu trhy prestal davat od euro5, byt pozdejsi ecoboost 2.0 je na nem postaveny, ale uz primovstrik (...) a jeste je v soucasnem mondeu (priskrceny, ale atmo) ve verzi hybrid. 
[/i]
ve fusionu 1.4 nemam palubak, resp. jenom zakladni verzi, tudiz nepoznam hodnoty okamzite/prumerne spotreby.
Naposledy upravil(a) rofek dne pon dub 10, 2017 16:43, celkem upraveno 1 x.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

to adosM: Na jaře a před zimou by problém se "starým" benzinem být neměl bo je taky letní a zimní (rozdílný tlak par), a na pumpy se zaváží nový.
A co mám z dočtení, tak ONO paliva neaditivuje, takže "panáka něčeho" doň určitě ano....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

rofek: Tož to pak (u dvoulitru) ano, na jednačtyřku mi to přišlo docela hodně... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Spomenul som si, čo som sa tu pred pár rokmi dočítal v niektorom vifovom vlákne;
ovplyvňuje aditívum v benzíne aj „lepšie“ čistenie motorového oleja = jeho rýchlejšie tmavnutie?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rofek »

Pokial funguje vstrekovanie paliva tak ako ma, a pokial sa do spalovacieho priestoru nedostava olej (co nema), tak by z logiky veci nemal byt ziadny vplyv aditiva do paliva na stav, resp. vlastnosti mot. oleja.
pises benzin, a je to znama vec, ale pre istotu - stmavnutie / zcernanie oleja v naftakoch neznamena, ze olej "dobre cisti" ;~) moze to platit aj pri priamovstrekovych benzinoch...
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od BigBang »

ale olej ve spalovacím prostoru je a palivo se do oleje taktéž dostává...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Co jsem se já dočetl, tak aditiv v palivu se všechen nespálí a část se setře do oleje. Což je dobře,
neboť se tím doplní aditiva v oleji při delší výměnné lhůtě. Ale jak velký to má vliv na tmavnutí
oleje, to si netroufám odhadnout. Aditiv do benzínu je hlavně mazivostní složka, -petrolej,
může tedy při spalování vznikat více sazí a následně rychlejší tmavnutí motorového oleje,
nebo tmavší koncovka výfuku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

A co jsem četl já tak jsou přínosy dva. Onen aditivační balíček který buď přidá do benzinu sám výrobce nebo ho tam přidá řidič VIFem, Millersem, Wynn´sem nebo i jiným, tak obsahuje vždy jak čistící, tak i mazací přísady.... Čistící funkce je snad jasná, a ta mazací by měla zlepšovat chod pístů - hlavně při studeném motoru, kdy je mazací film oslaben nespáleným palivem. A to, že se malá část benzinu dostane do oleje je normální a možná že se tím i doplní aditiva v oleji při delší výměnné lhůtě....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Coooooooo? Doplnuje to aditiva v oleji????? Ziju na planete Zeme???
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Vif,v puvodni recepture,byla primarne na eliminaci bio,konzervaci systemu zejmena na vedeni,mozna dle stylu jizdy mozna i na neusazovani sragpr ve spal.prostorech,mazivost cerpadla a jinych event.hejblatek.
Mela by,Vif,trochu dorovnavat hrancni hodnoty nekterych slozek benzinu,coz ale potvrdit nemohu. Ja jeji vlv nikdy nepoznal,nicmene verim 8) ze cokoliv je mirne mastne,systemu neublizi. Zda cisti ci ne,nvim,do systemu nevidim,do nadrze taky ne,klapka a okoli je bez smitka,fuk rovnez. Paliv filtr,ani nevim kde je.
Vifinu davam celych 6-7let. Co prvni majitel,nevim. Pochybuji...
Jo a po vice jak rocnim odstaveni moto,s par litrama v bande,nevypustenejma karbosema,motor chytil po cca 5-10s. Sice nesel hned kulate,ale pak se srovnal. BA 98 ONO +Vif.
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Pedro píše:Coooooooo? Doplnuje to aditiva v oleji????? Ziju na planete Zeme???
Já si to nevymyslel. Jak jsem psal, četl jsem v časopise Svět Motorů 22/2014 - Megatest benzinů,
rubrika - Mazivost. Do sekaček dávám natural 95, od místní čerpačky + VIF. Benzin nevyjíždím,
ani nevypouštím. Zůstává v nádržkách celou zimu. První startování po zimě, naprosto bez
problémů, tak, jako když jsou odstaveny pár dnů. Ta nejstarší je rv. 2001.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Ok. Pokud to psal nekdo ze vyzkumaku,ne nekdo kdo si cte Novinky...,
Vifina je maziva,ano,i mezi prsty lze poznat,ale v tom pomeru v nadrzi,to poznaj jen vnitrnosti pal.soust..
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Jenom pro zajímavost jsem to našel. Cituji ,, Většina mazivostních přísad má ještě dlouhodobý
účinek. Tedy že se v motoru nespalují, stírací pístní kroužky je ,,stáhnou" do oleje. I motorový
olej obsahuje přísady ke snížení tření, jež však časem degradují. Benziny, jimž jsme naměřili
vylepšenou mazivost, tak pomáhají motorovému oleji udržet nízké tření i v částech, kam se palivo
nedostane". Mazivost HFRR - ,,Mazivostní přísady se nikdy do benzinů nedostávají samotné,
ale vždy s celým balíkem dalších aditiv. Proto benzin, který maže, bude i dobře čistit. Prostě
vylepšená mazivost je jediným laboratorně měřitelným důkazem přítomnosti aditiv v benzinu.
Například u hodně zatěžovaných motorů, kde hrozí i selhání olejového filmu na válcích, může být
mazivo v benzinu poslední záchranou. Tento účinek se projevuje okamžitě po použití benzinu
s mazivostní přísadou". Tolik odborníci. A já nejsem proti.
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Shi »

Pozoroval zde někdo další, že po přidání VIFu do benzínu dost výrazně stoupla spotřeba ?

Jde o auto, se kterým majitel dlouhodobě jezdí "na spotřebu" a kupuje do něj běžný, tedy minimálně aditivovaný Natural 95, nájezd to auto má cca 160 000 km. Spotřeba stoupne z cca 6.8 na cca 7.8 l/100km.

(Já používám ve svém autě VIF pravidelně a nic podobného nepozoruji).
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Vifuju leta,cca o 25% vice nez se pise na pixle (osetri az x mnozsti paliva),spotreba furt stejna,i poklidny styl jizdy,od 4,75-6,5. Dle okolnosti. Dlouhodoby prumer 5,25-6. Palivo N 98. (Verva,Omv,Eo,Ono...)
Nikdo siroko daleko aditivace nezajima.
Vifovat jsem zacal s predchazejici Corollou a taky zadna zmena.
Odpovědět