aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

svara@ píše:Benzina uvedla na trh nová paliva. Efecta 95, nahradil natural 95. Mají obsahovat nová aditiva
s vysokým čistícím účinkem....
Ne že bych u pumpy řešil desetník na litru, ale protože v Česku jde o peníze vždy až v první řadě, dost lidí stejně zůstane u ONO. A já většinou taky - ONO, Prim a....VIF. Vyjde to levněji a mám tam to co si tam naliju. A kromě těch čistících a mazacích přísad by ten VIF měl i eliminovat event. ne zcela povedenou várku paliva :wink: A šoupnu ho tam klidně i když občas vezmu MOL, Benzinu, Eurooil nebo ÖMV. Jen od šelu jsem odeShell....:arrow: :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Já to mám stejně,jen používám Wynn´s.U ONO beru BA 98,když už je tedy doporučený a občas se stavím na Benzině,protože jsem si pořídil tu slevovou kartu. :D Naposledy tedy natankoval u Shell V-Power 95,abych využil ten slevový kupón,co jsem obdržel při tankování do služebního auta,ale příště už zase ONO. :lol: Co se týče té Efecty 95,tak aby se z toho nakonec nevyklubala E10. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Jelikož mám s naturalem 95 + Vif, od Benziny dobrý zkušenosti, tak ten nový efecta 95 zkusím.
Někdo psal, že na slabém motoru je víc poznat špatný benzin. Svatá pravda. Stačí trochu to s VIFem
přehnat a už je odezva na plyn tak nějak ,,zpomalená". Tak že, bude li na trhu benzin, který
bude přesně namíchaný od výrobce, uvítal by jsem to. Ale mít tu jistotu. :?:
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Natankoval jsem Efektu 95 u Benziny. Do motoru nevidím, ale pokud čistí jak deklarují na svých
stránkách, nevidím problém. Motor je živý, točivý a řekl bych i tišší, než s natural OMV 95 + VIF.
U nás o 1,60- kč na litru dražší než ONO. A stejná jako OMV 95. Kdo ho natankuje, myslím že,
chybu neudělá. :)
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od L_U_K »

... zdravim, pánové ... k té Efectě 95: ano, po třech nádržích mi motor poslechově na neutrál a po ranních startech přijde tišší a "jemnější". Ale jinak v tahu do kopce ani spotřebě či "odpichu z místa" jsem nenašel rozdíl oproti klasice N95 od EuroOil, který tankuji nejčastěji. Snad jen ještě dodam že po tý Efectě mi zčernala - očoudila se koncovka výfuku, ale to se mi tak nějak u Benziny stávalo vždy a nijak to neřešim... :)
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od maran5 »

Mám problematický motor 1.8 TSI rv.2009,od začátku tam jen liji jen Maxxmotion 95 zavážený z vídeňské
rafinerie a výfuk je čistý jak kdyby to jezdilo na vodu.Jen jednou jedinkrát jsem natankoval natankoval obyč. N95(Fuelsave) na Shell-ce a po vyjetí nádrže byl výfuk černý jak bota.Ten rozdíl musí být ohromný,černý výfuk,co tak čtu,má většina TSI,co jezdí na na benzín z českých rafinerií.
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

Malá vsuvka..Mám v Techničáku předepsaný palivo Ba 98 B. Ale liju 95 + aditiva millers, který to cca o 2 oktany navýší. 95 natural má vždy 95.5 a výš. Bude to ok a nebo mám lít 98 + ještě aditiva...? Vadit mě to nebude. Ale aby to nejelo spíš hůř. Navíc 98 už snad ani koupit nejde
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rousini »

N98 jen tak namátkou nabízí na některých větších pumpách Eurooil, edříve i Makro (už tam nejezdím ani nakupovat, tak neznám současný stav...).
K vhodnosti benzínu bude asi dobré držet se manuálu. Na N95 to může jet bez zjevných momentálních problémů jen s omezeným výkonem (čidlo klepání). Ta 98 by mohla mít další důvod v absenci biolihu. No a za mě není nic jednoduššího než vzít řádnou porci N98 do "prázdné" nádrže a vyzkoušet. Není důvod, aby se cokoliv zhoršilo, vyjma situace malé výtoče a natankování břečky.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od BigBang »

Požadavek na 98 znamená, že na 95 bude jednotka upravovat předstih a tím se sníží výkon (jak psal rousini). Reálně má BA vždy o něco vyšší OČ než požaduje norma. Je to stejný jako s výkonem udávaným výrobcem auta. Udá se o něco menší než je reálnej, protože pak nemůže nikdo přijít, že má výkon 64 kW a výrobce tvrdí 66 kW. BA98 není většinou k dostání na menších čerpačkách.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

Prave tady v Prostejove ani nevim, kde je N 98... :cry: Jako nebude to hrozny, kdyz mam N95 a ten je v realu 95-96 a + aditiva millers co to zvysi o cca 2 oktany. Podle popisu. Takze by to melo byt ok ale lepsi bude ta oybc 98 a jeste doaditivovat. Na shell uz nikdy nejedu, a benzina N98 nema. Omw tu mame 2x a jedna ma benzin dobrej, ale jen 95 myslim. No euroiol by mel mit 98. Zkusim to zjistit. I ten overeny omw ma myslim 98.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tank ONO má BA 98,ale pouze v příhraničích čerpačkách,tebe nejblíž Břest,směrem na Kroměříž.
BA 98+2 panáky Wynn´s a nemá to chybu. :wink:
http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?pag ... rd&pump=38
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....nebude to hrozny, kdyz mam N95 a ten je v realu 95-96 a + aditiva millers co to zvysi o cca 2 oktany....
Asi tak, si myslím taky.... 95+Millers PPE nebo 98+VIF (Wynn's). A "prémiovky" jako Verva100 nebo MaxxMotion100 jsou (by měly být) aditivovány....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

Já bych dal Na 98 obyč a millers. Ale najít 98 blízko Prostějova bude kunšt. Tomu ONU moc nevěřím ,ale asi není důvod. Je někde mapa stanic v ČR, kde mají NA 98 ?
Premiový paliva nechci, k čemu mám doma půl litru Vif a půl litru Millers. :D Jinak to auto jede jak pichla děvka to je hrozný...Ta rezerva výkonu. Předjížděl jsem auto na výjezdu z obce a říkám trošku tomu polechtám, ale ten zmetek předmou taky. Zkončilo to tak, že jsem ho předjížděl ve 130 km/h na 3ku a podržel jsem ji skoro na 160.... :D Stejně jsem za 1km odbočoval, tak jsem už nemusel řadit. Fůj-
Ještě tam dát ty densa. :roll:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od rousini »

Nejblíž Prostějovu je Eurooil s N98 v Olomouci na Lipenské...
Osobně bych pro vlastní pocit alespoň porovnal čistý N98 s doaditivovaným N95. Pokud by tam nebyly pozorovatelné změny (kultivovanost motoru, výkon, spotřeba), tak bych zvolil levnější variantu.
Mapy čerpaček mají většinou firmy samostatně.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
adosM

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od adosM »

Díky. Projedu ještě jiný čerpačky, jestli maji seznam benzínů.
Jinak a to jsem si říkal, že tam mám yacco 10w40 jen na očištění motoru uvnitř a motor nebudu nějak honit a tak dostal čočku. Ja vím zahřátý, ale už to nebudu praktikovat. To až na 5w40 Yacco a na 5w50 ester, pao.
Odpovědět