aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

Tak jsem vzal NA 98 na eurooil v Olomouci a + aditiva millers a přijde mě, že žádný rozdíl oproti Omw NA 95 a millers. Je možný , že ten NA98 tam je v nadržích dlouho, protože lidi ted berou bud 95 a nebo 100oktan. Takže nebude asi nejčerstvější. Nevím A aditivovat 100oktan nemá smysl. To je zbytečný. Tam už jsou aditiva.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Já teď tankoval párkrát na Shell prémiovku,protože jsem získal slevové kupóny,2 x BA 95 V-Power a 1 x V Power Racing 100 a nějaký rozdíl jsem také nepozoroval.Nicméně jsem tam 2 panáky Wynn´s stejně šoupl. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jezevcik »

Pánové, jako čerstvý majitel moderního benzínového motoru uvažuji rovněž o aditivech do paliva. Nikdy jsem to tu nečetl, protože nebylo potřeba. Abych se nemusel zpětně prohrabávat všemi stránkami, dalo by se to jednoduše shrnout tak, že byste sdělili, na jakém výrobku zde panuje všeobecná shoda?
Díky
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Dlouhodobým pozorováním jsem nabyl dojmu,že naftaři preferují spíše VIF(snad vyšší mazivost),benzíňáci Wynn´s,ale jistě se najdou vyjímky. :wink: Já jsem přešel z VIF na Wynn´s proto,že z prvně jmenovaným jsem měl černější koncovku výfuku(viz.poznámka v závorce) a s tím druhým mi navíc přišel chod motoru kultivovanější a také jsem pozoroval drobné zlepšení při startu.Vše se pochopitelně vztahuje k předchozímu stroji,do současného přidávám již pouze Wynn´s. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jerome »

Jezevcik píše: Nikdy jsem to tu nečetl, protože nebylo potřeba.
Raz za cas poriadne prevetraj motor, to je najlepsie aditivum :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

jerome píše:
Jezevcik píše: Nikdy jsem to tu nečetl, protože nebylo potřeba.
Raz za cas poriadne prevetraj motor, to je najlepsie aditivum :wink:
Záleží na tom,jak s autem jezdil předchozí majitel,jestli jezdil na spotřebu,tak nějaké provětrání stačit nebude.A navíc s tím kolega najezdí dost po městě,takže já bych dal při nejbližší příležitosti třeba tohle
http://www.citroeny.eu/do-paliva/intenz ... 500ml.html a pak pravidelně aditivoval.Wynn´s se dá normálně koupit u ONO,ale jen na některých,zpravidla těch,co mají v nabídce BA 98.
http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jezevcik »

Díky, asi zkusím ten Wynn's.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Tome,uz od dob Corolly,pouzivam stale Vifinu,v pomeru cca 1: 750-1: 500.
Podle toho,co kde tankuju. Jezdim vsak vyjma zimniho obdobi N 98-100.
Kdyz nekdy vyjmecne zapomenu doaditivovat,rozdil nepoznam. Kdyz jsem Almu pred lety koupil,byla s orezlou trubkou vyfuku bez jedinne saze. To je dodnes,s Vifi ci bez,palivo takove ci makove,EGR odpojen uz davno. A to nejsem pravidelny vyhanec pavouku. Takze Vifinu davam spise pro mazani a udrzbu systemu,ne ze bych cekal cosi ,,raketoveho,,.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Sice nikomu do hlavy nevidím,ale řekl bych,že Jezevcikovi jde přesně o to,co jsi napsal v té poslední větě,tedy o prevenci a údržbu. :wink: A navíc bude zcela jistě majitelem EGR ventilu,který jsi ty odpojil,takže bez aditiva ani ránu,jinak je problém za rohem. :D Já to tam dávám z úplně stejného důvodu,nikoliv k vůli zvýšení výkonu,ten je dostatečný. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Já po "testování" STP, Millerse PPE, VIFu a Wynn'su zůstal u VIFu....přelitého do dávkovače od milera :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jezevcik »

Pánové, díky moc za názory. Je to tak, jak píše Lengy - prevence a údržba.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rofek »

lengy60 píše: A navíc bude zcela jistě majitelem EGR ventilu ...
Valvematic (co je x-ta generace VVT-i) od Toy je tak sofistikovany, ze i diky zmene zdvihu a casovani vsech (16) ventilu, dokaze tak "ridit" produkovane emise, ze tyto zazehove motory nemaji EGR ventil ...
Naposledy upravil(a) rofek dne pon dub 10, 2017 13:18, celkem upraveno 1 x.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rofek »

lengy60 píše:Dlouhodobým pozorováním jsem nabyl dojmu,že naftaři preferují spíše VIF(snad vyšší mazivost), benzíňáci Wynn´s, ale jistě se najdou vyjímky. :wink:
3 a 1/2 roku pouzivam oleje od MillersOils, a soubezne s tim taky aditivum do benzinu. Zhruba pred rokem, kdyz jsem objednaval oleje (pro vymenu na jinych autech) na jistem e-shopu, meli tam taky aditiva od Wynn´s; jelikoz jsem prave minul to od MO, objednal jsem i diky zdejsimu vlaknu, na odzkouseni. Projezdil jsem 2 nebo 3 lahvicky (10-15 nadrzi po 50l), a tak mohu prohlasit, ze jsem nepozoroval zadnou zmenu, nastesti nejenom k lepsimu.
Tim myslim zmenu v chovani motoru, spotrebe - hlavne zahraty motor na volnobeh, koncovku vyfuku nesleduji. Po "navratu" k aditiviaci pripravkem od MO, pozoruji jiz prez mesic, ze okamzita spotreba na volnobeh zahrateho motoru je dle PP 0.7l / hod., predtim standardne 0.8l ... Benzinem to neni, tankuju standarnde 95ku, u normalnich pump (benzinol, gulf, omv, slovnaft, shell).
Se spotrebou jako takovou jsem rovnez hodne spokojeny, troufnu si ale tvrdit, ze k tomu prispiva taky prisada od mr. bishopa v olejove naplni, byt ji tam nepridavam primarne z tohto duvodu.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

rofek píše:...okamzita spotreba na volnobeh zahrateho motoru je dle PP 0.7l / hod., predtim standardne 0.8l...
Který že to je motor - fordí benzínová 1.4 59kW ...?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

No já bych chtěl lít do Bmw 330i natural 98. Ale ten v Prostějově a OL je je na Euroil. 1 pumpa s tímto benzínem co jsem našel. Ono tady snad na okrese není. A ten benzín natural 98 tam bere asi málo lidí ( V OL ) a je možné, že tam ten benzín je už dlouho a nebylo to ok. Ikdyž tam byl milers. Většina lidí bere bud 95 a nebo už 100 oktan. Tak proto jsem nepoznal žádnou změnu oproti Na95 a Millers. . U millerse zůstanu. Je dražší, ale má ty 2 oktany navíc což potřebuju a chci. To že se motor čistí, a maže líp čerpadlo atd je samozřjemnost. Spotřeba je až na dalším místě. Taky nižší emise. Takže čerstvější NA95 a millers a měl bych být cca na 97.5 oktanech. Natural 95 má většinou 95.5 apod.
Odpovědět